Tioman

Kuhu Kuala Lumpurist bussiga sõitma peaks, et Tiomani saarele saaks, palju see kohalik buss maksta võib, ja mis on laevapilet? Tasub seal mingi ATV vms ka rentida või saar liiga suur selleks?

Aitäh

Taevaisa, palun hoia ATVd ja nende klientuur Tiomanilt kaugemal. Kui võimalik, siis jetid ka.

Mersing on koha nimi, kuhu pead sõitma. Olen seal kaks korda käinud, lennupilet oli u 800 krooni (edasi-tagasi 2005a), bussilipet oli väga odav, paadi pilet samuti, täpset hinda ei mäleta. ATV rent? seal polegi selliseid asju :)) Ok, mingit ekstreem autosõitu vist isegi korraldatakse läbi saare, aga unusta ära. Tiomen on koht, kus nautida puutumata loodust, 30m nähtavusega selget vett ja loomi vabas looduses. Asfalt kui selline on seal ka väga puudulik:P Praegu plaanid minna? Päris kuum seal hetkel:)

Ma tahaks ennem vihma hooaega ara kaia, see peaks hakkama ju nuud juuli, august vms? Kuskil see mulle silma jai igatahes, aga kuidas sa ringi liigud seal siis:D? tuk tukiga:D? Kaua sa olid seal?

Liikumine käib põhiliselt paatide ja laevadega. Tekeki ja Juara vahel saab liikuda ka autoga 4wd, maksis vist 120 raha kahele üks ots.

Kus te oobisite seal? Ma hotelli ei tahaks, eelistaks mingit beach bungalowt vms...:P

Seal enamus bungalowd ongi, hinnad hakkasid 40 rahast ja mida rohkem mugavust soovid, seda kallimad hinnad on.

Meie käisime saarel 17-20 juuni 2009. Kuantanist sõitsime Tiomanile laevaga (sõitis 1,5h) ja pileti hind oli 35 RM suund. Meie peatumise Tekekis ja võtsime ranna bungalow, (Swiss cottage oli nö hotelli nimi) hind oli 120RM öö/kahele. Nõrk osa oli see, et nö toas ainult puhur ja väljas 35C sooja :D, aga elasime üle. Hommikul aknaid lahti tehes avanev vaade pani unustama sooja toa :P. Saar on hästi armas ja roheline. Rannad ilusad ja vesi meres erksinine :). Elanikud abivalmis ja rõõmsameelsed.

Käisime Tiomanil 28. jaanuar – 1. veebruar 2012. Sõitsime sinna lennukiga Singapurist ja ära läksime laeva ja bussiga. Laeva ja bussiga sõites soovitan samale päevale nt KL-ist edasisõitu kindlasti mitte panna. Oli suhteliselt õnne asi, et otsustasime ühe öö olla ka Kuala Lumpuris. Tiomanilt äratuleku puhul soovitan vaadata sadama ukse pealt täpset aega, mis kell laevad sõidavad. Meil oli negatiivne kogemus kohaliku turismiagendiga, kelle kaudu ostsime küll endale ööbimised ja ka ühe snorgeldamistripi (selle saime vist 210RMiga ja see oli seda raha kindlasti väärt!). See agent ütles esimesel päeval, et paat saab sõita ainult kell 7.00 hommikul. Me siis olime kell 6.50 Tekeki sadamas ja mingit laeva kuskil ei olnud. Laev väljus alles kell 12.30. Seda peab kontrollima Sadama ukse peal olevast sõidugraafikust, sest selle tõusu-mõõna tõttu ei lähegi laeva iga päev täpselt sama kell (saime seda teada siis, kui hommikuses pilkases pimeduses laeva ootasime). Mersingist sõitsime edasi bussiga. Kui laev oleks läinud, kell 7.00, siis oleksime jõudnud 11.30 bussile. Ostsime piletid kella 17.00 bussile, aga kuna "buss läks katki" ja läks ise tunni ajaga korda (seisis bussijaamas meie silme all terve aja), siis pandi meid kella 18.00 bussile. Bussi hind oli minu arust 32RM. Lennuk maksis ehk 80–100 eurot.

Muidu Tioman on hea koht. Me käisime täpselt enne hooaja algust, oli suht vaikne ja Juaras olid peale meie veel 2-3 turistide seltskonda. Ilm oli esimesel päeval vihmane, aga ülejäänud päevil oli väga soe ja hea. Juara bungalows oli 50RM tavaline tuba ja 100RM merevaatega. 100 oli ka Tekekis merevaatega bungalow. Nendes bungalowdes oli küll AC olemas. Tekekis võib kohapeal ka snorgeldada. Selliseid koralle ei pidavat olema kuskil mujal (reisikaaslased ütlesid). Minu jaoks oli seal esimene kogemus ja pärast kui Tais ka käisime, siis Tais oli ikka väga mage. :D

Juarasse saab jah 4WD džiibiga ja oli vist 120RM terve auto peale edasi-tagasi Tekekist. Kuigi siin pole keegi kaua vastanud, siis edaspidiseks, kui keegi uurib midagi, siis vähe värskemat infot ka.

Tere. Malaisiasse minek veebruari algul. Aguspunkt Singapur, edasi Melakka, Pangkor, Taman Neggara rahvuspark ja Tioman. Nüüd on meil tekkinud kahtlused Tiomani ilma suhtes. Küsiks käinutelt nõu: kas veebruari keskel võib seal ilm olla väga vihmane(mussoon vist veel kestab?) ja kui palju soojakraade on? Tahaks väga minna, tundub nii põnev koht aga kui ikka pidevalt sajab... Olen siinsed postitused läbi lugenud, soovitused erinevad. Mis arvate? Tänud ette vastajaile!

Soojakraadide pärast ei maksa seal piirkonnas üldse muretseda. Malaisia asub ekvatoriaalses kliimas kus temperatuur aastaringselt alla 23-24 kraadi ei langegi (väjaarvatud mägede piirkonnas) ja keskmine temperatur veebruaris on 25-28 kraadi. Samuti on vihmasajud sellises kliimavöötmes üsna tavalised. Vahest sajab vähe ja nõrgemalt, vahest rohkem ja tugevamalt. Väike sadu ei häiri üldse, sest sealne õhuniiskus on niivõrd kõrge, et isegi kui ei saja on riided ikka seljas niisked. Olime 2011 veebruari algul idarannikul (Kuantan ja Kuala Terangganu) u 10 päeva ja enamus päevi paistis päike ning sadas vaid mõned korrad.