Tallinn-Berliin, millega minna?

Millega on kõige odavam ja lihtsam minna Berliini? Buss, rong, lennuk? Kus broneerida?

Kõige soodsam on Ecolinesiga Varssavisse (26 €) ja rongiga Berliini (alates 39 €).

Kõige soodsam on ikka Ryanairiga, kui natuke sõitu ette planeerida. Näiteks 6. juunil väljub Tallinn-Rygge kell 14.00 ja maksab 11€, Rygge-Berliin väljub kuskil pärast 19.00 ja maksab sel päeval 86 NOK-i ehk umbes samuti 11-12€. Kui maksta näiteks Skrill'i kaardiga, ongi kogu reisikulu 22-23€ ja kohal oled sama päeva õhtul enne üheksat. Kui soodsat maksevahendit pole, tuleb maksta juurde 6+6 ehk 12 €, mis teeb kokku ikkagi vaid 35€. Tagasilend üle Skavsta klapib veelgi paremini. Seal tuleb edasilendu oodata vaid 1,5 tundi.

1.06. alustab Simpel Express Tallinn-Vilnius-Berliin. Kui piisavalt mängida kuupäevadega siis Tallinn-Vilnius 3€ ja Vilnius-Berlin 3€ ja samad hinnad tagasi ka. Kindlasti soovitan eraldi piletid. Kui valite Tallinn-Berliin siis hind tunduvalt kallim http://www.simpleexpress.eu/lang/et/

Kõige lihtsam ja kiirem: Ecolinega Riiga ja sealt AirBaltic. Hommikul poole seitsmene buss viib Tallinnast Riia lennujaama, sealt poolteise tunni pärast lennuk ja kell 14 kohaliku aja järgi oled Tegelis. Odavam variant: Ryanairiga Stockholm Skavsta ja sealt Berliini. Või siis Rygge kaudu. Maad mööda mistahes variant võtab aega üksjagu.

Kui airBalticuga, siis juba Tallinnast, hinnavahe on väga väike.

Simple Expressi bussiga Tallinnast - Berliini edasi-tagasi ära käidud. Eelarve 12€!!! Reklaamitakse, et igale väljumisel on 5 piletit 3€-ga, ostsime kahe sõbraga piisavalt palju aega ette ja õnnestuski. Põhimõtteliselt tasuta sai ära käidud. Simplel tuleb osta kaks eraldi piletit Tallinn - Vilnius ning siis Vilnius - Berliin. Suht ok variant, sest Vilniuses peatub buss suure Panoraama kabuanduskeskuse ees ja seal oli enne ümberistumist veidi aega ringi vaadata ja jalgu sirutada. Ma ei oodanud bussireisilt üldse mitte midagi, aga Vilnius - Warsaw buss küll ületas mu ootusi: iga istme sees meelelahtus ekraan, sai hästi palju filme ära vaadatud. WIfi oli ka olemas (mitte küll kogu tee).Nagu mingi ratastel lennuk.
Berliinis õnnestus hotell ka saada väga ok hinnaga bussijaama lähedal. Hotelli nimi oli vist Brandies ja tuba maksis 45€. Väga puhas ja korralik.

Alguses otsisin lennupileteid, aga Ryanairiga ei saanud kuidagi aega klappima (oleks pidanud ööbima) ja Air Baltic tuli kokku liiga kallis (alguses u 170€ ja kui hakkasin ostma, siis oli juba 328€). Põhimõtteliselt väga väikese eelarvega sai korralik reis tehtud. Või noh õigemin sai säästetud kohapeal pidutsemisele, sest Berliinis on ikka väga korralikud ööklubid :) :)

Kusjuures ma täitsa plaaniks minna eraldi Warsawisse ka või siis teha seal vahpeatus.

Mina ikka soovitaks eelistada Simple Express busse, mis kuuluvad Lux Expressile ning kui hoiad sooduspakkumistel silma peal, siis saad palju soodsamalt kohale kui Ecolinesiga aga muidu on ka Simple busside hinna ja kvaliteedi suhe paigas.

KRIIBIK >> 3-eurosed piletid Simple Expressiga - kuidas see ostuprotsessis on välja toodud? Kas see on "üllatus", kui oled kõik ankeedid jne ära täitnud, või peaks see hind olema juba tavahinna lahtris? Proovisin täitsa kaugele minna - sept, okt jne, aga ikka ei näinud ühtegi 3-eurost piletit. Vaevalt, et kõik on juba ära bukitud...

Mina ostsin detsembris piletid ja sain juuniks. Kuskil pool aastat müüaksegi ette. Võta kalender lahti ja vaata mis on viimane müügipäev (st milline on kõige kaugem kuupäev kuhu pileteid saab soetada), selleks päevaks peaksid leidma 3 €. Ja need esimesed 5 piletit kaovad kiiresti :)

Kindlasti vaadata Tallinn-Vilnius ja Vilnius-Berliin.

Njah, ma pulli pärast proovisin oktoobrit isegi, aga ikkagi ei visanud 3euroseid pileteid. Aga võib-olla on väledamad tõesti ka need juba ära ostnud. Aga kas sa oskad öelda, kus see teade peaks olema, et a la €35 asemel on €3... ?

Aga miks sa soovitad eraldi osta, st Tln-Vilnius jne? Kui tahta Varssavisse minna, kas siis peaks ka eraldi ostma?

Hetkel Tallinn-Vilnius 27.10.2013 pilet 3 € Sama ka Vilnius-Warssav.

Kui vaatad otse Tallinn-Warssav siis sa ei näe neid 3€ hindu. Miks ma ei tea, sain vihje kuskilt foorumist, et peab nii vaatama.

Head reisihuvilised,

3 eurosed piletid nii Vilnius-Varssavi kui ka Vilnius-Berliin marsruudil ning tõepoolest tuleb valida algpeatuseks Vilnius.

Lisaks on veel igal riigis käimas eraldi sooduskampaaniad, näiteks praegu tehakse Läti klientuuri järgmist sooduspakkumist: 12.50EUR Riiast Varssavisse ja 24.50EUR Riiast Berliini.

KOOPAKOLL >> Kus võiks neid Läti klientuurile mõeldud pileteid näha? Püüdsin leida, aga ei leidnud...

Kas kellelgi on kogemusi Simple Expressi pagasi osas? Peaksin nimel vähemalt kaks suurt kotti Berliinist Tallinna kaasa võtma, aga firma ütleb kodulehel, et üks kott on garanteeritud ja rteiste osas teeb bussijuht otsuse koha peal. Sellise teadmisega ei tahaks ka bussijaama minna, et äkki peab ühe koti prügikasti kõrvale jätma...

On mindud ka 2 jalgratta + jagrattakottidega Tallinnast Berliini, polnud mingeid probleeme Tallinnas ega Leedus. Usun, et sul ei tohiks ka probleeme tulla :)

Küsiks ka pagasi kohta, kui rangelt nad seda kontrollivad? Pean simas just käsipagasit. Mul selline Samsonite seljakott arvuti jm kraamiga (see ka juba ületab 5kg) ja käekott ka siis rahakoti ja muu tarvilikuga. Kaalu nad vaevalt kontrollivad aga kogust? Äärmisel juhul peaksin valmis olema siis käekoti ära antavasse koti sisse mahutamisega? Või võtavad nad asja laadnalt, kui jääb mõistlikkuse piiridesse? Istun mõlemas bussis akna all, seega saan kotti oma jalge alla panna kui vaja ja käekotti süles hoida.

Ja mitu minutit enne bussi väljumist peab kohal olema (sorry küsimuste pärast, esimest korda sõidan nii pikka otsa bussiga)?