Tšehhi

Tere.

Kuidas saab kiiremini Wroclaw'ist Prahasse (autoga)? Mis teed seal on? Kas on kiirteed?

1
2

Mis Google teadmistel viga on?

Usalda, aga kontrolli? ;-)

1
1

Läbi Klodzko E67 võib kiirem variant olla (aga pole sõitnud) kui läbi Harrachov'i (E65), kuna viimane on üsna "mägedes". Väikseid külakesi on üksjagu nii Poola kui Tšehhi poolel ja mäest üles-alla saab ka päris palju sõita, lisaks üsna kurviline. Seega tempo kuni kiirteeni alates Turnov'ini (Tšehhi), üsna aeglane. Aga ilus.  Kuna mul pole kiiret olnud, siis olen just Harrachow'ist läbi sõitnud, ka ööbinud. Harracovi poolt gmapsi aeg ei kehti, 4x proovitud. Lisada tuleb min 1/2h.

Kiirteede pealt kokkuhoidu ei tule, neid Poola pool pole - max saab kasutada Wroclaw kuni Legnica'ni. Tšehhis alates mainitud Turnov'ist alates. Läbi Klodzko minnes , kiirtee Tšehhis alates Hradec Kralowe juurest.

0
0

Cocoboco, kas antud marsruudil kiirteed on tasulised, et on vaja vinjett osta?

0
1

Tule taivas appi, netti suudetakse igasugu jama kribada, aga et ise midagi sealt otsida, siis on suur error,soovitan mitte eestima pinnalt välja minna, huvitav kuidas sinna Wroclaw'i saadi

1
3

Jaanika30 -- jah, enamus Tšehhi kiirteid on tasulised, sõiduautole tuleb osta vinjett. Ennetades järgmist küsimust -- vinjette saab osta bensiinijaamadest ning Tšehhi on ainus selle piirkonna riik, kus ei ole elektroonilist vinjetti vaid see tuleb kleepsuna esiklaasile kleepida.

1
0

Harrachovi kaudu olen suvel käinud ja ilus on. Talvistes oludes liigud vaikselt, sest tõusud-laskumised, kurvid, külad tõmbavad hoo maha. Kui aega vähe, siis talvel ma sealtkaudu ei läheks.

1
0

Meelis, aitäh vastuse eest. Sõidame juulis

0
0

Google Mapsi otsingufiltris saab valida maksuvaba tee variandi (route options - avoid tolls). Tulemuseks näitab et teepikkus umbes sama, aga aega kulub ca 50 min rohkem. 10päevane vinjett maksab ca 13€: http://www.motorway.cz/stickers, eks siis võib ise arvutada, kas kasutada väiksemaid teid ja kaotada ajas või osta vinjett ja läbida vahemaa kiiremini.

0
0

 Kui suvel ja aega ka natuke on, siis kindlasti Harrachovi kaudu. Sealsed mäed ja vaated on ilusad. Ajaliselt on ilmselt sealtkauadu pikem sõit.

 Sõltumata täpsest teekonnast, ostaks selle 13.- EUR maksva vinjeti. Kulu pole suur ja ei pea hoolega jälgima, mis teel parasjagu sõidad.

2
0

Kas on ainult selle tee läbimise soov või huvi ka muu vastu? Tunnen seda Tšehhi kanti suhteliselt hästi ning seal on väga palju huvitavaid ja omapäraseid kohti. Kiireks sõiduks soovitan Wroclaw -  Hradec Kralove - Praha. Ise kavatsen veeta veidi rohkem kui nädala juuli 3 - 4 nädalal Poola - Tšehhi piiri läheduses, Jelenia Gora kandis ja sealt veidi lõunapoole.

1
0

834arr, on vaja lihtsalt jõuda Wroclawist Prahasse ja tagasitee on Praha-Varssavi (meil on 10-kuune laps kaasas).

Võiks ka teha peatusi, kuna oleme 10-kuuse lapsega. Palun soovita mingeid ilusaid kohti, vaatamisväärsusi. Tunneme huvi looduse, erinevate losside vastu.

0
0

Ma kirjutan ainult Tšehhist! Podebradys on Tšehhi kristalli tootmine ja tehasepood. Liberecis suurepärane botaanikaaed. Suurematele lastele on mitmeid atraktsioone, näiteks poisid saavad ise meisterdada jmt. Muuseume ja losse väga palju. Üritasin leida maalisi vaateid, aga kohe küll kaartilt neid üles ei leidnud. Kunagi üllatas mind teekonnalt kõrvale jääv  "Helmemuuseum". Seal toimuvad "helmete" kasutamise MM-d.  Glass And Jewelry Museum U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou.

1
0

Teplice kaljud Tšehhi ja Poola piiril -- vt. Google kaardil.

Miski osa matkarajast on ka lapsekäruga läbitav, kandekotist rääkimata.

0
0

ja talvel jäävad sinna piiri kanti mitmed korralikud suusakeskused. Kõrguste vahed ca 600 m.

0
0

Poola Tšehhi piirile, mitte väga kaugele Harrachovi ja Jabloneci trassist jääb Snezka mägi. 

https://et.wikipedia.org/wiki/Sn%C4%9B%C5%BEka

Kuigi Tšehhi alal, kehtib mäe otsas  Poola zlott. Sai ka Tšehhi krooniga maksta aga aluseks oli ikka zlott. Poola poolelt saab ka autoga ukse ette. 

Saksa Tšehhi piirile jääb huvitav kalju Bravcicka Barana:

https://www.google.com/search?ei=cqMTXvvoG_CFrwSg2JqYBw&q=pravcicka+brana&oq=bravc+brana&gs_l=psy-ab.1.0.0i7i10i30.20292.20795..23613...0.0..0.198.719.4j3......0....1..gws-wiz.0TDxvVsUxOU

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased