Tenerifele läbi Londoni lennujaama

Tere,

Kui lendan Tenerifile nii, et jõuan Londoni Stansted lennujaama kell 23 ja kell 6 järgmisel hommikul läheb järgmine lend Ryanairiga (mõlemad eraldi piletil), lendan käsipagasiga ja ei väljuks lennujaama transiitalalt (aga räägitakse et Stanstedis peab?)

Küsimus ongi selline,et kas pean PCR testi tegema või passanger locator formi täitma? Kas kellegil reaalne kogemus? Sest nägin mitut sarnast teemat, aga lahendust, et mis siis lõpptulemus oli, seda ei olnud.

Stanstedis ei ole transiittsooni, seega pead lennujaamast väljuma.

Sa ei kirjutanud, millal sul reis on, aga hetkeseisuga pead lennule eelneva kahe päeva jooksul tegema testi (antigeeni test on piisav) ning tulemus peab loomulikult olema negatiivne. Ning täita tuleb ka PLF.

PCR testi Londonis sa broneerima ei pea, PLFi täites vali vali reisiplaanide alt "Stay in the UK", küsimusele, kas pead broneerima testi vasta "I will be travelling for exempt reason" ja siis vali rippmenüüst "Transit Exemption".

Küll aga pead Inglismaal viibimise ajal olema eneseisolatsioonis (kui mu mälu ei peeta, siis ööseks pekstakse Stanstedist rahvas välja niikuinii) ja tuleb broneerida hotell. Radisson ja Hampton on kohe lennujaama kõrval. Reeglite järgi ei tohiks sa hotellitoast väljuda enne, kui lennujaama tagasi lähed, aga et seda reaalselt kontrollitaks, on vähetõenäoline.

Hoiatuseks niipalju, et kui lennud on eraldi piletil, ei pruugi check in'i töötaja Tallinnas (või kustiganes lendu alustad) sinu reisi transiidiks pidada ning võib nõuda Day2 PCR testi broneeringu ettenäitamist.

Teiseks hoiatuseks, et Hispaania lubab UKst siseneda ainult vaktsineeritutel.

Kolmandaks hoiatuseks, et seoses Omicroniga võivad reeglid muutuda iga hetk, lühikese etteteatamisega ning nii paremuse kui ka halvemuse poole.

9
0

Oleneb, millal plaanid minna, kuid minuarust kui vähegi võimalik, tasuks otsida piletid läbi mõne EU riigi.

Ise just olin samade küsimuste ees. Lõpuks läksid läbi UK ostetud 5 EURised piletid prügikasti.

Tenerifele sai odavalt Pariisi kaudu, tagasi Varssavi kaudu.

Pariisis 5 tundi lennujaamas ootamist, Varssavis öö lennujaama lähedal asuvas odavas, kuid mugavas hotellis .

Kuigi igas riigis on oma PLF vorm, siis kuskil keegi neid näha ei tahtnud. Paar korda küsiti ainult COVID vaktsineerimise tõendit.

1
0
  1. Hispaania lubab UKst siseneda ainult vaktsineeritutel. ”** Kus on info , et see kõikide UK-st reisijate kohta käib?**Mina loen välja, et  ainult“ Residents of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland travelling directly from their country must arrive in Spain with a vaccination certificate.”
0
0

Jah, tõepoolest, lugesin täpsemalt üle. Ja tundub, et ka UK residentidest ELi kodanikelt ei nõuta vaktsineeritust.

Samas on pea kogu kontroll pandud lennufirmade õlgadele, kes sanktsioonide hirmus võivad kahtluse korral keelduda reisijat pardale lubamast. Seega - lähenege ettevaatlikult ning omal vastutusel :)

0
0

Tere!

Kirjutan siia selle teema alla. Plaan minna Ryanairiga Riiast Tenerifele. Londonis on vahemaandumine. Järgmise lennu vahe Ryanairile on 2 h 15 min. Selle aja sees peab võtma pagasi, liikuma viisavabast transiittsoonist välja, tegema uue Check in-i ja viisakontrolli ja jõudma lennule. Kas aega on selleks piisavalt? 
Kas keegi jagaks kogemusi, kes on sellise lennuga läinud?

Tänud juba ette!

0
0

Vabalt jõuad. Ise küll ei mäleta, et Stanstedis üldse oleks transiittsooni.

0
0

Mis viisakontroll? 

Stanstedis tõesti pole transiittsooni, ei viisavaba ega viisaga.

Reaalselt on sul aega 1h 35 min, sest bagbdrop suletakse 40 min enne lendu. Tehtav, kuid väga suurt varu ei ole, kui esimene lend peaks hilisema või kui passikontrollis megajärjekord on või kui pagasi väljatulek aega võtab.

Käsipagasiga ma riskiks, äraantava pagasiga vaataks, kas hilisemat edasilendu pole.

2
0

Minu viimase nädala lendudest 3 hilinesid Ryanairiga. Tallinna Londoni lend  hilines 2h

0
0

Mul on teemaalgatajaga sama, et saabun Londoni Stanstedi kell 23 ja hommikul kell6 läheb lend edasi. Keegi eelkommenteerijatest mainis, et Stanstedi lennujaama ööseks jääda ei saa, st et mul tuleb hotell võtta? Lennukid justkui lendavad, aga täielik peavalu juuli teisel poolel Tenerifele saamisega. Normaalse ajakulu ja normaalse hinnaga.

0
0

Lennujaam peaks nüüd 24h avatud olema, aga heal juhul saad kuskil istuda, pikali viskamiseks ja magamiseks kohti ei ole.

Ise pole seda küll väga kaua harrastanud, aga väidetavalt ajavad töötajad põrandal vedelejad kiiresti üles.

Lähimad hotellid on Radisson ja Hilton, aga selleks paariks tunniks on neid vist tõesti mõtetu broneerida.

Tuleb öö kuidagi toolil istudes üle elada ja arvestada, et esimene päev sihtkohas tuleb vägagi uimane ja unine.

0
0

Tänud vastamast, juba uurisin, et kõrval hotellid ja saab kiiruga ära magada. Aga tuleb välja, et olen paras puterdaja, tegu hoopis Lutoni lennujaamaga ja selle kohta ei leidnud midagi. Sorri.

0
0

Lutonis on ka jalutuskäigu kaugusel mitu hotelli, Holiday Inn ja Holiday Inn Express, Ibis ja Ibis Budget, Marriott, vist mõned veel.

Varem viis hotellideni ka raudteejaama buss, aga ma ei ole kindel, kas see veel käigus on.

0
0

Me olime talvel öösel Lutoni lennujaamas, tulime Tenerifelt ja hommikul varaTallinna. Kuna jõdsime kell 1 öösel, ei hakanud hotelli võtma. Rahavast oli öösel lennujaamas päris palju, istuma õnneks ikka saime.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased