Taist päevitamata tagasi

Kas on võimalik , et olen pikkade riietega ja mütsiga ja tulen tagasi nii, et ei ole päevitunud, kuna ei tohi päikest saada. Kas snorgeldamiseks ja ujumiseks kalipsot on ka võimalik laenutada. Kas kohapeal on pikki õhukesi pükse ja särke müüa.

Sa võid ju alati vette minna ka tavaliste riietega nagu moslemi naised teevad.

On võimalik, pannes end araablasena pikka, maani halatti ja kattes pea, näo silmapiludega kattega. Iseasi, kas on mõtet sõita nii kaugele ennast piinama.Igasugused pikad püksid, särgid ja laiad kaabud on enda petmine, sest UV index on 10 ja päevituseks aitab ka peegelduvast päikesevalgusest.

Küsi dermatoloogi käest järele. Võimalik, et kandes täieliku UV blockiga päikesekreemi ning pikki kergeid rõivaid on täitsa võimalik käia Taimaal. Ega seal väga midagi snorgeldada ei ole ning vees käid ennast värskendamas pigem. Kui käid riietega, püsib värskus kauem :-)

Nojah, kõige kindlam on püsida siseruumides. Kas "ei tohi päikest saada" on meditsiiniline näidustus või legendiga sobimatu nähtus? :)

Pikad laias puuvillased püksid jalga, pika varrukaga lai puuvillane pluus selga. Kaabu pähe. 50-60-kaitsefaktoriga päiksekreem kätele ja näole, jalga tossud vms. Põhimõtteliselt on see võimalik. Kui reisieesmärk on kultuuriline elamus, siis võib suhteliselt hästi läbi ajada nii, et päikest eriti ei saa. Rannakuurordis istudes kas haudud väljas olles oma kinnistes riietes ära või pead siseruumides istuma. Vees olles hakkab päike teatavasti kõige paremini külge.

Kalüpsoga ujudes küpsed samuti sellesse ära. Peagi pole minu teada Tais ega mujal lõunas saada pikki kalüpsosid, sest neid lihtsalt ei ole seal vaja (võibolla kuskilt ehk leiaks, aga ise pole küll kohanud). Pikki riideid saab sealt muidugi osta (samuti saab neid ka kodust kaasa võtta).

Kui tegemist on meditsiinilistel põhjustel vastunäidustatud päevitamisega, siis eelkõige tasuks rääkida oma nahaarstiga, kes vajalikke meetmeid soovitab. Kui tegemist on mõnel muul põhjusel mittesoovitava päevitamisega, siis soovitaksin eelkõige kõik asjaolud läbi analüüsida - kas asi on seda väärt. Tais on meeletus koguses kultuuri ja vaatamistväärivaid kohti. Kui arst ei luba päevitada, siis ei ole ju mingit mõtet minna mere äärde.

Puerto Ricos oli võimalik koos snorgeldamisvarustusega kaasa küsida ka kas õhukest kalipsot või lükrasärki. Asja ajab ära ka muidugi T-särk ja pool tundi enne vetteminekut kõva päikesekaitse peale. Mina teen nii :) Pükstega vähe keerulisem-muidu pakuks ka õhukest puuvillapüksi, aga veetakistuse tõttu on kergem võtta nt.õhukesed liibukad? Kui saad kodust kelleltki laenata pikakäiselist lükrasärki ja -püksi, võta kaasa. Need kaks on kerged kanda.

Tip-i pakutud rõivastus on väga hea, ma kasutan seda ise väga edukalt, lisaks vähemalt 50-päikesekaitse.

Mina uuriksin sinu asemel arstilt, SPF 50 peaks selline olema, mis blokeerip päikese täiesti või vähemalt peaaegu täiesti. Me oleme reisil väikese lapsega, nädala oleme siin olnud ja kutt on valge :D. Kasutame apteegist ostetud päiksekreeme, mis on mõeldud beebidele.

Üks asi tuli veel meelde, mida sulle öelda tahtsin, kui asi on meditsiiniline, siis soovitan väga Dr Niinet www.nahakliinik.ee