Telkimine Euroopas tervikuna

Tere, küsiks kuidas on telkimisega Euroopas? 

Kuna euroliit pole veel telgidirektiivi vastu võtnud, siis riigiti on olukord erinev. Hea ülevaade siin: https://www.bergzeit.co.uk/journal/wild-camping-europe-allowed/. Ka telgikämpinguid on kõikjal :)  

Olen telkinud viimasel 15 aastal kogu Euroopas probleemideta, kokku mitusada ööd, iga öö erinevas kohas. Ainult ühel korral ajasid Tšehhi metsnikud metsast minema, siis läksime lähedal oleva heinamaa serva.

Ma olen näiteks Islandil telkinud ja ei soovita seda kellelegi (kui on võimalus vältida). 

Ma olen Islandil telkinud ja ei kurdaks. Saar on nii hõredalt asustatud, et ega neid muud tüüpi majutusasutusi liiga palju pole, telkimisplatse seevastu leidub küll. Odavam ka.Aga seda muidugi tuleb tunnistada, et magamiskott peaks olema selline, mis miinuskraade hästi talub.

Aastatega tulevad kogemused,seda ka sobiva telgi valimisel.Arvan et telkimine Euroopas on normaalne aga viimasel ajal tundub et üha enam kasutatakse matkaautosid.Kui kämpingus telkida siis hinnad lõuna suunas suurenevad, mõned sobivad ka lastega elamiseks basseini ja torude vaatenurgast.Vanematele meeldivad vist sellised termaalbasseinidega vägagi.Üle 10 aasta telkimist,ikka jälle tuleb midagi uut!

Ei oma just suurt kogemust Euroopas telkimises, kuid 5-e aasta jooksul oleme natuke lähiriikides selliselt ööbinud. Telgime kämpingualadel, et oleks teatud mugavused saadaval- wc ja pesuvõimalus. Kiidaksin Tšehhi kämpa-alasid- oleme sattunud väga vahvatesse kohtadesse! Näiteks-  https://www.vranovska-plaz.cz/cs/  Keskmiselt jäävad hinnad 20.- ja 25.- € kanti ( auto+ telk+ 2 in.)  Põhja-Poolas Stegnas saime isegi 14.- €- ga. Sellised hinnad siis Poolas, Saksamaal, Tšehhis, Ungaris.  

See suvi Poolas leidsime kämpingu, kus auto + kaks telki + seitse inimest = 10 eurot :) Sisuliselt oli keset põldu kraan ja põllu ääres plastikust peldik.Kogu "kämping" :)Aga meile sobis väga hästi.