Transit desk Hongkongis

Kas on keegi kasutanud Hongkongis lennufirmade transit desk'e? Lendame Finnairiga Hongkongi ja sealt Srilankaniga edasi Bangkokki. Pileteid ostes vaatasin, et lendude vahe on 3 tundi ja peaks olema piisav aeg, et läbida passikontroll ja võtta välja pagas ning teha uus check-in. Kahjuks on reaalsus hetkel selline, et viimased paar-kolm nädalat on Finnairi Hongkongi lennud pidevalt hilinenud ning kohati tundub asi ajaliselt enam kui pingeline. Ainus lootus paistab olevat Srilankani transit desk'i kasutamine, mis asub E1 aulas. Oskab keegi öelda, kas transit desk'is korraldatakse ka pagasi ümbersuunamine s.o. annan neile ainult tag'i? Finnair mu pagasit vaevalt Bangkokini registreerib, kuna mul on eraldi piletid. Teab ka keegi, mis ajani transit desk'i check-in avatud on? Tavaline check-in suletakse Hongkongis 1 tund enne väljumist. Loogiline oleks, et transiit suletakse samal ajal. Srilankan ei ole muidugi mu meili peale vastanud ning netis vastav info puudub.

Kui pagasit üles korjata ega ümbersuunata ei saa, kui tõenäoline on, et see kahe nädala pärast Hongkongi lost and foundis veel alles on? Või on parem see kott kohe mõttes maha kanda?

Finnair kindlalt su pagasit edasi ei saada, sest SriLankan Airlines Oneworldi ei kuulu. Transiit check-inis pagasi ümbersuunamine võib toimida, aga ei pruugi. Pakun toimise tõenäosuseks alla 50 %. Samas ise Hong Kongi kaudu lennanud ei ole ja nende töötajate võimekuse kohta ei tea. Tundub, et SriLankanil saad teha ka check-ini internetis. Seega oma pardakaardi saad juba enne lendu välja lasta ja selle olemasolul saab äkki transiit check-inis ka asjad suurema tõenäosusega aetud.

0
0

Parandage aga pagas visatakse algul ikka sinna lindile, kus siis peale passikontrolli selle kätte saaks ja keegi ju sinu eest seda otsima ei lähe sinna? Ehk siis transiidis olles ma ei kujuta ette, kas see õnnestub sealt nö vahelt napsata Srilankanil...v-olla kiirelt tegutsedes see võimalik. 3h peaks olema piisav aga jah endal oli 6h vahet HKG-BKK, milles jäi lõpuks järele 1h tänu Finnairi A340 rikkele. Õnneks endal oli ainult käsipagas, millega sai siis Emiratesi lauda joostud piletite järele...tee tundus üsna pikk tol hetkel:)

0
0

vatse, online check-in oli plaanis kindlasti ära teha. Mu peamine mure seondub just pagasiga. Panen küll olulisemad asjad kõik käsipagasisse, aga midagi peab ikka suure kotiga alla minema. Eks ma võtan selle riski, et seda kotti mul Bangkokis lihtsalt pole. Tore oleks muidugi, kui ka kott siiski saabuks. Ainus realistlik lootus pagas edasi suunata, jääb siiski transit desk'ile. Teaks ainult, kas see nii toimib.

0
0

Kui transiidi töötajad pagasiga tegelema hakkavad, siis läheb keegi neist või nende käsul Helsingi lennu lindi juurde ja otsib sealt üles õige sildiga pagasi. Siis paneb külge uue lennu sildi, toimetab kohvri pagasimeestele ja see läheb lennule. Ainus küsimus on see, kas transiidi töötajad hakkavad ja kui hakkavad, siis kui kiiresti sellega tegelema. Üldiselt peaks neil kõik volitused selleks olemas olema ja normaalses lennujaamas peaks asi ka nii toimima, aga konkreetseid kogemusi Hong Kongist pole. Ainus kogemus on Beirutist ja seal toimis kõik ilusti. Kusjuures eraldi piletil olev jätkulend oli odavlennu firmaga.

0
0

Tänud, vatse, arvamuse eest. Kui olen tagasi, annan teada, kas ja kuidas asi toimis. Reis algab juba homme.

0
0

No nii, istun Hongkongis transit deski kõrval ja asi tundub toimivat. Õnneks ei jäänud täna Finnairi lend üle poole tunni hiljaks. Transit deski tüdruk võttis mu online-check-ini paberid ja Helsingist tulnud koti tagi enda kätte, printis välja HKG-BKK pagasikleepsud ja tegi mingi töökäsu kellelegi, kes läks mu koti järgi. Kui ta saab kleepsud külge, toob ta tag'i mulle tagasi ja siis ma saan otse väravasse minna.

