Tipi jätmine USAs (NYs)?

Ameerikas tulevat kogu aeg tippida. Kas keegi oskab aidata, kuidas nt NYs sellega on? Ma lugesin netist, et hotelli uksehoidjale tuleb anda paar doltsi. Kui liftipoiss aitab pakid üles viia, siis dolts-paar iga koti kohta. Ja kui ta sulle tuba näitab ehk seal mõne minuti seisab, siis tuleb anda 5-10 doltsi. Siis tuleks veel padjale jätta iga päev ümbrik paari doltsiga toateenijale. Restoranis olla lihtsaim viis nii, et korrutad maksuosa kahega ja liidad summale otsa. Ma olen küll valinud odava hotelli ja plaanin süüa ka odavates kohtades, aga samad töötajad on neis ju ikka ja tahavad tippi. Öeldakse küll, et ega ju EI PEA tippima, aga tegelikult ikka peab - muidu annad märku, et pole teenindusega rahul. Kui keegi eestlane olla taksojuhiga teinud nii, et lihtsalt ümardanud summa, nagu me Eestis teeme, siis olla taksojuht vihast röökides talle mündid järele virutanud. Ja muud teenindajad pidid hakkama sind kurjalt põrnitsema. Ja kokku läheb ju selle tippimise peale täitsa suur summa! Kuidas teiste kogemused on?

Kahjuks ma ei oska sind selle tipi andmise koha pealt aidata, kuid tekkis huvi sinu odava hotelli vastu. Mis hotelli broneerinud oled ja kui odav see on?
Aitäh

Hotell on hotel17: http://www.hotel17ny.com/
Sain 100 doltsi öö, see on Manhattani kohta odav.
Kohalikud tuttavad kiitsid heaks, et turvalises ja lahedas piirkonnas.

Aga öelge, kustkohast te need hinnad ära näete? Vaatasin seda broneeringu lehte ja kuskilt ei näe, mis see 1 öö maksab- kas hind per person 100% või kuidas?

Ma tegin bronni juunis. Alustage online bronniga, siis peaks tulema.

Tippimise kohta oled õigesti aru saanud ja New Yorgis on sellega nagu igal pool Ameerikas. See on enam-vähem kohustuslik, sest suur osa teenindajaid (näiteks ettekandjad söögikohtades) saab ainult miinimumpalka ja elabki tippidest. Hotelli uksehoidjale annaks tippi ainult siis, kui temalt mingit eraldi teenet paluks (näiteks kui ta vilistaks sulle takso kohale ja tõstaks kohvrid taksosse vms.) Kui on ainult väiksem kott või ratastel kohver, siis võid rahulikult öelda, et saad ise koti tuppa viidud. Kui liftipoisi abi vajad, siis paar dollarit on piisav. Söögikohtades, kus on lauateenindus, on kombeks jätta 15-20%. Umbkaudse sobiva summa saadki taxi kahega korrutades. Taksos samuti umbes 15%, aga üldiselt sente tipiks ei anta, seetõttu ümardatakse, näiteks kui arve on 5.50 või 5.80, annad ühtemoodi 7.

kellel on väga hea blogi NY elu kohta? Kui on, siis Bostonia-Estonia nalja peale naersin end herneks:) Ja teised kirjutised ka, napilt, aga naelapea pihta. Ma tahtsin sinna kommentaaridesse panna paar küsimust NY kohta, aga sain aru, et autor on suvepuhkusel. (Ja nüüd on küll tore lugu, kui sama askeldajaga tegu pole:) Ja aitäh vastuse eest siin!

On küll minu blog. Olen tagasi, aga pole aega olnud kirjutada. Kui soovid, jäta kontakt kas siia või sinna.

Tahaks ka seda blogi lugeda. Mis aadress on?

Suvalises NYC-i delis süües peab ka tippima?

pikalt lugemist jootrahast: http://eppppp.tahvel.info/?p=96

Delis või kiirsöögikohas küll jootraha pole vaja.

Ameerika hinnad on üldse väljamaalasele keerulised. Mõnele asjale tulevad maksud juurde, mõnele mitte...

puhastverdeestlasele

Ma pole USA juuksuriteenuste hindadega kursis, kuid millene näeb välja üks 1600-dollarine soeng?

st et juuksuris maksad 1600 +480 tipiks? pms võib ju maksta:)

To naabrimees, kui sa lugesid mu teksti hoolikalt, siis seal on juttu juustepikendustest mitte soengust (100% human hair, tellitud itaaliast, $1500 on kindel taks 'greatlenghts' brandile), mis maksid 1500 dollarit pluss oma juuste lõikus ja juurevärv 100 dollarit lisaks. Pluss oleks pidand maksma tippi vahemalt 10% kogusummast.

to katariina33, tavaliselt on minu juuksuri arve 250 dollarit varv ja loikus, juurde olen maksnud 20%, pluss $5 juuksepesijale. Kui olen ainult loiganud, siis maksan jah 30% tippi, ei ole kahju muideks maksta too eest, mis on professionaalne. 1600taalase arve juures piisab ka 10%st.

nys eeldatakse siiski, et sa maksad tipiks toidukohas ikka 20-25%. paar aastat tagasi oli jah pigem alates 15%. taksodes makstes kaardiga on sul võimalik taksos oleva ekraani pealt valida tipi suurus. st et enamuses taksodes, mida meie kasutasime oli 15, 20 või 25. ühes aga alates 20-st. üks turbaniga taksojuht ei tahtnud meid välja lasta, enne kui näeb kui palju me jätsime. (tema sõidustiili arvestades oleks pidanud tegelikult ilma jätma) osades söögikohtades on menüü alla või arvele kirjutatud, et tip on lisatud. samuti on ta reeglina lisatud suuremate seltskondade korral. kui ma maniküüris käisin, oli mu kõrval õnneks üks kohalik, kellelt tegin kopi-paste. selle tipitamisega on ehk raske harjuda, aga täiesti võimalik. aga teenindus on tõenäoliselt just tänu sellele tunduvalt parem. segadust võib alguses tekitada ka poodidest ostmine. seal ju hind märgitud ilma maksuta. NYs on see vist 8%. kui esimene kord nys käisin, siis üritasin püüdlikult arvestada, aga viimastel kordadel lihtsalt maksan, mis tuleb. eks automaatselt ehk aju arvutab juba midagi kokku. ära lase ennast segada sellest tundest, et kui keegi sulle naeratades teed juhatab, et sa jälle maksma pead. seda teevad nad tegelikult siiski rõõmuga ja tasuta.

Mine ka p.... oma haige jutuga!

Ren, ka Eestis on juuksepikenduste panemine küllaltki kallis lõbu ja ülla-ülla tahtjaid jagub.

Ja muideks Ren, mis sa mind sinna saadad, mine ise!