Tallinna lennujaamast alkohol käsipagasisse

Googeldasin küll, aga täpset vastust ikka ei leidnud. Lendan Tallinna lennujaamast otse EL'ist välja ja vahepeatusi pole, nii et teistes lennujaamades ma turvakontrolli läbima rohkem ei pea. Palju alkot ma võin käsipagasisse kaasa võtta?
Muidugi saaks ma osta enne ja panna äraantavasse pagasisse, aga kardan väga, et kohvrite loopimise käigus mõni pudel võib puruneda.
Vaja oleks viia kaasa üks poole liitrine Vana Tallinn, üks kangem alkohol (Tekiila, rumm, viin vms) ja üks pudel veini. Arvatavasti kõike seda ei lubata osta lennukisse kaasa. Vist oli 1 liiter kanget?! Kuna lennujaamas peaks kange odavam olema, siis ostaks ennekõike ühe liitrise lennujaamast kui tohiks.

Lennujaamas peale lennueelset turvakontrolli asuvast poest võid osta jooke palju tahad ja käsipagasina lennuki pardale viia -- 1 viin ja 1 vein pole kindlasti probleem.
Samas käsipagasis alkoholi sa läbi lennueelse turvakontrolli viia ei saa kuna turvakontrollis kehtib see "max 100 ml vedelikku pakendis + kõik pakendid ühes 1 l kilekotis" reegel, seega suveniirpudelitest suuremate kogustega sealt läbi ei pääse :-)

Kui sa EL-st välja lendad, siis vaata igaks juhuks järgi, mida sihtriigis tollieeskirjade järgi maale lubatakse tuua. Kusjuures maaletoomist reguleerivad sihtriigi tollieeskirjad, seega pole vahet, kas tood käsipagasis lennujaama poest või kohvris kodulähedasest Selverist.

Isiklikult olen toonud küll vahest mõne veini äraantavas pagasis ja pole senini midagi juhtunud.

Euroopa Liidust välja peale Kiievi, Peterburi ja Moskva regulaarlennud mujale ei lenda. Järelikult sõltub Ukraina või Venemaa (või tšarteri sihtriigi) seadustest. Näiteks Ukraina puhul on see järgmine: Alcohol:1 liter of vine, 2 liters of beer, 2 liters of strong beverages (whisky, vodka, etc). Kui rangelt seda kontrollitakse, ei oska öelda. Tallinnas ei huvita see küll kedagi (ma mõtlen peale turvakontrolli).

Tallinna lennujaam on selles mõtes superkoht, et siin müüakse kanget alkoholi pooleliitristes plastpudelites (viski, viin ja džinn kindlasti). Transpordi mõttes oluliselt parem, kui ei pea just kindlasti pudel olema.

Ma olen lennanud väga palju, lennujaama turvakontrolli eeskirjasid tean, aga ma pole mitte kunagi ostnud alkoholi Tallinna lennujaamast kaasa :)
Seetõttu küsisingi küsimust just niipidi, et palju ma alkoholi lennujaamast kaasa saan osta käsipagasisse.

Igatahes võin sihtriiki kaasa võtta 1 liitri kangemat kui 22% ja 2 liitrit lahjemat kui 22 %.

Küsin siis nii, kas lennujaamas poolest Vana Tallinnat müüakse ja kes see sama hind/odavam või kallim kui poes? Kas teisi kangeid müüakse üldse pooleses pudelis või mitte lennujaamas?

Olen kümneid kordi Tallinna lennujaamast välja sõitnud, aga mitte kordagi pole uurinud alkoletti :)

Türki lendab ka regulaarlend otse :)
Ja peale pikemat uurimist leidsin ametliku lehe ja lubatud siiski ainult 1 liiter kanget või 2 pudelit veini kaasa võtta.

Kindlasti on TLL-s nii Vana Tallinn kui Viru Valge pooleliitristes olemas, hinna poolest on miskipärast LIVIKO kraam TLL-s kallim kui poes, kui just mingi kuupakkumine pole. Parima hinna saad tavaliselt Liviko toodetele Liviko enda poest: www.alcostore.ee

http://www.tallinn-airport.ee/teenused/kauplused/lastminutedutyfree

Nagu ka siit pildilt näed, siis tagaseinas külmikust vasakul on igast erinevaid Liviko asju: Vana tallinn, Kännu Kukk jne. nii klaasist kui plastikus pooleliitristes.

Lennuväljal on hind alati kallim võrrelduna poest ostmisega.

Ega ikka ei ole küll alati kallim. Kangel alkol on tihtipeale hind soodsam, kui poes. Paraku TLL-s kehtib see aint välismaise alko kohta.

TLL lennujaamas oli paar nädalat tagasi siiani mind kummastav juhtum. Lendasin nädal enne Barca El Prat läbi Bergamo Tallinnasse sama koti sisuga , ei mingit probleemi. TLL s aga vaadati mu lõhnapudelit, mille mahuks oli 150 ml, kuid sisu ca 10 ml ja käsri sellest loobuda. Kui ütlesin, et reisisin täpselt sama varustusega ja lõhna pigem vähenenud ning ei mingit probleemi, siis oli vastus a la, et nende kontroll on ikka tasemel. Elik, enne turvakat võib TLL alati pakkuda üllatusi...

Aitäh kõikidele vastuste eest.

Ma olen nõus, et üldiselt on kange alkohol odavam. Näiteks Frankfurdist saab väga hea hinnaga erinevaid jooke osta.

Kahju, et ma loodetud kogust ei saa kaasa võtta. Atatürki lennujaamas teevad pistelisi kontrolle. Olen näinud, et pärast pagasi kättesaamist ja enne neid viimaseid uksi võetakse mõned kontrolliks kõrvale.

