Tais söömiseks kuluv raha

Minek mehe ja kolme aastase lapsega Taisse jaanuari algul.Ühe nädala oleme Koh Samuil ja ühe Phuketis.Äkki keegi oskab pakkuda, palju söögi ja joogi peale kulub ja kas toidupoest meil harjunud asju ka saab(saia, leiba, jogurtit näit)Sellise keskmise toidukoha või restorani hinnatase huvitaks.Hommikusöögi saame hotellist, aga muul ajal vaja ju ka toituda...Äkki keegi teab lausa häid kohti soovitada...

Poes jogurteid lai valik. Kohalikud jogurtid sisaldasid rohkelt puuvilju, mitte nagu meil.
Söök kiirsöögi laadses kohas: 210 THB/2in. (nuudliroog 50 + nuudliroog 65+ jook 2x35 + magustoit 25)
snäksisöök poest 60 THB/tk
jäämahl 23 THB/tk
jogurt 20 THB/tk
krokodillifarmis krokodillilihapraad 265 THB/tk + jook 15 THB/tk
grillsnäks tänavalt 10 THB/tk
kiirsöök: kanatiivad 79 THB + mahl 35 THB
Mereannid olid mereandide restoranis ikka kallid (käidavas kohas, Pattaya) nt.tiigerkrevetid 1900 THB/kg, 1210 THB (10 tk)
grillkoib rannas 50 THB/tk
õhtusöök Koh Sameti saare restoranis 690 THB/2in.
kokteil 100 THB
õhtusöök Koh Sameti saare restoranis 895 THB/2in. (grillitud tiigerkrevetid 10 tk ja kastmes 5 tk.+ riisiroog + joogid) Soovitan raudselt kastmes! Saarel oli tiigerkrevetide kilo 750 THB/kg,

Loodan, et saad ettekujutuse.

Ilmselt siiski minek mehe ja kolmeaastase lapsega.
Saia leiba ja jogurtit saab. Mingi singi- vorstiviilu ka. Meie harjunud valikut seal poes pole.
Kui öömaja hommikusöögiga, saab hommikul kõhu piisavalt täis, et õhtuni (nelja-viie-kuueni jne.) vastu pidada. Kuuest läheb pimedaks. Päeval palavaga erilist söögiisu ei ole. Oleneb muidugi ka hotellist. Mõni pakub hommikusöögiks ainult erinaval viisil valmistatud muna ja peekonit + puuviljad ja värske mahl. Mahlad on aga tõesti head.
Hind oleneb palju ka söögikoha ja toidu valikust. Ise toitusime tihti seal, kus sõid ka kohalikud ja maitseelamused olid meeldivad ning kõht korras.
Sama ei saa öelda kallimate kohtade kohta - no tihtipeale ei olnud nii hea, kui odavamas.
Mida laps sööb ja palju see maksab, ei oska arvata-soovitada. Vaevalt et ta Teil tuleneelaja on. Pakutakse muidugi ka euroopalikku kööki, kuid see mulle isiklikult sealmaal ei maitsenud.
Pakun, et ainult söök võiks minna u. 200 - 300 EEKu pereliikme kohta, kui just igapäev lobsterit ei himusta.
Arvestada võiks siiski enamaga, et mees rannas ka Singhat v Changi saaks tellida.

Aga sinna Phuketisse minekuks küll aega ega raha poleks mõtet raisata. Sama hästi võiks Piritale minna ja ööbid Lasnamäe v Õismäe korruselamutes, et siis hommikuti bussiga jälle randa sõita. Kui vähegi võimalik plaani muuta, siis Samui lähedal on teisigi ja huvitavamaid kohti.

Nii agressiivselt ikka ei maksaks oma arvamust peale suruda. Selline stiil, nagu siin tripis tihti valitseb, ei ole kultuursele kodanikule kohane, onju eks. Kui kelllelegi kusagil kangesti meeldis või ei meeldinud, see ei ole ju veel absoluutne tõde. Tasuks selle ema ja tütre teema peale korraks mõelda...
Keegi võib ju kiruda Pattaya või BKK või Phuketi vms koha maapõhja, mõnele tundub see taas maailma parima paigana, lisaks oleneb ju kõik veel alati seltskonnast, tujust, eesmärkidest,kalduvustest, finantsolukorrast jne jne.
Samas on ju ka nii Pattayal kui ka Bangkokil nö tuhat nägu, ühest äärmusest teise.
Isiklikult mulle Phuketis väga meeldis. Sai sel aastal Taid külastatud üsna mitmel korral, praktiliselt risti kogu maa läbi sõidetud aga puhkama ja lebotama tõmbas mind alati Phuketile tagasi. Vaatamist ja tegemist on seal piisavalt, ilusad rannad, head teed sõitmiseks, kohalikku eluolu, luksust, läbu ja mida iganes, igale maitsele.
Aga peateema juurde tulles - ühele täismõõdus mehepojale suurusjärgud umbes sellised:tänaval saab korralikult söönuks ca 100 B ga, kohalike söögikohas ca 200ga, restoranis alates 300st ja edasi vastavalt söögikoha tasemele.
Kõik see muidugi on suhteline, kes palju vajab ja tarbib, kes millistes tingimustes toituda soovib, mõnel koosneb normaalne söögikord õhest ananassist ja mahlast tänavakioskist, teisel 3 õllest ja poolest seast luksusrestoranis.

Vabandan selle kolmeaastase pärast, loomulikult üks kolmeaastane laps. Kuna reis ja majutus tehakse meile välja siis kohti ise eriti ei vali. Phuketis oleme Karon Beachil, www.diamondcottage.com, see pole ju kõige lärmakam rand... Tänud kõigile vastajaile, sain ülevaate küll!

Teemast nats mööda, ent vähemalt novembris olid Karoni rannas lained päris tugevad. Kuna te väikse lapsega olete, võiksite kindlasti vaadata ka Kata Beachi üle, seal tundus vaiksem lainetus olevat.
Söökide hindadest nii palju, et kahe inimese peale ei kulutanud me kunagi üle 300Bahti (ehk 100.-eeki), pigem ikka sinna allapoole jäid hinnad. Karon Beachil võin soovitada kalarestorane (ok, plasttoolidega ja seinu pole ümber:)), mis asuvad staadioni ja massaažisalongide juurest natukene edasi Patongi poole. Seal nii 6-7 putkat kõrvuti, igaühel natukene erinev menüü. Sai seal mereande söödud, hea odav ja kõhuhädasid ei tekitanud. Ja alati oli rahvast täis.

(Vana teema, aga ei hakanud uut tegema)
Kas Katal on samuti võimalik einestada nö. kohalike restoranides, sest hotellide restoranide hinnad õhtust-õhtusse hakkaksid üle jõu käima?

See on küll hea koht, kus head söögid ja odavad hinnad, olen ise seal käinud ja kõigile, kellele soovitanud, on ka väga rahul olnud.

Kas neil seal pole siis teine piimbakter, mis meie kõhu mürgeldama paneb? Kuna ise Eestis tarbin peamiselt harva keefiri ning vahel kohvile piima, siis idapiirkonnas pole küll kunagi piimatooteid proovinud. Kas teil pole probleeme olnud?

Ei ole küll ei endal ega oma tuttavatel piimatoodete osas küll mingeid terviseprobleeme täheldanud. Eks alguses piim maitseb võib olla natukene imelikult aga sellega harjub ära. Samuti on olemas suht sarnaseid tooteid Eesti hapukoorele ja kodujuustele, mis maitsevad hästi ja kõhtu ei piina:)