Tai viisa

Tere! Kas on mõistlik ise teha Tai Soome saatkonnas viisa või osta see läbi reisibüroo, kui reis on ostetud reisibüroost?

1
23
...
13

tee parem piiril kui reis jääb 14 päeva sisse!

0
0

Tais kohalolek on jah 14 päeva. Läheme esimest korda, konsultant soovitas enne ära teha. Olemegi kahevahel.

0
0

Meie olime ka 14 päeva ja tegime piiril. Seal oli 2 järjekorda, kui natuke oled nõus juurde maksma (vist 50...100 bahti) siis võid kiirema järjekorra lõppu seista. Meie seisime laupäeva õhtul ka kiiremas järjekorras pea tund aega. Tais on aga minu meelest iga tund tähtis isegi kui sinna kuuks ajaks minna. Mul oli öösel magamisajastki kahju rääkimata siis järjekorras seismisest. Kui Soomes väga palju kallim ei ole võib seal viisa ära teha, aga ka kannatab ka lennujaamas teha.

0
0

Mina tegin ka piirilt ja ega passikontrollist niikuinii kiiremini läbi ei saa. Seni, kuni lennukitäis rahvast seisab passikontrolli järjekorras, jõuab viisa tehtud iga valemiga. Mingit lisatasu ka ei küsitud, tavapärane viisalõiv.

0
0

On olnud ka nii, et visa-on arrivaliga saab kiiremini passi kontrollist läbi. Olen olnud viisaga järjekorras ligi tund, samas teinud piiril viisa ja passikontrolli läbinud mingi 5-10 minutiga. See oleneb, kust lennud parasjagu saabund on.

0
0

Soovitan ka piiril teha. Käisin tütrega, olime oma lennukist esimesed kes järjekorda võtsid, algul ametnikud alles kohmitsesid, üks otsis klammerdajat, teine niisama sügas.... Igatages jõudsid lõpuks kõik üheaegselt, nii need, kes olid viisa ette teinud, kui ka need, kes alles saabudes tegid. Hinda ma ei mäleta, aga no soodne oli.

0
0

Plaanime teha ka viisa piiril. Aga kuidas on maalt lahkumise maksuga. Saabume Chang Maisse ja mõne päeva pärast läheme edasi Mekongi pidi Laosesse. Kas on maalt lahkumise maks ja kui on siis kui suur?

0
0

Ei ole.

0
0

Meie lähme ka reisibüroo kaudu ja pisikese lapsega. Reis 15 päeva. Kas piiril tehes peab olema sularaha ette näidata? Olen nagu lugenud, et peab olema. Ma teeks ausalt öeldes ise reisibüroo kaudu, teades, milline pabistaja ma olen, et kas kõik sujub ja soomlased bussiga enne ära ei sõida, kui meie viisadega jamame. Aga see summa, mis teenustasuks küsitakse on ausalt öeldes jube :(

Tuleks see viisavabadus juba rutem. Peaks hetkel arutlusel lausa olema..

0
0

Teenustasu ei ole mõtet maksta. Tee ise ja luba selle vaheraha eest endale midagi ilusat Tais! Siin ei ole midagi rasket...

0
0

Nojah. Lisaks sellele teatati Estravelist, et saatkonnast võidakse ka 2-nädalasele reisile viisat andmast, kuna seda saab piirilt. On ikka segane lugu. Ühesõnaga on nagu kaks võimalust, saata ise dokumendid saatkonda ja loota, et ehk saab viisa või närvitseda kogu tee lennukis, kas pääseb maale... Pere peale pidi vist päris suur hulk sularaha kaasas olema? Lisaks viisade raha. Oletame, kui teha viisad kõigile piiril, kas siis tagasi tulles peab ka veel eraldi mingeid protseduure läbima?

0
0

Ei keeldu keegi 2 nädalast viisat saatkonnas tegemast, see on lihtsalt Estraveli väljamõeldis (olen ühel aastal teinud). Meil endal on sellel aastal kaks sisenemist, ühel korral oleme 17 päeva ja teisel korral 8 päeva. Seega tegin esimese korra jaoks saatkonnas ja teise teen piiril, kuna seal tuleb 5-le inimesele kokkuvõttes soodsam teha, ligikaudu 32 EUR. Arvestama peab sellega, et dokumentide saatmine Helsingisse ja tagasi võtab kokku kusagil max 12 päeva. Oleme neli aastat järjest perele teise sisenemise piiril teinud ja kordagi ei ole raha küsitud ettenäitamiseks, ainult 1000 THB viisa vormistus inimese kohta. Kui viisad teha piiril, siis tagasitulles on kõigil ühesugused protseduurid - check-in, kontrollitakse passid, pannakse väljumise templid ja läbid kottide valgustuse jms.

0
0

karrin, kas Tais on maalt lahkumise maks või ei ole? Ja veel üks küsimus. Kas on mõtekam võtta kaasa USD-d või vahetada juba Tavidis THB-d?

0
0

Ei ole maalt lahkumise maksu, ning köige mötekam kohapeal välja vötta sularaha automaadist. Mingil juhul pole mõtet oma Eurosi Dollariteks vahetada.

0
0

14pv kindlasti piiril teha lihtsam. Pikem vaja ette teha. Sula saab iga nurgapeal olevatest ATMidest seega jah ette vahetada midagi ei ole mingit mõtet. Lennujaamas enne viisa eest maksmist ka automaadid.

0
0
1
23
...
13
Lennupakkumised
Reisikaaslased