USA: tasuta äraantav pagas?

Soov lennata USAsse. Kas tõesti kõik lennufirmad küsivad nüüd lisatasu registreeritud pagasi eest või on veel mõni suurem ja tuntum firma, kus kuulub veel lennupileti hinna sisse ka äraantav pagasi? Tänud ette!

Kui sa juba USAsse lendad 400-500 EUR eest, siis vist ei mängi see pagasi paarkümmend lisaeurot rolli. Palju tobedam on sõita kuhugi 50-eurose piletiga ja maksta veel sama palju pagasi eest otsa. 

Peale Norwegiani vist teised lisatasu ei küsi.

Oleneb pileti hinnaklassist, küsivad nii KLM, SAS ning veel mõned suuremad lennufirmad ja pole sugugi ainult paarkümmend lisaeurot. Turkishil on igal piletil hinna sees pagas ja üle atlandi lennul vist isegi 2x30 kilo.

See talv SASiga lennates oli veel pagas hinnas.

Ja mis paarkümmend eurot? Hea meelega kuulaks, millistel lennufirmadel see ainult paarkümmend eurot on. Pigem jääb ühel otsal ikka sinna 80-100 euro kanti ning edasi-tagasi teeb see juba suhteliselt palju kokku.

Ega see pagasi hinnas olek ja lisatasud ise midagi ei tähenda. Pead ikka kõik variandid läbi vaatama ja võimalikud lisatasud kokku liitma. Lõpuks võib lisatasudega lend ju kokku odavam tulla.

Aga Tallinnast lendavatest firmadest on minu teada pagas alati hinnas veel Aeroflotil, LOTil ja Turkish Airlinesil.
Teistel firmadel on muidugi väga lihtne valida kallim hinnaklass, kus ongi juba pagas sees jne. Kokku võib tulla veidi kallim, kui lisatasudena lisamine. Aga ei pruugi. Näiteks Lufthansal on kallim pagasiga hind alati odavam, kui kõige odavamale hinnale pagasi juurde ostmine.

SAS-iga sai just sügiseks ostetud piletid läänerannikule ja odavamad piletid olid ilma äraantava pagasita. Pagas juurde oli midagi 85.- euri kanti. Ja minu arust, kui pileteid sai otsitud, oli ka LOT-il mingi pagasita variant. Turkishil ja Aeroflotil on jah kindlasti pagas hinnas.