Tenerife - kas lennata või seilata?

Tere

Plaan on minna veebruari teises pooles Tenerife lõuna poolele.

Mida soovitate, kui eelistaks parimat hinna-kogemuse suhet. ~520€ ots/inimene leidsin lennupiletid kiwi-st. Reisile läheb 2 täiskasvanut. Ajaliselt kannataks ka sealsed 15-20h reisid ära (ca 2x odavamad tulevad). Aga huvitaks kellegi reaalsed kogemused nende pikemate/mitmete ümberistumistega variantide kohta.

Samuti huvitab kohapealne autorent. Plaanis paar nädalat koha peal autoga ringi rännata. Kas peaksin rahvusvahelise juhiloa võtma maanteeametist nt ja mille muuga peaks arvestama?

Suured tänud igasuguse info eest!

520 eurot suund/per nägu??? Kus kohast lend algab?

Ma pakun, et Helsinkist Tui kaudu saad selle raha eest terve paketi, otselend edasi-tagasi + majutus :D

Väheke segane teemapüstitus, aga laias laastus:

Tenerife on nii väike saar, et kui rendid auto, siis pole "lõunat ega põhja", vaid üks saar. Nagu Hiiumaa. Autorent on odav, kütus odav, maanteed üliheas korras. 

520€ ots inimese kohta tundub jaburalt kallis. Mõeldud on vist ikka edasi-tagasi lendu. Soovitaks vaadata TUI pakkumisi Helsingist, piletihinnad algavad 50-eurost suund/inimene. 
Teine variant - Tallinnast või Riiast Londonisse, seal väike vahepeatus (näiteks ööbimisega Londonis) ja sealt edasi  Tenerifele. Saab samuti alla 100€ hakkama. Boonuseks näed ka Londoni ära. 

Tenerifel ei ole vaja rahvusvahelist autojuhiluba. 

Pico El Teide soovitaks ära vaadata. Ja kui seilata tahad, siis "Tenerifekompass.com" -  jahiga ookeanil. Saad ka eestikeelse teeninduse ja kogemus on seda raha väärt.

Hetkel tõesti Tui kaudu olematu hinnaga piletid saada. Ise ostsin veidi "kallimad" nädal enne lendu ja sain 2 inimese otselennud edasi tagasi 190ga. Käisin nädal tagasi. Autorent koos täis kindlustusega maksis ca 120 eurot ning elamise võtsin vaid esimesek kaheks ööks ette. Edasi vaatasin vastavalt tujule kuhu saare osasse liikusime. Kütus pealinnas veidi kallim 1,1 midagi ning mujal sujuvalt 1 ringis. Nädalasele ringi reisimisele läks kütti umbes 60euro eest, aga siis sai ka saarele kolm tiiru peale tehtud ning risti rästi läbi käidud. Ainuke mure on parkimise leidmisega, aga isegi teidel käies läks õnneks ja saime kohe väga hea koha kuid oli ka neid kes lootusetult ringi tiirutasid seal ja vaba kohta otsisid. Toit poes väga odav, söögikohad ka täiesti ok hinnaga eriti kui veidi turismipiirkonnast eemale jalutada. Ainukese asjana võtsin n-ö makstud tripi merele. Muud asjad vaatasime vastavalt tujule ja ise sõites.

Me ostsime piletid musta reede ajal. Lendame 28,02, tagasi 12,03. Mõlemad suunad ümberistumine Londonis, ööbimisi ei ole, vahemaandumised u 3 tundi. 300 eurot koos märgitud kohtadega inimesele edasi-tagasi. Lendame käsipagasiga. See 520 euri võib olla Smartlynxi hind Tallinnast otse lennuga?

Meil Helsingist otselend ja tagasi läbi Londoni, koos lisapagasi ja valitud kohtadega 3in 800. Auto renditud 10p. Korteri võtsime puhkatenerifel kaudu. Plaanis Teide, lapsega Siam+Loro park. Ja eesti kapteniga läheks merele ka. Pluss ise ringi trippida. Minek 25.02