trip-krainetrip-ukraine-dark
Transport Tai lennujaamast Bangkoki

Kui lend maandub ca 21:00, kas on mõtet Suvarnabhumi lennujaamast Bangkoki kesklinna saamiseks transport ette osta mingi privaatautoga või saab seda kõike ka lennujaamast jooksvalt? Kas võib ka mingi suur hinnavahe sellisel juhul olla?

Jooksvalt ikka, kui tempel passis ja tollist läbi siis lähed alla B1 korrusele ja sealt rongiga (45 Bahti). Või siis 1. korruselt taksoga (200-300 Bahti).

Kui taksoga, siis mitte ära võta terminali juures passivat või sinna kliendiga saabunud ja vabaks jäänud taksot vaid kindlasti 1 korruse ametlikust takso "letist", kus sinu sõit registreeritakse ning sõidad taksomeetri järgi. Sellega hoiad kena kopika kokku (terminali ees üritatakse peaaegu alati kokkuleppehinda saada, mis kokkuvõtes aga pea alati kallim taksomeetri hinnast). Kiirteid kasutades tuleb kliendil maksta ka kiirteetasu , mida olenevalt marsruudist võetakse nii 2-3 korda. Kogu sõidu hind (koos kiirteemaksudega) jääb eelpool hannes41 viidatud piiridesse.

Mina ise olen tavaliselt siiski kasutanud Airport Linki (rong). Odavam ning suurt ajavõitu taksoga võrreldes ei ole (takso puhul peab arvestama ka võimalike suurte ummikutega, mida Bangkokis on ikka väga tihti). Väljumised olenevalt kellaajast ja nädalapäevast iga 10 või 15 minuti tagant. Lennujaamast kuni lõpp-peatuseni (Phaya Thai), kus vajadusel saad ümber istuda Sky Traini (BTS) peale - 27 minutit. Metroo (MRT) peale ümberistumiseks tuleb väljuda varem, Makkasani jaamas.

http://www.bangkok.com/airport-rail-link.htm http://bangkok.sawadee.com/airport/airport_link.html http://www.transitbangkok.com/lines/Suvarnabhumi%20International%20Airport/Airport%20Link%20City%20Line

Rong oleks kindlsti soodne lahendus ja põnev, aga kuna lend maandub suhteliselt hilja ja on kestnud oma aja juba, siis pigem tahaks mugavalt auto tagaistmel istuda ja ukselt-uksele saada.

Soovitan Uberit, lihtne ja odav (kui ma ei eksi, siis vanalinna sõidu eest maksin 12€?)

Väidetavalt olevat aasta alguses Uberil reisjate lennujaamas pealevõtmine ära keelatud? BKK's ei katsetanud, aga DMK's ootasin aprillis Uberit üle poole tunni, kogu aeg oli info, et auto on kahe minuti kaugusel. Lõpuks tühistasin ja läksin üle silla Amari hotelli, kuhu loetud minutitega auto kohale ilmus.

See takso maksab seal lennujaamas nii vähe, et milleks Uberiga tõmmelda? Hinnavahe tavataksoga võrreldes 1-2 eurot (ja mitte tingimata takso Uberi kasuks, minu arust on mul linnast Uber Suvarnabhumisse läinud kallimaks kui takso - hetkel e-mailil kolm Uberi sõitu hinnaga 350-370 bahti suhteliselt lennujaama lähedalt, taksoga saab selle raha eest palju kaugemale).

Taksod on lennujaamas ööpäevaringselt, mingid letid on seal ka, aga pole vaja vaeva näha, taksopeatuses on automaadid, mis prindivad sulle kviitungi takso numbri ja juhi nimega ja infoga, kuhu helistada, kui keegi tõmmata üritab (mulle pole aastaid ükski takso pakkunud lennujaamast väljudes kokkuleppehinda või teinud ettepanekut, et taksomeetrit sisse ei lülita). Arvestama peab lennujaamast lahkudes 50 bahtise lisatasuga + kiirteemaksudega (ca 100-150 bahti, sõltub sellest, kui pikalt sõita mööda tasulisi teid), mis lisatakse sõidu lõppedes taksomeetri hinnale. Selle eest juhid tihti hoiatavad oma vigases inglise keeles sõidu alguses - see pole mingi lisatasude väljapressimine, vaid paratamatu hinnalisa.

Kindlasti osta enne SIM ära ja otsi hotell üles Google Mapsist või prindi kodus hotelli kaart välja. Üldiselt ükski Bangkoki taksojuht ei tea linnas ainsatki hotelli ega sihtpunkti peale mõne peamise kaubanduskeskuse. Minul iga taksosõit algab 2-3 minutilise pingsa kaardiuurimisega telefonis.

Rongi tasub kasutada, kui hotell on jaama külje all või kui kohvreid pole, muidu pole absoluutselt mõnus nendes jaamades seigelda, eriti esimesel õhtul.

Aga see ongi üks Uberi eeliseid, et juht sõidab ette ja tal on sihtkoht juba telefonis olemas BKK's tõsi küll eelsitaks rongi taksole ja Uberile

Tais toimib lisaks Uberile Grab väga hästi. Saab rollerijuhte ja igast lahedaid transporte tellida. Aga antud juhul ametlik takso kõige lihtsam, kui soov sularaha kasutada.