Turu kaudu Ahvenamaale

Oskab keegi öelda kuidas minna? Tean et Turust mingid praamid käivad Ahvenamaale, aga tahaks mingit konkreetset aadressi vöi infi.

Viking Line, Tallink.

Variant on ka sõita mööda Turu saarestikku ja saarestikupraamidega. Sellel teemal on ka varem kirjutatud, loe Ahvenamaa postitusi.

Konkreetne link sõiduplaanidele: http://www.visitaland.com/fi/aikataulut Saarestikupraamide selle aasta sõiduplaanid saad näiteks siit alla laadida: http://www.visitaland.com/files/skargardsguide_2008.pdf Mingid praamid Ahvenamaale käivad nii Soomest, Rootsist kui Eestist. Kui on olemas auto, siis kujuneb soodsaimaks sõita sellega Soome kaudu, auto jääb Turku või Kustavisse ja edasi jalgrattaga või jalgsi. Millegipärast otseliin Tallinnast on märgatavalt kallim. Soovi korral auto Ahvenamaale transportida pole ma enam nii kindel, sest kohalikud praamipiletid autole maksavad ka midagi ja neid otsi saarekeste vahel ikka koguneb. Jalgrattad ja jalakäijad reisivad teatavasti saarestikupraamidel tasuta. Et siis kõik sõltub asjaoludest ja valik on sinu.

Saarestiku praamidega on igasuguse sõiduvahendi (ka 40 kohalise bussi) ülevedu tasuta, kui on ette näidata vähemalt ühe saarel oleva majutusasutuse ööbimise broneeringu kinnitus.

buss tasuta teatud tingimustel küll, aga buss pole veel igasugune sõiduvahend. Soodustused on käesoleva aasta sõiduplaanis järgmised:

  1. bussi ülevedu on tasuta kui selle reisijaile on broneering vähemalt üheks ööks mingis saarestiku majutuspaigas
  2. autoelamu, haagiselamu või autokaravani jätkuülevedu (või tagasisõit) on tasuta kui on ette näidata makstud kviitung vähemalt kolme viibitud öö kohta saarestiku turismiettevõttes. Sinna minnes peavad ka need plekkima. Üksikule autole ja mootorrattale see soodustus ei laiene
  3. Osnäs-Hummelvik suunal veetakse paketi- ja sõiduautod soodustariifi (taks 1) alusel kui juhil on ette näidata broneeering vähemalt üheks ööks Vardö (mitte kogu saaristu) majutusasutuses ööbimiseks ja vastupidisel suunal kui on ette näidata vastav kviitung seal ööbimise maksmise tõendamiseks. Kehtib ainult sellel suunal, mitte kogu saaristu liinidel. See on ka kõik.

kõige lihtsam ja soodsam minna Turust Silja või Vikingi laevadega Marienhamni - mugavam hommikuste väljumistega minna. hinnad leiad siit: http://www.tallink.ee/ee/tab1/carPackages/CarPackageTurAla.htm

http://www.vikingline.ee/soiduplaan_hinnad/liinihinnad/autopakett/tur_ahv.asp

Juhul kui sa ise ei ole kodus reisi koostamisega siis uuri reisibüroost ka seda, et äkki on laevakompaniil sooduspakkumised neile kes teevad 2 sõitu nende laevadega- mõtlen Tallinn-Helsingi ja edasi Turu-Marienhamni liinil.

Plaanime perega 26. juunil Ahvenamaale minna, läheks oma autoga. Oskab keegi soovitada mingit soodusvõimalust, et iga saarestiku saarele jõudmiseks ja tagasitulekuks eraldi maksma ei peaks. Palju umbes maksab auto ülevedu ja kui palju reisijapilet? Mida saarestilkus tingimata nägema peaks?

Ahvenamaa saarestikus on autopileti maksumus 20 EUR-i. See on siis kas edasi-tagasi või sinna ja edasi. Pilet tuleb alles hoida. Tihtilugu eeldab see vähemalt ühe öö viibimist saarel, näiteks Brändol või Kögaril(või muudel saartel)

Mis laevaga see 20 euri on? Viking Linega sain maksumuse 2in + auto 1450?

Mitte Eestist sinna Et näiteks Hummelvikist Torstholma on 20 EUR-i, sama piletiga saad tagasi Hummelvikki või edasi Avast Osnässi. Või siis Löngnäsist on Kökarile 20 EUR-i ja Kökarist saad edasi Korpo sama piletiga või siis tagasi Lumparlandile. Inimesed saavad sõita laevaga ilma rahata(Ahvenamaa saarestikust jällegi)

oskad äkki mõne lingi selle kohta visata?

Ettetänades

Ülejäänud on nii nagu ütlesin, kuna saabusin 3 päeva tagasi just sealt.