Tervisekindlustus USA-s

Tere! Kui ma reisin suveks umbes 2-3 kuuks Ameerikasse, et seal ringi vaadata ja seigelda, siis kas mulle piisab siin Eestis mingi kindlustusfirma kaudu reisi- ja tervisekindlustuse tegemisest, või peaksin ma kusagil kohapealt veel midagi vaatama vmt? Vabandan, kui jäin segaseks end väljendades, kuid ma tõesti ei oskagi selgemini väljenduda. Et põhimõtteliselt oleks igasugune info teretulnud. Minu eesmärk on Ameerika Ühendriikides ringi reisida ja tahan samas end turvaliselt tunda, et KUI midagi juhtuks, siis ma saaksin korralikku arstiabi ja ei peaks end hulluks maksma selle eest.

Mina tegin kindlustuse IFis ja midagi ei juhtunud ;-)

Rohkem tervisekindlustusest ja erinevatest kindlustusfirmadest http://trip.ee/search/google/tervisekindlustus?query=tervisekindlustus&cx=015929853835927772274%3A4qnsrj4nd3m&cof=FORID%3A11&sitesearch=&hl=et&lr=lang_et#925 Kõige lihtsam on leida 5 minutit ja mõnest kindlustusfirmast läbi astuda, kohapeal tehakse kõik puust ja punaseks, kuid mingit kohustust sealt osta ei ole. Osta saab näiteks www.iizi.net - saadavad sulle mitu pakkumist, ise valid, millist soovid.

Minul oli tookord, kui vajasin abi USA-s, resisikindlustus Seesamis, soovitan. Maksti ka hambaravi kinni, kuna tegu oli konverentsiga ja tegemist esihambaga:-)

Tervisekindlustus F1 õpilasele?

Tere.

Lendan ära nädala pärast USAsse kooli. Kuid, udupea nagu ma olen, ei tulnud ma varem sellepeale, et äkki võib mul järgnevate seal viibivate aastate jooksul ka meditsiinilist abi vaja minna.

Kas kellelgi on kogemusi tervisekindlustusega F1 õpilasele? Kas peaks kindlustuse tagema mõnes USA firmas või Eesti firmas? Mõnda konkreetset firmat on soovitada? Igasugune info on teretulnud.

(Google'ist oskan ise ka otsida ja seda ka teen)

Tänan, Kustas

Kas kool ei ole sulle midagi maininud? Kui ma kunagi ammu-ammu USAs õppisin, siis oli mul kindlustus kooli kaudu. Minu mäletamist mööda oli see lausa kohustuslik, kui sa just ei tõestanud, et mingi muu kate olemas on.

Uurisin siin vahepeal omajagu. Kool pakub ka kindlustust (1 aasta ca $600), kuid see ei ole kohustuslik. Hetkel vaatasin Iizi.net kaudu, kus oli pakkumisi kolmest tuhandest kuni kaheksateist tuhande kroonini (1 aasta).

(kirjutasin hinnad juurde, ehk on kellelegi abiks)

Terv, Kustas

Oled kindel, et iizi.netis pakutavad kindlustused hõlmavad püsivat USA-s olemist järjest terve aasta? Enamik reisikindlustusi pakuvad küll aastast kindlustust, kuid need eeldavad, et käid vahepeal kodumaal (ma ei viitsi oma paberimajanduses lapata, kuid minu kindlustus kattis vist 1 kuud välismaal viibimist, kuigi on justkui aastane kindlustus).

Hea Kurimoor, see tekitas esmavaatlusel veidi segadust, kuid peale natukest süvenemist sai asi selgeks.

On olemas kaks varianti:

*Aastane korduvreisikindlustus - ühekordne maksimaalne välismaal viibimise lubatud aeg on erinevate pakkujate vahel 30 kuni 45 päeva.

*Tavareisikindlustus - lasi maksimaalse järjest välismaal viibimise ajaks valida täpselt 365 päeva (see on ka kallim variant, kui esimene).

Terv, Kustas

Enamasti on Ameerika ka kallima tariifiga. Igatahes soovitan võrrelda pakkumisi ka Euroopa kindlustusfirmadega s.t mitte et me Euroopa ei oleks, aga massi pealt saab odavamat hinda pakkuda (mingis teemas on siin linke ka jagatud).

Tänan soovituse eest, kindlasti homme loen veel juurde ja uurin ka muid pakkumisi, ennem kui otsustan.

Paistab muidu, et Ameerika ise ei olegi kallim, kui muu maailm, vaid kallim on just Ameerika Ühendriikides. Nimelt valikusse andis kindlustuse katvus alaks kaks varianti - kogu maailm, sh USA ning kogu maailm, va USA.

Jap, seda Ameerika Ühendriikide teemat ma silmas pidasingi. Mul endal on alati kogu maailm sh USA ja see on tavapakkumisest natuke kallim olnud.

Sa uuri igaks juhuks, kas on kitsendusi viisa tüübi või reisi eesmärgi osas. Pealtnäha ei tundu eriti vahet, kas lähed terveks aastaks turistina (mis USA puhul ei tohiks viisarezhiimi rikkumata võimalik olla) või F1 viisaga õppima. Aga kindlustusfirmale võib see olla magus võimalus väljamaksest keelduda.

Kui ei ole olulist hinnavahet, siis soovitaksin sul kooli poolt pakutavat kindlustust kasutada. Vähem jama, kui tõesti midagi peaks juhtuma.