Transport Londonis

Oskab keegi nõu anda. Olen lähiajal Londonisse lendamas. Kokku viibin seal 4 päeva. Heathrow lennuväljalt peaks sõitma Victoriasse, päeval kasutaks ka transporti. Kuidas tuleb soodsam, kas osta siin ära Travelcard/Londonpass või kohapealt. On veel mingisuguseid võimalusi soodsalt transporti kasutada. Saan aru, et LondonPass võimaldab järjekorrata ja tasuta teatud muuseumitesse. On keegi kasutanud seda kunagi?

http://www.heathrow-airport-guide.co.uk/transport.html Ise lähen märtsis Easyjetiga Stanstedi ja broneerisin EasyjetBus edasi-tagasi. Linnas liikumiseks püüan 1.tsooniga hakkama saada ja mõtlesin kasutada Oyster cardi. Ühe sõidu hind tuleb odavam kui tavapiletiga ja kuna täpselt ei tea palju ikkagi sõidan, siis päevalimiit on maksimum vastavalt sõidule tipptunnil või mitte. Täpsemalt http://www.tfl.gov.uk/tickets/oysteronline/2732.aspx

Ise olen kasutanud päevapileteid, koos metrooga. Täpselt hindu ei mäleta. Vist oli ca 6 naela. Tsoonid 1 ja 2. Natuke kallimad (1 või 1,5 naela võrra) ainult bussi omast, kuid metroo on väga kiire ja seega mugav. Bussiga võib tipptundidel ummikutes palju aega raisku minna. Muuseume on Londonis palju ja küllap mõni on kallis ka, kuid 4 päevaga nii palju muuseume küll läbi ei käi, et LondonPass ära tasuks. Minu meelest. Briti muuseum on minu mälu järgi tasuta ja selle väljapanekutega tutvumiseks läheb paar päeva st kui ikka tõesti süveneda, mitte lihtsalt läbi joosta.

Kasutasime ka Londonpassi koos travelcardiga. Viibisime seal 6 päeva ning selle ajaga pidi ikka tõsiselt valima ja läbi jooksma neid kohti, et londonpass ära tasuks. Ei olnud sellest nii palju kasu kui oleksime tahtnud. Enamus kohtades kuhu tegelikult tahtsime minna oli ainult natuke soodustust. Travlecard oli küll mugav, saime koos metroo kaardiga, ning liikuda äärmiselt lihtne, kuid soovitaksin muretseda see ilma londonpassita, tuleb tükk maad odavam ja liinide kaardid on igas metroo kui ka bussi peatuses olemas.

Mina olen aru saanud, et oyster on igas mõttes kõige soodsam (kui mingi piirsumma ületab, siis hakkab nii või teisiti travelcardina käituma). Metrookaarte saab tasuta paljudest metroojaamadest, lennujaamast ka :)

Tere!

Mida rohkem uurin, seda segasemaks minu jaoks asi läheb… Milline on kõige odavam transport Paddingtonist (või selle lähedalt) Readingusse? Sõit laupäeva õhtul peale 18.00. Kust oleks odavam osta?

Ja kui juba küsimiseks läks, siis kust osta metroo päevapiletit, kui palju maksab ja kas sellega saab sõita igal liinil? Vabandan, aga olen esimest korda minemas omal käel suurlinna ja veidi kõhe on…

London on nii sildistatud ja skeemidega varustatud linn, et liikuda tegelikult lihtne. Täpseid hindu peas ei ole. Ostukohtadest ja liiklemisest seda, et nägin mitmes kohas transpordi info putkasid, kus tehakse puust ette - kuidas, kus jne. Otsi lihtsalt putkat, millel silt ASSITANCE. Tegelikult nägin ka suuremates jaamades personali, kes kandsid sama kirjaga vestet. Seega ära muretse. Pileteid saab üldjuhul osta jaamade kioskitest ja ka näiteks postkontoritest. Peatustes, liinide skeemide juures on kirjas lähim pileti, sõidukaardi ostmise koht. Automaadid on ka olemas, kuid neid kasutades peab täpselt teadma, mida tahad. Päevapiletitest seda, et kasutada võib neid igal liinil. Oluline on püsida pileti tsoonis. Mulle on piisanud tsoonidest 1 ja 2, kuid alati tasub ostes üle küsida, mis tsoonis sihtkoht on. Info ja üldse abi saamise kohapealt on London turisti jaoks fantastiline linn. Kõigele on mõldud ja hätta ei jää.

See on tõesti tõsi, et informatsiooni jagamisega Londonis koonerdatud ei ole. Metroos või raudteejaamas võib alati leida mõne ametimehe kes selleks seal ongi et sulle infot jagada + lisaks veel see, et kõik on nii ära "sildistatud" et lausa võimatu on kuskile valesti minna. Näiteks lugu kui tulime vist Westminsteri metroojaamas maha ja tahtsime kuskile meile vajaliku koha poole suunduda. Keerame siis platvormilt trepikäiku ja nii kui silmad tõstsin oli seinal silt umbes teksiga, et kui te sinna x kohta minna tahate siis olete valesse käiku pööranud - :)) no mida veel. London Passi kohapealt niipalju, et peate üsna täpselt arvestama, kui palju vaatamisväärsusi külastada kavatsete - minul näiteks tasus see Pass ära küll (keegi ju ei ütle et passi peab just 6 päevaks võtma). Järjekordadega on nii ja naa. St Paulis paluti võtta ühte järjekorda koos teistega aga Windsoris näiteks oli passi omanikele omaette "vahe".

Minu meelest on Inglismaa, sh Londoni transpordisüsteem üks loogilisemaid maailmas. Ja kogu info on internetis inglise keelsena kättesaadav. Mina soovitaksin sul Paddingtonist Readingusse minna rongiga, busside kohta, mis võivad olla odavamad, ei tea. Rongide asjus saad abi www.nationalrail.co.uk. Esimesel lehel on kohe võimalus sisestada algus ja lõppjaam. Tegin suvalise laupäevaga proovi ja sain järgmised tulemused. http://ojp.nationalrail.co.uk/en/s/timetable/times Sealtsamast saad teavet ka piletite kohta. Off-peak maksab nt £14.90.

Londonis marsruutide leidmiseks kasuta http://journeyplanner.tfl.gov.uk/user/XSLT_TRIP_REQUEST2?language=en Ja üle Inglismaa võid proovida http://www.transportdirect.info/Web2/Home.aspx?repeatingloop=Y

Tere!

Olen uus selles asjas. Kuidas saada kõige odavamalt ja kiiremini Heatrow lennujaamast West Londonisse või Hyde Parki juurde? Kuidas üldse seal liigelda, et võimelikult odav tuleks? Kas osta mingi kuukaart?

Äkki keegi viitsib aidata või vihjeid anda kust otsida.

Ette tänades :)

Metroo on täitsa hea variant. Heathrowst sõidab Piccadilli Line (sinine skeemidel) , maha tuleb tulla näiteks Hyde Park Corneri peatusest. Heathrow asub 6-s tsoonis (Zone) ja pilet (cash) maksab 1-6 tsoonis 4.50. Kui peatud Londonis kauem, siis soovitatakse Oyster kaarti. Off peak pilet lennujaamast linna maksab selle kaartiga 2.40. Vt. googlest /London tube/.