Tekkis mõte minna suvel juulis Indiasse!

Kui on kellelgi häid mõtteid kuidas sinna kõige paremini ja odavamalt minna saab siis palun avaldage siin oma mõtteid ja arvamusi ... sooviks minna hea ja lõbusa seltskonnaga kel huvi see võib ühineda.

Kõige mugavam lennata Finnairiga. Hea õnne, juhuse korral võib saada edasi-tagasi sooduspakkumisi alates 5990 kr TLN-HEL-Delhi (või Mumbai)-HEL-TLN. Kuid selleks tuleb pidevalt jälgida Finnairi infot kodulehelt.

Sinu kurvastuseks, siis just eelmine nädal oli Stockmanni hullude päevade ajal Finnairi sooduspakkumine Indiasse.

Kuid kas suvi India külastamiseks just kõige parem aeg on? Minu teadmiste põhjal on just juunist-septembrini Indias vihmaperiood.

http://en.wikipedia.org/wiki/Monsoon#Northern_Indian_Ocean_Monsoon

Eelmise aasta Mumbai:

Aga India suur ja lai. Kuhu piirkonda täpsemalt soovid minna?

Praegu pakub Finnair edasi-tagasi lendu alates Tallinnast Indiasse suveks alates 7900 kr.

plaanis ka minna augustis Indiasse just mussooni ajaks,ja piletid sai ostetud hulludelt päevadelt alla 6000 kr. Kindlasti tuleb veel soodsaid pakkumisi.

Kui odavalt Helsingisse saad, siis edasi-tagasi Finnairiga HEL-Delhi (või Mumbai)-HEL on suvekuudel saadaval 419 euri eest (+20 euri) so. 6900 kr.

Käisime ka hulludelt päevadelt ostetud piletitega eelmise aasta augusti lõpus. Siis oli see kõige hullem vihmasadu juba möödas ja vihmakeepe vaja ei läinudki. Aga seal on ikka väga-väga palav, ka vilus on vähemalt 37-40 ja rohkemgi. Kui konditsioneeriga hotellist välja astud, siis 1 minutiga on higimullid igal pool ja ka nirena mööda selga jooksmas. Otseses mõttes oled kogu aeg nagu saunas ja pääsu pole. Kuskil mujal pole ma nii halvasti kuumust talunud, kui Indias (Delhi, Varanasi, Agra). Käidud ka Egiptuses, Tais, Filipiinidel. Seal on väga niiske ja väga kuum sellel ajal. Olen siit tripist lugenud soovitusi, et sel perioodil tasub Indias minna põhja poole, kus siis tavaliselt külm ja sel perioodil normaalne soe. See oli esimene kord, kui reisilt tagasi tulles oskasin Eestimaist jahedust hinnata ja ka nautida :)

Olles näinud indias taevast alla tulevat veekogust,ei tõmba kül vihma perjoodil indiase.Ja elmise kirjutajaga nõus,et niiskus + temp on päris jube.

Tulin just tagasi - praegu oli veel viimane aeg seal olla - oli kuiv ja enam vähem mitte tappev kuumus. Suvel on vihmaperiood, mis ei ole meeldiv - usu mind.

Tere!

Meil ka plaanis Indiasse sõita, augusti teisel poolel. Kuidas saite viisad, mis reisifirma kaudu? Kas passid saadetakse siis tähitud postiga ja kui kiiresti(mul teise riigi viisa sees juba, mida ka lähiajal tarvis läheb)?

Palun ärme nüüd kolmekümnendat korda alusta India viisa teemat jälle uuesti! Lahke rahvas on seda juba pulkadeni lahti seletanud.

mina plaanin ka minna juuli lõpus Indiasse, eelmine aasta käisin, aga siis oli oktoober ja mussooniperiood peaaegu lõppenud. See aasta tahaks veelkord, puhkus võimaldab aga minna max. 25 päevaks.

