trip-krainetrip-ukraine-dark
Taisse koroona läbipõdemispassiga

Meil on plaanis reisida taisse aprillis ja küsimus tekkis vaktsineerimise ja läbipõdemise osas. 

Olen saanud kaks vaktsiini ja pass kehtib märtsilõpuni ehk reisi ajaks on see kehtetu. Küll aga põdesin läbi lähiajal koroona ning mul on olemas läbipõdemispass mis kehtib ka reisi ajal. Sellega seoses tahtsin küsida, et kuidas on nõuded karantiini osas läbipõdemispassiga reisimiseks, kas samuti 1 päev test ja hotellis ootamine ning seejärel 5 päeval tehtud uus test või 10 päeva karantiini?

Hetkel kehtivate reeglite kohaselt on Taisse võimalik tulla Test&Go, Sandbox, kus reeglites kirjas, et peale läbipõdemist peab olema tehtud üks süst ja millest möödas vähemalt 14 päeva. Esimesel ja viiendal päeval PCR test.

Kolmas võimalus on karantiini jäämine. Sinu puhul oleks see siis 10 päeva, mis tähendab siis samuti kahe PCR testi tegemist.

Aitâh Raul, siis on ikkagi mõistlik teha viimane vaktsiin âra:)

See on uudis, et Tai jaoks aegub vaktsiinipass.  Mina seda ei näe; on ainult nõue, et peab 14 päeva olema möödunud viimasest doosist. Millal kaotab vaktsiinipass kehtvuse Tai jaoks - peale 9 kuud või 1 aasta?

Et netis leidub küll selline info Tai kohta, et "If someone was infected with Covid-19 after receiving 2 vaccines, they are still considered fully vaccinated."

Tai Turismiameti Stockholmi esindus on kõik reisitingimused kokku võtnud.

  • Those who have recovered from Covid-19 must present a certificate of recovery (Immunity Pass) together with a certificate of vaccination showing 1 dose of an accepted vaccine.
  • Those infected and who have recovered within 3 months may present a certificate of recovery in case the RT-PCR test result is positive.

Tai on ühinenud EU digitaalse COVID tõendi süsteemiga ja vastupidi. Mõlemad peaksid aktsepteerima tõendeid, mis ei ole vanemad kui 270 päeva.

Kas see on arvamus või on nii kusagil Tai poolt teatatud, et alates 271. päevast ei kehti?  

 Sest Tai tunnustab ka nt USA CDC kaarte, millel ei ole minu teada aegumiskuupäev (ja millel puudub ka QR või keskne riiklik andmebaas )

Thailand Passi taotlemisega tasub hetkel ka vähe oodata. Juba on käidud välja idee, et tuleks taastada olukord, kus 5ndal päeval test asendatakse kiirtestiga, mille teeb turist ise. 

Vaktsineerimisest. Tõhususdoos või siis kolmas doos peaks vaktsiinipassi kehtivuse lükkama hetkeseisuga lõpmatusse. Vähemalt 14 päeva enne reisi vist tuleb ka kolmas vaktsineerimine teha, et vaktsineerimisepass oleks kasutatav reisimiseks.

Tur1st

Kas saaks siia lisada ka mingi lingi. Muidu on see kõik väga sensitiivne.

Tur1st, kas see 14päevane ooteaeg pärast tõhustusdoosi on mingi Tai-spetsiifiline nõudmine?

@Jaanapr

Vaktsineerimisel on üldiselt alati olnud reegel, et täielikult vaktsineerituks loetakse 14 päeva peale süsti ja sõltumata sellest, kas see on esimene, teine või kolmas süst.

See kolmanda süstiga on nii ja naa, erineb riigiti. Tuttav tegi kolmanda süsti paar päeva enne Austriasse sõitu ning seal loeti see kehtivaks.

Ma pigem ei ole kuskil kohanud seda, et tõhustusdoosile järgneks mingi ooteaeg. Tõhustusdoos on tõhustusdoos, mitte vaktsineerimiskuuri lõpetamine. Lõpetatuks loeti su vaktsineerimiskuur juba pärast teist süsti (või esimesega Jansseni puhul).

Jaanapr, postituse autoril ju esimesed süstid enam ei kehti. Seega nn tõhususdoos ongi ainuke kehtiv ja selle tegemisest 14 p jne

Nii, seda ma just ühes teises teemas küsisin, et kui sihtriik nõuab, et booster oleks tehtud x kuud parast teist doosi, siis kuidas nad seda kontrollida kavatsevad, kui covidpass kajastab ainult viimase doosi tegemise aega. Vastused olid, et seda ei kontrolligi keegi... No tahaks ka teada, kuidas tegelikult on.

Küsimus: kui tehtud 3 doosi ning enne Taisse jõudmist naktauks Omikroni   siis kindel karantiin 10p?

Jah. Doosid ei vabasta karantiinist, kus pos testi annad….

Mul Covid läbi põetud 2021 aasta algul. 2021 juulis tegin ühe süsti vaktsiini, peale mida olen Eesti mõistes täielikult vaktsineeritud. Vaktsiinipass aegub 29.03.2022. Nüüd jäin uuesti Covidisse, enne kui jõudsin tõhustusdoosi tegema. 11. märtsiks ostetud lennupilet Taisse. Kuna olen praegu veel haige, siis enam tõhustusdoosi tegema ei jõua. On kellelgi kogemust, kas Covidist tervenemise tõendiga ka Test&Go skeemi raames Taisse lastakse, kui peale seda vaktsiini pole tehtud?

Tõhususdoosi jõuaksite vee ju teha, see 5 kuud ooteaega järgmise doosi tegemiseks on soovituslik, mitte keelatud. 

Covidist tervenemise tõendiga saab ka, selleks tuleb võtta Fit&Fly tõend.

Saab teha 11 päeva peale PCR testi positiivset tulemust: https://www.confido.ee/koroonaviirus/toendid/

Synlab ma olen lugenud teeb ka seda aga ei leia nende kodulehelt vastavat infot.