Ma usun, et need vedelike vedamise reeglid on põhjusega sellisena koostatud ja meie kõigi turvalisust silmas pidades. Ja see, et TLLi turvakontroll oma tööd igati korrektselt tegi ja reegleid punktuaalselt jälgis on väga positiivne. Aga et BCN ja BGY turvad selle läbi lasid on kivi nende kapsaaeda, sest ma usun, et sealses piirkonnas ja läbi nende lennujaamade võib potensiaalseid kurikaelu, kes suurt pahandust võivad korda saata, kordades rohkem läbi liikuda ja lennukitele pääsu üritada kui meie väikses Tallinnas.

Pistelist tollikontrolli teevad ka Tallinnas. Tulin just eile Turkish Airlinesiga Istanbulist ja mind võeti tollikontrolli ja tsekiti, et mul üle normi alkot ja sigarette kaasas poleks.

marti, iga vähegi mõtlev inimene saab aru, et see vedelike asi on puht psüholoogiline meede, a la me näitame, kuidas me turvalisuse eest hoolitseme. Saksamaal mingi aeg tehti katse, et lennujaama poodidest saab muuseas süütematerjali kokku osta, rääkimata müüdavast alkost jne, lisaks on kümnetesse poodidesse kordades kergem miskit sisse slikerdada ja sealt saab kõike kaasa võtta.

Samas TLL ei teinud välja tühjast 500 ml pudelist... Ja pidast jubeduseks 150 ml pudelit, kus oli sees 10 ml... Sry aga ma ei saa loogikast aru. .. Äkki keegi selgitab ? Muidu jääb mulje, et BCN ja BGY on jube ebaturvalised ja sealtkaudu on maruohtlik lennata...

Norsu... Seekord olen sinuga tõesti päri... Tiba ajas keema see, et lennates Eestisse polnud probla, aga lahkudes oldi nagu põõsastes mendid... Ehk ei mingit loogikat. Ja sa võid mind hiljem kiruda palju tahad, aga mul oli ülimalt hea meel lahkuda kiirelt ... Lennujaamast oleks ma saanud osta sama sinuga ja täis pudeli, no problem... Ost sai tehtud siiski Barcas.

Mind ei koti, kas psühholoogiline või ei. Reegel on reegel ja kõigile teada, seega ma ei saa aru, milleks seda teadlikult eirata ja siis pärast kiunuda, kui su lubatust suurem parfüümipudel konfiskeeritakse.

Ei mäleta, et keegi piiraks ostetava alko kogust, pigem sissetoodava, nii et oleneb sihtriigi seadustest. Kui vaja hulgem ümberistumisi teha siis palu ostes pitseeritavat tollikotti

Oookei marti, ehk siis defineerid selle lubatust suurema pudeli arvestades ka sisu. Ehk siis lõhnapudel mahtuvusega 150 ml ja sisu 10 ml ning samas kotis tühi pudel mahtuvusega 500 ml. Ehk 10 ml vedelikku on üliohtlik teema.... ? Kiunu puhul võid enda suunas kiigata.

mina ei kiunu. ma pole kunagi käsipagasisse vedelikke suuremas kui 100ml pudelis või muus pakendis teadlikult toppind, sest tean, mis reeglid on ja seega pole mul ka turvakontrollis kunagi probleeme olnud. sina nutad siin praegu oma 10ml lõhnavett taga ja sarjad TLLi turvakontrolli seepärast, et nad täitsid praegu kehtivaid turvakontrolli eeskirju. kas kujutad ette, et turvakontroll hakkaks iga lubatust suurema pudeli sisu üle mõõtma? hallooo...tule nüüd maa peale ja saa üle oma 10ml lõhnaveest. tunnista oma viga ja õpi sellest, mitte ära hala, kui ebaloogiline see reeglistik on. praegu see on selline ja sinu asi on seda aktsepteerida või kasuta maapealset transporti.

Asi on tegelikult ju lihtne -

Käsipagasis on lubatud vedada vedelikke:

kuni 100-milliliitristes või samaväärse mahutavusega üksikpakendites, läbipaistvas korduvsuletavas kuni üheliitrise mahutavusega plastkotis selliselt, et sisu mahub korralikult plastkotti ja kott on täielikult suletud;

http://www.tallinn-airport.ee/traveler/keelatudesemed

150 ml suurune pudel, kus on sees 10 ml vedelikku, ei ole kuni 100 ml suurune pakend.
500 ml suurune pudel, mis ei sisalda vedelikku, ei ole vedelikku sisaldav pakend.

Vastav töötaja võttis lähteandmed rakendas nendel antud reegleid ja tegi järelduse.

See ei tähenda, et ma arvaks, et see kõik nüüd tavamõistuse jaoks loogiline oleks. Samas seda pole veel väga paljud teised seadused ja reeglid, millega me pidevalt kokku peame puutuma. Normaalne inimene eeldab teatud puhkudel teatud seaduste ja reeglite puhul erandite lubamist, aga samas ei saa ta seda nõuda.

Vähemalt ei nõuta enam peaaegu kusagil hambapasta 1000 ml suurusesse korduvsuletavasse kilekotti sulgemist ja muud taolist. Alguses ajas kilekoti puudumine ka paljudel turvatöötajatel juhtme kokku.

Aga sa dagoviking oleks võinud siis Tallinna lennujaamas need küsimused esitada ja paluda endale defineerida termin "lubatust suurem sisu blah-blah". Miks siis ei küsinud ja suu vett täis oli? Ja kiunud küll. Lennujaamas oleks võinud piisavalt mees olla.