Kui plaanite Finairiga Indiasse-Delhisse minna siis peab arvestama võimalusega et lend hilineb määramatu aja. Käisin ise reisil paar nädalat tagasi...suunal Helsinki-Delhi väljus lennuk 6 tundi hiljem, tagasi aga hoopis 12 tundi. Nii et söök, jook kaasa ja valmistuge lennujamas ööbima. Delhis on hetkel remonditööd, nii et seal on täielik kaos, keegi ei tea millestki midagi. Linn on must, räpane, kerjused võivad teil taga käia terve päev, haiseb igal pool, kohalik rahvas on näinud valgeid inimesi ainult telekas. Soovitaks pigem minna Goasse ja Mumbaisse. Seal leiate endale kiiresit fanclubi, kes hakkavad teie käitumist järgi matkima. Ja naised, unustage lühikesed riided kohe ära, neid te naguinii Indias kanda ei saa, kui tahate ellu jääda ja et teid ära ei röövitaks. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Suvel võib Indiasse minna küll, omalgi oli see üks aasta tõsisel kaalumisel. Ainult et sel juhul tuleks Delhist jalamaid Kashmiri, Assamisse vms kohta minna. Ühesõnaga, mägedesse.

"...kohalik rahvas on näinud valgeid inimesi ainult telekas..." See väide on küll utoopiline, kuna Delhi-Jaipur-Agra nn. kuldne kolmnurk on Indias turistide poolt enam külastatav piirkond.

Lühikesed riided naistel on ok.

Nii need legendid tekivad. Natuke Delhi kaitseks: Delhi on India mõistes täitsa puhas linn. Muidugi mitte igal pool, aga laias laastus küll. Hais? Jah, esineb. Aga öelda, et see linn haiseb, on sama hea, kui öelda, et Tallinn on tolmuvaba. Delhis on alati kusagil remonttööd. Delhis ei ole kunagi kaos. See, et võõras kohe aru ei saa, ei tähenda veel automaatselt kaost. Indias toimib enamik asju oluliselt paremini, kui näiteks meil. Delhis on kerjuseid minu meelest väga vähe ja selliseid, kes sul vähegi mõistliku käitumise korral taga käia viitsiks, ei õnnestunudki kohata. Delhis on valgeid inimesi külluses.

Selenet vist yllatas kohalike inimeste kaasasyndinud uudishimu, millist kusagil mujal maailmas ei kohta. Kus on yks hindi uudistamas, on neid sekundi pärast sadakond :-) Oma kogemus on Delhi raudteejaamast, kus perroonil rongi oodates ylejäänud mass inimesi(99,9% mehi) seisis vaikiva myyrina meie ymber ja lihtsalt vaatas. Ja seda kestis oma pool tundi. Siis tuli töepoolest loomaaia eksponaadi tunne peale. Vörreldes nt Agraga on Delhi töepoolest täitsa puhas :-P Lyhikesed (paljastavad) riided on India kohalikku kultuuri, uskumisi ja töekspidamisi arvesse vöttes suht kohatud.

Rääkisime Mumbais promenaadil reisikaaslasega juttu ja võtsime ka särgid maha. Umbes tunni jooksul kogunes meie ümber paarkümmend inimest. Kuna eestlased rääkides hoiavad nii ca 1-1,5 meetri kaugust vahemaad, siis lõpuks oli ka meie vahel 2 inimest. Ja ülejäänud meie ümber, kuna situatsioon oli koomiline, siis lihtsalt lahkusime. Lahkusid sügava ohkega ka nemad :)

Minu arust hindu (mitte moslemid) naised riietuvad sarisse suht paljastavalt (kõht ja alaselg paljas, lühiksed varrukad, suht avar dekoltee).

Mumbais ei ole haruldane vaatepilt, kus kohalikud noored naised (oletan, et pigem jõukamad inimesed) on läänelikult paljastavates riietes. Filmides on nad üsna napilt riietatud. Bikiinid pole tänavariietus.

Kõht ja alaselg on küll paljad, aga õlad ja põlved on ALATI kaetud. Ja dekolteed ei ole avarad. Shortside ja õlapaeltega toppide kandmine on Indias sama kohatu kui meil näiteks bikiinidega kõndimine kesklinnas.

Kui puravik ja Naabrimees nüüd minu kommentaari peale naisteriietusest kirjutama hakkasid, siis pean rõhutama(ilma et see oleks kuidagi halvustav naiste suhtes), et ma ei ole naine. Ja bikiine ja toppe ka ei kanna :)