Ilmselt oluliselt suurema hilinemise korral oleks asi muutunud kahtlaseks. Kokkuvõtteks võib öelda, et kui transit deskis olla mitte hiljem kui kaks tundi enne väljumist, peaks jõudma.

Siin E1 sektoris paistab näiteks Philippine Airlines'i desk, kus Filipiinidele minejad saavad samamoodi oma kotte ilma transiidist väljumata lasta üles korjata ja ümber suunata.

1
0

Tänud tagasiside eest.

0
0

Läks nii, et kasutasin transit desk'i ka tagasilennul, kuigi algselt ma infopuudusel seda ei osanud plaanida. Tagasilend Srilankaniga BKK-HKG saabus kell 17.00, edasilend HKG-HEL Finnairiga pidi väljuma öösel 01.15. Plaanis oli 4-5 tundi linnas kolada, Peak'il käia ning pilvelõhkujate siluetti imetleda. Esiti arvasin, et pean minema kohe läbi piirikontrolli, võtma pagasi välja, sõitma kottidega linna ja tegema Airport Expressi Kowlooni jaamas check-in'i, et vabaneda pagasist, sest lennujaamas on see võimalik alles 2,5 tundi enne väljumist. Peale maandumist tekkis aga mõte käia sealsamas E-aula transfer desk'is, kus ma minekul silmasin Finnairi letti. Asi toimis jällegi nii, et poiss printis mu pardakaardi ja pagasitagi välja ning vormistas töökäsu minu koti pick-up'iks ja retagimiseks. Pardakaarti ja uut tagi ta mulle ennem ei andnud, kui mees oli tagasi ja asi tehtud. Seega tuli jälle 45 minutit seal oodata. Polnud probleemi, sest sai wi-fis olla ja lahedalt istuda. Ikka mugavam, kui suurte kottidega linna sõita ja seal hakata õiget kohta otsima ning sabatama.

Ajaviiteks sain veel niipalju targemaks, et kui oled Honkongis transiidis s.o. lahkud sama kuupäeva sees, siis on igal-juhul õigus tagasi küsida departure tax, mis on 120 HKD. Kui väljalend on näiteks pärast keskööd, saad tax'i tagasi küsida ainult siis, kui transiittsoonist väljas ei käinud. Mina oleks saanud tax'i tagasi HKG-BKK pileti pealt. Finnairi HKG-HEL omalt ei oleks, sest sama kuupäeva reegel läks lõhki ja erand ei kehtinud, kuna käisin linnas. Maksu tagasiküsimise lett asub lennujaamas 7. korrusel.

Muidu oli HKG-BKK-HKG lend Srilankaniga väga ok. Head söögid, sõbralik teenindus ja seksikates rahvariietes (paljad nabad ja seljad) nägusad stjuuardessid. Soovitan soojalt Airasia asemel, sest ka hind tuli soodsam.

0
0

Väga huvitav info maksu tagasiküsimise kohta, muideks kotid saad lennujaama hoiule anda kui paariks tunniks linna lähed.

0
0

Kotihoiu võimalusest olen teadlik. Eelistan seda mitte kasutada, sest teenus maksab raha ning võtab täiendavalt aega kottide andmise-võtmise protseduuriks. Pealegi kaob transit desk'i kasutamisel vajadus läbida suure kotiga Hongkongi tolli. Loomulikult ei olnud mul kotis midagi kriminaalset ega otseselt keelatut, kuid ostsin Taist mõningaid kalleid retseptiravimeid, mis on seal Eestiga võrreldes 4 korda odavamad. Ühel tuttaval puistati Hongkongis eelmisel aastal kotid tollis korralikult läbi ja konfiskeeriti suur osa Tai apteegist ostetud tablettidest ja kreemidest. Alati on parem tarbetuid jamasid vältida, kui nii saab.

Departure tax'i tagasiküsimise blankett ja info on olemas siin:

http://www.cad.gov.hk/application/DCA%20216E.pdf

0
0

Nii käib pagasi ümbersuunamine Hong Kongis: http://www.youtube.com/watch?v=uEKqoVJww8E&feature=b-vrec

0
0

Kas on kellelgi uuemaid kogemusi Hongkongi lennujaamas ümberistumise ja pagasiga. Kahjuks see viimane Naabrimehe link ei tööta.Lend on Istanbul, Hongkong, Bali.

0
0

Sõltub lennufirmadest/allianssidest ja kas lennud ühel või mitmel piletil.

0
0

Lennud ühel piletil.Istanbul-Hong-kong Tyrkishiga,Hong-kong-Bali HongKong Airlines.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased