Transiit läbi Türgi / Turkish Airlines

Kas keegi on nüüd hiljuti lennanud Turkish Airlines’iga läbi Istanbuli ? Mul on (eelduslikult) minek nädala pärast. Uurisin ja hetkel tundub, et transiidiks Türgis PCR test ei ole vajalik. Seega loodan, et tagasilennul saan ilma testita Eestisse lennata ja testi lennujaamas ära teha.

Aga kas on mingeid muid muudatusi ehk võrreldes varasemaga?  Lennujaamas kõik toimib ja töötab jne? Piletite ostmisel viskas Turkish Airlines mulle mingi transiitviisa teate ette - aga minu arusaama mööda Eesti kodanikel mingit transiitviisat vaja jätkuvalt ei ole? 

Tänud!

Transiidiks testi pole vaja ja viisat pole ka vaja.

Neil need automaatsed teated vahetuvad tihti. See transiitviisa oma tekkis kunagi aprillis. Tõenäoliselt hakkas jälle rohkem rahvas liikuma ja need, kellel transiidiks viisat vaja, said ebameeldiva üllatuse osaliseks vms.

Tallinn-Istanbuli liinil on soe toit tagasi, aga alkohol on lännu.

2
0

Aitäh, vatse! 

Kaks küsimust veel - kas inflight entertainment toimib tavapäraselt, st olemas lai valik filme jt? Vôi peaks endal Netflixis alla laadima vaatamist? :)

Ja kas lennukis sobisid ka taaskasutatavad riidest maskid? Vôi pidid kindlasti olema need ühekordsed nn surgical maskid?

0
0

Mingi aeg oli neil kusagil lehel konkreetselt kirjas, et sobib ainult kirurgimask või klapita FFP2.  Nüüd ma nii konkreetset lehte kohe ei leidnud. Aga kirurgimaks on jätkuvalt mainitud. Lisaks on nüüd veel info, et igale reisijale antakse sisenedes pakike koos maskiga. Seega võib ju proovida oma maskiga minekut ja siis kasutada vajadusel nende oma.

Ma pole ise veel kahjuks lennukile jõudnud.

Lennuinfo näitab, et Tallinna liinil on enamasti Boeing 737-800. Neid on terve hulk ja päris kõigil vist oma ekraani ei ole.

1
0

Mingid jutud siis käivad, et Turkishit ähvardab EU keeld seoses migrantide lennutamisega Minskisse. 

Mis arvamus Tripi rahval on, et kui reaalne too keeld võiks olla? Tundub väga äärmuslik.. 

Jaanuari kuus nendega lennud kavas... üks probleem/mure teise otsa. Ei või see maailm ja reisielu sekundikski normaalselt toimida :D

0
0

Ma arvan, et kul Brüssel ähvardab Turkishit lennukeeluga vaeste iraaklaste lennutamise eest, siis Turkish eelistab meid, st pakse, valgeid, eurooplasi vedada. Miskipärast ma ei usu, et veri on paksem kui vesi, kui raha mängus on. Allah on küll kõikvõimas... aga eurosid ja dollareid tal pole.

3
0

Ma ka ei taha uskuda, et Turkishil sellest keelust pohlad oleks. EU on siiski liiga suur turg, et lühiajalise kasu nimel sellesse kaevu sülitada.

 Samas ei oska hinnata palju suudaks näiteks Türgi valitsus neid mõjutada.

4
0

Endiselt tasemel lennufirma. Transiidil vajadusel tasuta suurepärane hotell .Hügieeni ja maskikomplekt lennuki uksel.  Sooja toidu ning alkoholi valik on seni kõikidel lendudel olnud ok. Meelelahutust täiustatud ja korralikud ekraanid.

0
0

Just lendasin TLL-IST-DXB. Kõik sama nagu vanasti (va mask).

0
0

Tundub jah, et Türgi ja Turkish tegid juba vastavad sammud sellele ähvardusele.

Valgevene lennukompanii Belavia ei võta alates 12. novembrist oma Türgist väljuvatele lendudele Iraagi, Süüria ja Jeemeni kodanikke, teatas lennufirma täna oma veebilehel vastusega Türgi võimude palvele.

ning

Leedu transpordiminister Marius Skuodis kinnitas ka ajakirjanduses ilmunud teateid, et lennufirma Turkish Airlines ei müü edaspidi süürlastele ja iraaklastele Minski pileteid.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased