Viimased kommentaarid

Ma olen viimasel ajal ära vaadanud taas kõik Kahe Kange reiside variandid. Osa kohti käidud, enamus käimata. Ahmin sisse iga kaadrit, kah omamoodi "reisimine koroona tingimustes". Poleks arvanud, aga isegi ootamist lennujaamades igatsen taga :D

Tere. Kasutasime Simila autorenti. Sain selle firma Tripadvisorist ja hinna sees oli täiskaitse ILMA omavastutuseta ja ILMA tagatiseta. Meid oli suurem grupp, võtsime 3 autot nädalaks, toodi lennujaama ja pärast tuldi sinna järgi. Suhtlemine kiire ja mugav, hästi tore pere ettevõte. Neil on seal kandis päris suur autopark. https://simila-cyprus.com/Tasub võtta pakkumine. Tegelevad ka villade rendiga, aga meil oli villa juba Air bnbst olemas, seega seda kogemust ei oska kommenteerida. Tripadvisoris on neile väga head kommentaarid. Meile oligi oluline, et tagatiseks ei läheks suurem summa kinni ja täiskaitse ilma omavastutuseta. Soovitan soojalt!

Läksime 24 veebruar Hurghadasse ja väljus õigeaegselt, jõudis kohale isegi varem.Tagasi hilines pool tundi. Üldiselt väga ok.

Mul ka käidud nüüd. Andsime kohe minnes passi vahele tipi ja olenemata promo toast saime väga kenad rõduga toad viiendale korrusele vaatega basseinile. Toad Egiptuse kohta täitsa normaalsed, kõik vajalik olemas ja töötas. Puhas oli ka, isegi kui iga päev tipi ei jätnud käis kenasti toateenindus ja kõika asjad olid olemas (ei kadunud rätikuid ega muid asju). Oli küll kuulda, et osadel ei vedanud ja said toad vaatega linnale, ehk täpselt sinna poole, kus südaööni möllas õhtuprogrammi show...Seal siis küll üldse rahulikult magada ei saanud. Plusse on palju, söök mitmekülgne, tegevusi küll, soojendustega basseine leidsime ka, saab torudest lasta, kõik hinnas töötab kõikides meie poolt katsetatud baarides-söögikohtades, personal ei ole pealetükkiv ega tüütu, fix hindadega poed kohe hotelli juures (tänavale minnes üle tee on üks ja teised kaks on hotellist välja ja kohe paremale (Hurghada Star oli vist nimi) Mõned miinused: seinad kostavad kohutavalt läbi, ehk kui saad toa fuajeele lähemale, siis nad armastavad 24 h meeleolumuusikat mängida, aga kuuendal ööl ma olin juba harjunud :) Tänaval liikudes olid kohalikud väga tüütud ja nahhaalsed. Ja hotellis on väga palju lastega peresid. Et kes tahab rahulikumat puhkust või rahu lastest, siis soovitan võtta teise hotelli. Aga muidu soovitan soojalt, väga-väga normaalne ja tore koht!!!

Me ise ka minemas, seepärast uuringi, et kas on ka värskeid muljeid. Tuba saab loomulikult vahetada ja asukoht tundub ka ok. Eriti huvitab, kuna tundub, et on liivarand, et kas lähedal ka kuskil koralle ja kalu näha saab või peab spesial "päev merel" ostma. Aga eks siis kohapeal saab uurida ka. :)

On keegi sealt veel viimasel ajal tulnud? Oskab veel jagada muljeid? Näen, et seal on liivarand, kas saite ka koralle näha kuskil või oli kalu?

Kas mõni hiljuti tulnu oskab rääkida muljeid? Personali tüütamise kohta näiteks. Loen, et turistide puudus on ka Egiptuses inimestele üldise jälje jätnud, (kerjavad lapsed, varastamised, julmemad tipiküsijad?). Tipi ikka anname, mõtlen, kas on tunda, et turist olla on ahistavam, kui varem?

Tahaks mitmekülgset ja põnevat hotelli, samas ei meeldi need "takjatest teenindajad" .Tundub, et see hotell võiks selline olla? ;)

Igasugused muljed on teretulnud.

Snorgeldamine ei maksa midagi. Varustus peab olema kas endal või ostad sealt poest. Olid mingi 10 euri umbes komplekt. Nina vette ja kedagi ei huvita kes sa oled või mida teed. Äkki küsijat huvitas hoopis sukeldumine?

Sattsin Dassia Beachi. Olenemata, et pildid on selle hotelli kohta netis väga kehvad, oli hotell ise päris ok. Väga puhas, asus 10 meetrit rannast, mega ilusa koha peal, 2m kruusa,siis edasi puhas liivapõhi. boonusena olid rannatoolid ka tasuta. Toas oli külmkapp,saime ostetud malonid-arbuusid-vee ilusti säilitatud+jääkuubikud olid omast käest. Personal väga sõbralik ja tore. Teest piisavalt eemal, rahulik oli küll magada. Auto rent+poed, kõik käe-jala juures. Olen väga rahul.

Alkota õllede valik on isegi suurem seal, kui alkoholi sisaldusega õllede oma. Kuskil 5-6 erinevat sorti alkoholivaba õlut oli seal kindlasti, aga enamus Heinekeni kontserni toodang, kohalikus keeles siltidega. Joodavad.

Nii tuttav tunne, kui loen eelmist kirjutatut :) Ma ka käisin detsembri alguses. Oli väga ilus, aga selline tunne küll, et mitte kunagi enam ei taha nii palju ronida. Pimedas ei saa ju aru ka, kuipalju veel, ja ikka veel...ja vaja veel ronida....ja siis ainult natuke veel ja... siis ainult 900 astet veel... :) Meie läksime 3 h üles, aga see oli ka mu elu ronimine. Ei kahetse grammigi, et käisin, aga arven, et enam kunagi ei lähe ka. :) Ja riideid tuleb tõesti võtta, see pole kokkuhoiu koht, üleval on ikka väga külm.

Loodan, et saad seal TEZ reisisaatjaks kohapeal Kelli. Üks vahvamaid ja toredamaid reisisaatjaid keda ma oma reisidel üldse kohanud olen.

Tulime Kreetalt ja saime tasuta süüa mõlemal suunal. Oli päris OK toit ja teenindus ka OK. Lennukid vanad...

Pildi järgi ei mahu sinna Kuremäe kohvikusse küll 35 in sööma. Ja Iisaku ja Vaikla ei jää tee peale. Mina soovitan ikka Illuka kooli. Odav oli seal ka+ maksimum imemaitsvad portsud. :)

Minu teada saab isegi Illuka koolist tellida lõunasööki. Olen korra seal suvel grupiga käinud ja oli väga-väga maitsev ning portsud suured. Illuka kool on ise vaatamisväärsus omaette ja tasub sinna tõesti minna ka niisama.

lehelt: http://www.illukavv.ee/index.php?dok_id=236&module=2 (Ettetellimisel pakume Kuremäe kloostrit ja teisi piirkonna vaatamisväärsusi külastavatele turismigruppidele toitlustamist.)

Ma arvan, et kuskil 70-80 euri nägu, transfeer+laevapiletid (võibolla isegi ekskursioon).Oleneb muidugi, kus kandis kreetal elad.

Marsruudil: Kuremäe-Jõhvi-Rakvere-Tallinn?

Tagametsa jah http://www.hot.ee/tagametsa/ Ja Kauksisis on ka Kauksi Puhkemaja (asub metsa sees, infot kohale jõudmise kohta saad kodukalt) http://www.kauksipuhkemaja.ee/

Saarestiku praamidega on igasuguse sõiduvahendi (ka 40 kohalise bussi) ülevedu tasuta, kui on ette näidata vähemalt ühe saarel oleva majutusasutuse ööbimise broneeringu kinnitus.

Rendiautoga oli jah kõige mõtekam. Nägime rohkem ja olime ka oma aja peremehed. Lassithile sõitsime ise, pilet sissepääasuks (mäe otsas) oli 4 euri. All küsiti auto parkimise eest 2 euri. Eesel (oma jalavaeva kergendamiseks) oli 20 euri täiskasvanu ja 15 laps... :) Sõitsime läbi nii ida poolsed mäed (samal marsruudil, kus eelmine trippija), väga OK teed (ilus sile asfalt), rahulik (oli vähe liiklust) ja samas väga põnev. Samuti tegime tiiru lääne poolsetes mägedes Imbrose teel (kus muide on praegu teeremont, nii, et varuge veidi kannatust, kuid läbi lastekse küll). Teede pikkus pole alati see, mis viitadel kirjas ja viitasid nad eriti üldse ei armasta, nii, et varuge korralik täpne kaart! Ära eksida mägedes pole võimalik, sest kõik kaardil olevad teed ongi praktiliselt ainsad teed mägedes. Vai palmirannas parkimine 4 euri, aga kui pargid kaugemale parklasse, siis tasuta. Kohalikest büroodest jäi silma, et Santorini oli 68 (see oili vist juuni alguse spetsial price, sest ainuüksi laeva piletid on 65 euri edasi tagasi.)

Mul ka teiste analoogsete kohtadega võrdlus puudub, kuid mulle väga meeldis. Käisin 2 suve tagasi ja siis oli täiskasvanu pilt 12 euri, kui ma õieti mäletan. Väljast jättis maja suht tavalise mulje, aga kui sisse läksid meremaailma, siis oli küll vau... Aega läheb seal jah 1-2 h. Palju akvaariume ja muidu ka põnev.

olen juba päris korraliku kodutöö ära teinud (neti ja trip.ee abiga), et omal käel autoga saarel ringi vaadata on kindel plaan. Kõigile suur aitähh, kes lahkelt infot jagavad :)