Tiraspol, Transnistria

Moldova tripi raames on mõttes mõlkumas ka see maanurk. UK, USA ja ka meie VM on üsna üheselt sinna reisimise vastu. Suur internet arvab, et otsest piirikontrolli ei ole, on mõned kontrollpunktid, passist piisab ja liiklus Chisinau ja Tiraspoli vahel regulaarne. Olen suhelnud kohalikega, Moldova poolelt kehitatakse pigem õlgu, Tiraspoli poolelt arvatakse, et mingit muret ei ole. Vaadates näiteks majutusasutuste soovitajaid, on näha, et mõned eesti lipuga tegelased on ka arvamust avaldanud. Kas kellelgi on ehk värskemat infot antud piirkonna kohta? Esmasel vaatlusel tundub, et julgeks oma rendiautoga seal tiiru teha, aga tahaks rohkem kui 99% kindel olla, et sealt ka tagasi saab. Eeldan, et reisikindlustus ei kehti, kui minna sinna vastu VM soovitusi?

Reisikindlustuse osas tuleb lugeda tingimusi. Suured rv kindlustusfirmad ei pruugi VM soovitusi teadagi. Kui vaadata nt Saksa Välisministeeriumi reisihoiatusi, siis seal Moldaaviat üldse pole, küll aga on seal Egiptus, Filipiinid ning Jaapan...: https://www.auswaertiges-amt.de/de/ReiseUndSicherheit/10.2.8Reisewarnungen

1
0

Eesti kindlustused VM soovitustega minu teada ei tegele. See on pigem briti jt kindlustusfirmade komme. Meil on lihtsalt välistused nagu sõda, terrorism jms. Et kui mingi jama on ja midagi õhku lendab, siis kindlustusse see ei puutu.

1
0

Seda terrorismi asja on muidugi vahva teada, arvestades, et USA saatkonna andmetel on viimase kuu-kahe jooksul KIV lennujaam saanud vähemalt 4 pommiähvardust ja jaam on suletud olnud. seega umbes 1:10-1:15 võimalus, et sinu lennu päeval on seal mingi intsident. Odavlennuga on ilmselt keeruline, suuremad vedajad ehk pakuvad ikkagi asendust.

0
1

Ma pole kindel, kas pommiähvardus liigitub terrorismi alla. See on pigem huligaansus vms vist. Pommiplahvatus lennujaamas oleks teine asi.

Odavlennufirmadele kehtivad samad EL-i reeglid sealt EL-i riiki lennates. Seega peab ka odavlennufirma uue lennu pakkuma. Reaalsus võib muidugi teine olla :)

0
0

Ei tea, kuidas seoses Ukraina sõjaga olukord muutunud on, aga paar aastat tagasi sai Chisinaust marsaga kenasti Tiraspoli. Piiri peal "piirivalve" Vene sõdurite silme all tahab passi näha, küsib, kauaks jääd, ja väljastab migratsioonikaardi laadse toote. Kui samal päeval lahkud, siis piisab tagasitulekuks sellestsamast paberist. Kui tahad jööda kauemaks, siis pidi vist mingi templi sellele sebima - ma tulin kohe tagasi.

Netis oli omajagu juttu, et "piirivalvurid" petavad ja pärast üritavad altkäemaksu nõuda - see vist on pigem vananenud info.

NB! Transnistria "kodakondsusega" inimesed piirivalve putkas registreerima ei pidanud, nii et on võimalik, et sa oled üks vähestest, kes peab seda tegema - enamuse järgimine seeda ei pruugi õiget tulemust anda. Vene keelt peaks oskama, et sujuvalt protsesse läbida. BTRid ja AK47-d on hirmsad ainult esimesel pilgul.

Nagu öeldud, see on mõne aasta tagune kogemus.

1
0

OK, seega couchsurfing öömajana võib probleeme tekitada.

0
0

Praegu oma Eesti passiga Vene sõduri nina alla liputama mina ei läheks...

7
0

Nii põhimõtte pärast -- miks peaks praegu, 2022 aasta sügisel keegi tahtma külastada sügavalt venemeelset, ainult Venemaa toel eksisteerivat ekstremistlikku piirkonda, mille olemasolu eesmärk on olla "vene maailma" eelpost läänes?

Veel aasta tagasi oleks see ka minu silmis olnud täiesti OK kuid täna, oktoobris 2022, Venemaa verise, ajubava ja põhimõttelageda agressioonisõja 227. päeval ei suuda ma seda enam mõista.

Aga meil on siin vaba maa ja inimesed on vabad nii arvama kui tegutsema. Ma ei taha hukka mõista aga ma ei suuda ka mõista.

12
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased