Turvalisus Tais (Phuket) lastega reisimisel

Väga mitmest allikast olen kuulnud, et aasta lôpul on Tais kaduma läinud kaks Eesti last (erinevad juhtumid). Täna suhtlesin välisministeeriumiga ning nemadki on selliseid jutte kuulnud, kuid pole suutnud leida kinnitust, et need juhtumid reaalselt oleksid aset leidnud.
Kuidas tundub reaalne olukord Phuketil lastega reisimisel? Millised kogemused?

Kui kogu aeg hoiad silma peal, siis keegi röövima ei tule. Ka minu kõrvu jõudis enne Taisse minekut üks juhtum lapse vargusest...:(

Meie käisime detsembris (lapsed 2x9a). Enne seda kuulsime ka igasugu jutte, kuid mul tundub, et need on pigem mingid kuulujutud, kus kellegi tuttava tuttaval juhtus. Kellel täpemalt, seda keegi ei tea...
Üldiselt on samad turvareeglid, mis mujal maailmas - üksi uitama ei lase, linnas käest kinni, lapsehoidjateenust hotellis ei kasuta. Ise veel laiendasin seda veidi ja võtsin hotellitoad nii, et kui lastel on eraldi toad, siis vähemalt II korrus. Muidu magamine samas ruumis.

Turvalist reisi!

Ma usun, et kui tõesti oleks Eestist päris laps kaduma jäänud, teaks sellest terve Eesti.

Arvan sama, pigem on mõni Tai naine lapsega vanemate või sugulaste juurde jooksnud oma Eestlasest mehe eest. Tean ise ka paari sellist juhust varasemast ajast.

Ma olen ka kuulnud, et eesti perel varastati Tais väikene laps ära.

Palun Ave too konkreetne fakt või link. Ja kui seda tuua ei ole, siis lõpeta jama levitamine.

Kõik Aasia ühiskonnad on küllaltki jõhkrad. Lapsi kaob kogu aeg, võimalik et ka nüüd mõni välismaine laps läks poolkogemata kaubaks. Reeglina maffia ei taha välismaalastega kokkupuuteid, kuna nood ei mõista kohalikke reegleid ja teevad kära. Lisaks ma ei usu, et keegi tahaks osta võõrast rassist lapse elundeid.

KS, selline juhtum oli. Perekond vaikis selle maha. Shokist oli neile küllalt, et veel seda kurba asja hakata lehest lugema
Ei hakka mina ega keegi teine tooma välja seda fakti. Et ootad nagu inimeste nimesid ja aadresse? Ja admin võiks selle teema siin üldse lukku panna....

Jah, ühtegi konkreetset linki mul tuua ei ole, aga selline asi juhtus ühe tuttava tuttaval. Ilma asjata selliseid jutte välja mõtlema ei hakata.
Lihtsalt tuleb oma lastel korralikult silm peal hoida ning rahvarohketes kohtades kõvasti käest kinni. Mitte ainult Tais vaid ka igal pool mujal.

EV Välisministeeriumi andmetel ei ole ühtegi last Tais röövitud.
Loomariik ja Ave võivad väita mida tahavad.

Tegelikult huvitav probleemitõstatus.

  1. Kas väikelapsega reisile minnes on võimalik naasta ilma lapseta? Mõeldes suvalist riiki, mitte ainult Taid või konkreetset väidetavat juhtumit (lausa juhtumeid).
    Mis kohustused on check-inil või piirivalvel, kui selgub, et lahkuvad ainult vanemad, aga nende lapse broneering on tühistatud?
    Kas on võimalik seda teha nii, et turisti päritoluriigi välisministeeriumit ei teavitata alaealise kodaniku haihtumisest?

  2. Tai ajakirjandus teatavasti naudib turistidega seotud juhtumite kirjeldamist. Kui mõni eestlasest narkomaan üledoosi teeb, keegi ennast üles poob, rolleriga surnuks sõidab või upub, avaldatakse Tai meedias reeglina uudis koos täisnimega ja tihti ka välismaalase passi/dokumendifotoga.
    Kas ülimalt haruldast lapseröövijuhtumit on võimalik Tai meedia eest salajas hoida, eriti kui see juhtub turistiga? Statistiliselt esineb Tais 7 lapseröövijuhtumit aastas, reeglina kohalikega lapse kasvatusõiguse kohtulike vaidluste käigus.
    Välismaalase lapse röövimine oleks aastakümne pommuudis - kas seda on võimalik Tai enda meedia eest varjata?

Laps võib ju näiteks koos vanavanematega jääda või kellegi muu lähisugulasega, see pole lennufirma ega piirivalvurite rida enam. Punkt kahega olen, aga täiesti nõus, neist vanematest oleks ülevalt, alt ja küljepealt jaoskonnas tehtud fotod ammu juba netis ringlemas ja kõikvõimalikes Tai foorumites teema esilehel.

Pere läheb reisile, laps kaob, vanemad on šokis ja vaikivad asja maha. Lähme koju tagasi, äkki keegi ei pane tähelegi. Samas päris vaikida ka asjast ei tahetud, ave ja poegkaru tuttavatele räägiti ikka ära mis tegelikult juhtus. Aga teistele mitte sõnakestki, kuss!
Mõtlete ka enne kirjutamist natuke?

No on ullikesi siin, see on tavapärane praktika, et enne võimaliku lunaraha maksmise korraldamist ei lehvitata teemaga avalikkuse ees ja ega ka pärast mitte. Heal juhul Tais politsei aitab välismaalasi lunarahanõude vahendamisel, eriti kui teatud osa neile maksta, loodetavasti läks/läheb nii ka sellel korral.

OK, minu jaoks on siis huvitav info, et lapsega on küll keeruline reisile minna.
Kui ühte vanemat kaasas pole või on mingi nimede erinevus, siis notariseeri ennast haigeks ja hangi seljakotitäis tõendeid, et üldse õnnestuks riigist välja murda alaealisega.
Aga ilma lapseta tagasitulekuks on "ah, jäi sugulase juurde" piisav põhjendus ja mitte kedagi ei huvita, kas on elus-surnud või näiteks orjaks/organiteks müüdud. Ma oleks arvanud, et kuskil piiril löövad häirekellad helisema, aga ju siis mitte :)

Üle 2 a.lapsega reisides võib enamus lennufirmades osta lapsele üldse täiskasvanu pileti. Miilides või vautserites makstes tuleb teinekord piletid ükshaaval osta, kuna lapsepiletit eraldi ei müüda. Mul on korduvalt olnud iga pereliige üldse eraldi broneeringus.

Tai meedias on juttu kadunud lastest. Pole küll öeldud, et Eesti omad. Loogiline ju, et kaob eri riikidest pärit lapsi.

Laste kadumine on röögatu pommuudis terves maailmas. Õnnetust Madeleine McCannist pasundab terve maailma ajakirjandus lakkamatult juba 10 aastat. Ja seda mitte kuskil nurgatagustes foorumites, vaid see on olnud esiküljelugu kõigis maailma kvaliteetajalehtedes vähemalt 200 riigis.

Sigala võib demonstreerida oma guugeldamisoskust ja kopeerida siia reaalsed lingid artiklitele Tais röövitud valgete turistide lastest. Mitte mingid kahtlased blogid, foorumid või hüsteerilised nupukesed vanematest, kes väidavad, et nende lastele lähenes keegi Tais ja "äärepealt" oleks nad röövinud.

Reaalsed juhtumid reaalselt kadunud lastega, mis tähendab artikleid kõigis normaalsetes lehtedes. Ja jah, Tail on piisavalt probleeme Myanmarist, Laosest jne pärit alaealistega, küll kiusatakse taga rohinyasid kui mingeid teisi piiriäärseid hõime. Aga just lingid välismaa turistide röövitud lastest.

Ma võin otsa lahti teha. Briti kvaliteetleht The Guardian ja sealsed lood reaalselt kadunud (või tapetud?) Madeleine McCannist. Briti laps, kadus turismireisil Portugali.
https://www.theguardian.com/uk/madeleinemccann

Teema on ikkagi turvalisus Tais. Ja seal ei ole Eesti lapsi röövitud.

Just hetkel on ETV Terevisioonis stuudios PPA esindaja, kes kinnitab, et nii nende kui VM andmetel EI OLE Tais ühtegi Eesti last röövitud.
PPA on üles otsinud ja vestelnud ka originaalallikaga, kes on tunnistanud, et tegu on väljamõeldisega. Isik ei osanud oma teguviiisi põhjendada.

Poegkaru - soovitan ka oma tuttavatele mainida, et nad levitavad valeinformatsiooni.
Ave3006 - sama teema - levitate valeinformatsiooni.

Lugedes hoolikamalt teie postitusi, kinnitate mõlemad tuginedes oma kindlale teadmisele, et juhtumid on reaalselt aset leidnud. Ootaks lisaks Eesti riigi ametlikule seisukohale ka teie kommentaare.

Teemaalgatajale! Olime terve jaanuari Phuketil ja Lantal perega ( lapsed 6a, 8a ). Nautisime täiel rinnal oma puhkust ja üks osa puhkuse nautimisel oli just see, et seal riigis on lastega nii lihtne ja mugav olla! Taid väga armastavad lapsi ja meile nt tundus, et saime palju paremaid tingimusi jne just tänu oma nooremale pojale kes igal sammul kohalikke võlus. Lastega tegeletakse ja pööratakse erilist tähelepanu. Paljudes kohtades on ekstra lastele mõeldud tegevused. Nt restoranid, kohvikud, hotellid jne. Mänguasjad, lastenurgad, mänguväljakud, televiisorid kust näidatakse multikaid. Kui on hotell basseiniga, siis tihti ka lastele mõeldud madalama osaga jne.
Mine ja lihtsalt naudi puhkust koos lastega! Hirmsaid asju juhtub maailmas iga jumala päev.
Meie igatahes plaanime juba järgmise aasta perepuhkust Tais. Ilma hirmuta

Meenutab mõne aasta tagust juhtumit, kui Tais tapeti Inglise turist. Algul arvati, et tegu oli tänavarööviga, hiljem selgus, et vist olid pigem ärialased erimeelsused.
Aga pärast sündmust hakkas Facebookis levima üleskutse mitte Taisse sõita, kuna seal tapetakse 75% Briti turistidest, aga valitsus salgab selle lihtsalt maha. Uskumatult palju oli uskujaid, sheerijaid ja muidu kaasa karjujaid.

Arvata oli et see vale info levitamine. Ilmselt pole see inimene phuketis käinud. Sooviksin vähem seebikat vaadata.

Me oleme reisinud lastega sündimisest saati Tai ( Bangkok, Krabi), Vietnam (piirkonnag Phong Nha st kuni Saigonini) , Filipiinid (Manila ja Palawan), Jamaica, enamus Kariibe, Usa, rääkimata euroopast. Ööbinud kohalike rajoonides, käinud avalikes kohtades - turud, rannad, mägikülad kus valge inimene reaalselt üliharva käib, Kehtib enamasti see reegel kuidas sina külale nii küla sulle. Natuke peab kontrollima palju kohal olles laiata, et silma jääks.

Ma olen reisinud ühe alla aastse ja hiljen ka kahe lapsega 1 aastane ja 3 aastane Tais, Sri Lankal, Mehhikos ja iga kord kui hakkasin kuhugi minema siis just kellegi tuttava tuttaval varastati laps ära ja Mehhikos olevat lausa laps tagasi toodud aga ühe neeruga. Ja jutt ikka selline, et pere shokis ja kellegile ei räägi.
Mina neid jutte ei usu, sest nii ikka ei, et laps varastatakse ära ja tulen aga kõrvad lontis koju nukrutsema. Sellisest juhtumist tehakse ikka üleilmne lugu, laps ei ole mingi varastatud arvuti või telefon, et kahju on aga ostan uue. Mõelge ikka peaga ennem kui selliseid lugusid jutustama hakkate.

No aga selliste vastu on ju lihtne võidelda. Esiteks, süüdista teda avalikult valetamises. Kogu seltskonna ja kõigi ees, kellele ta seda infot jagab. Kui inimene tagasi ei tõmbu, ei lükka oma väiteid ümber ja jätkab sonimist teemal hoopis-sina-oled-loll, teavita osalist, et sa esitad kuriteoteate. Sinule teadaolevalt omab inimene informatsiooni õigusrikkumise kohta ja varjab seda. Ja kui tõesti muud moodi inimest oma sotsiaalsest häirest välja tuua ei saa, siis tulebki esitada kuriteoteade. PPA võtab inimesega ühendust ja nõuab infot allikate kohta, liikudes üha edasi allika poole, kuniks jõutakse algallikani ning kuritegu kas menetletakse või jõutakse veendumuseni, et alus menetluse alustamiseks puudub.
Liiga palju liigub meie ümber seda kõiketeadvat massi.
Mina ei ole kuriteoteateni jõudnud, aga lolliga vaielda ei ole samuti mõtet. Kui olen ära selgitanud, mida toob kaasa kuriteoteade, on ühtäkki selgunud, et need "tuttava-tuttavad" ikka ei ole ka päris kindlad allikad.

Sama süsteem töötab ideaalset ka kõigi kohalike kuulujuttude kohta. Kui keegi räägib, kuidas näiteks ta naabri onupoeg kusagil oma lapsi pidevalt peksab jne, siis ma olen alati nõus ise lastekaitsesse ja politseisse kohe helistama. Sellepeale jääb mula kohe soiku ja arvatakse, et äkki ikka ei maksa, sest seda juttu olevat poes rääkinud hoopis naabritädi kassihoidja ja äkki oli tegu hoopis tema vanaisa lapsepõlve naabriga.

ootaks siia Ave2006 ja poegkaru kommentaari kindlas kõneviisis tehtud postituste kohta?

Ma ei ole kursis millisest juhtumist teemaalgataja ja poegkaru kirjutab, kuid minuni jõudis see lugu juba umbes aasta tagasi. Et üks 4-aastane Eesti laps läks rahvamassis kaduma ning pere vaikis asja maha, kuna ei soovinud ajakirjanduse tähelepanu Minu jaoks tuli info küllaltki usaldusväärsest allikast, aga kui nüüd mõtlema hakata, siis mis inimene sa oled kui oma lapse röövi nö maha vaikid?
Ma olen korduvalt Tais käinud ning plaanin ka edaspidi seda riiki külastada. Igal pool võib ohtlik olla, Eestis kaasa arvatud.

Vahest järgmine kord proovid kohe mõtlema hakata, mitte aasta aega valet levitada.

Aasta aega? See foorumi postitus oli esimene kord kui ma sellest kuskile kirjutasin või kellegile rääkisin!

Ja nagu ma ka kirjutasin-ma kuulsin sellest juhtumist. Ma ei ole väitnud, et selline asi on kindlalt juhtunud, ma ei ole tõesti ise kõrval seisnud!.

Huvitav jälgida, kuidas libauudisel sabast kinni saadi.

Seadusandlust uurides selgus, et kuriteost teatamise kohustust inimestel ei ole. Mõne erandiga. Esmalt tuleb erandina teada anda vägivaldse surma korral, vastasel juhul hakkavad paragrahvid sind kaasosaliseks väänama. Ja teine vahva erand:
Lastekaitseseadus § 27. Abivajavast lapsest teatamine
(1) Kohustus abivajavast lapsest teatada on kõigil isikutel, kellel on olemas teave abivajavast lapsest.

Seega, Ave3006 on rikkunud seadust, olles teadlik kadunud lapsest, uskudes räägitud loo tõele vastavust ja mitte midagi ette võttes. Soovitan edaspidi hoolikamalt järgi mõelda, kui igasuguseid toredaid jutukesi levitada.

Kuulsin tõesti üllatusega, et tuttava tuttaval oli Tais laps ära röövitud. Nägid, kuidas tõmmati autosse. Jäigi kadunuks, politsei ei leidnud.

Ajakirjandusse ei mindud, kuna nad ei soovi seda juhtumit uuesti läbi elada. Ega see kadunud last tagasi ei too.

Nimesid ei maini, inimestel on privaatsus.

Kui suur on tõenäosus, et ükski tuttavatest ega politseist midagi ei leki? Ilmselt null.

Oskad hiljem Reaper politseile ka seletada miks valet levitad? Vaevalt.

Minule teadaolevalt on õige info. Hetkel uurin tuttavalt, miks ta jama ajas.

Täiesti haige möla!
Muide , ka mulle tuldi enne Taisse sõitu koos lapsega seda jama ajama ja mitte suvaline, vaid oma lasteaia töötaja. Täpselt sama jutt, et tema tuttava tuttaval, et kuidas ma julgen lapsega minna. Üks -ühele siinsega, et ajakirjandusse ei läinud jne. Krt, selline haige vale ajab närvi mustaks. Käin igal aastal lapsega Tais ja tõepoolest on taid hoopis väga sõbralikud.
Elementaarne on aga see, et hoia tänaval oma lapsel silm peal, sest ta võib lihtsalt massi kaduda, rannas vaatad last, sest ta võib ka uppuda, tšunglis valvad last, sest ta võib kergesti eksida jne. Võõras keskkonnas oled kõrgendatud tähelepanus, sest lapse ei oska küsida ei teed, ega ka öelda kust ta pärit on.
Muide, mulle tundub isiklikult, et seda lapsevarguse jama ajavad hoopis kadedad keeled, need, kes ei oska või ei saa ise lastega kuskil käija.

Edu lastega reisimisel, Tai on turvaline!
NB maailmas rännates ole ise enda politseinik, siis ei ole sul võõrariigi politseinikuga tegemist!

Reaper, ära hakka...
Kas ma saan õigesti aru, et sinu väitel tead sa kindlatest allikatest, et Eesti kodanikelt on röövitud Tais laps ning selle kohta ei ole esitatud ühtegi avaldust? Sellest tulenevalt teen ma järelduse, et laps vajab abi ja sina selle suhtes midagi ette ei kavatse võtta.

Palun Sul praegusest hetkest alates 24 h jooksul oma väiteid kas ümber lükata või täpsustada. Kui ei selgu, et see konkreetne laps on oma vanemate juures kodus ja ei vaja abi, esitan kuriteoteate. Usu, mul on aega, huvi ja tahtmist. Ja Sinul on ka aega vaja, et organitele käia selgitusi andmas.
24 h! Laps on ohus.

Kas te kujutate ette ka, mis toimub ühes koolis või lasteaias, kui sinna enam ei ilmu ühte koolikaaslast peale Tai reisi? Te võite käte peal seista, kolme tee ristil südaööl või kell 6 hommikul käia koos või ilma kanamunadeta, aga see asi ei püsi ilma meedia tähelepanuta.

Kui nüüd natuke järele mõelda, siis mina hinnangute andmisega siinkohal nii lahke ei oleks...

Oletame et juhtuski nii, et laps varastati Taimaal reisil olles. Mida siis teed? Loomulikult pöördud kohalikku politseisse, lärmad ja ütled et enne ära siit ei lähe kui laps tagasi.
Oled kohapeal seni kuni võimalik ja käid iga päev kohalikus politseis lärmamas ja ähvardamas. Mõnel päeval käid mitu korda.
Eesti saatkonnaga ilmselt mõtlev inimene ühendust ei võtaks, sest selge on see, et nad ei saa politseiuurimises kuidagi kaasa aidata ja mis muud kasu sellest ühenduse võtmisest olla võiks - jagatud mure on pool muret? Ega ikka alati ei ole küll.
Ja energiat on sellisel stressirohkel ajal niigi vähe, milleks seda kulutada mõttetustele.
Ühel hetkel jõuab kohale teadmine, et enam ei ole võimalik siin riigis kohapeal viibida, lisaks kohalik politsei on ilmselt kohaliku maahvialaadse tootega lähemates sidemetes kui oleks oodanud.
Mis siis? Lähed koju ja hakkad lärmama, kutsud Pealtnägija, Marko Reikopi ja Eesti Politsei - ja Piirivalveorkestri?
Või saad aru, et kaotatut enam miski tagasi ei too ja Eesti võimude kaasamine toob omakorda kaasa ajakirjanduse kaasamise.

Lihtsalt üks erapooletu mõttekäik inimeselt, kes mõnede uurimisorganite köögipoolest ehk hästi natuke teab. Ei pretendeeri tõele, ega mitte millegile.

Yuri, su mõttekäigus on paraku üks viga, millele ka eespool tähelepanu juhiti, st sa ei saa tagasi tulla ilma lapseta ilma ametivõime informeerimata.

"Või saad aru, et kaotatut enam miski tagasi ei too ja Eesti võimude kaasamine toob omakorda kaasa ajakirjanduse kaasamise."
Kuidas sa seletad, et last enam ei ole peres, rahvastiukuregistiris, perearsti juures jne on ta olemas, võibolla müüsid maha lapsendamiseks?
St. kindlasti on lapsi ja inimesi röövitud ja kaduma läinud, aga alaealise kadumine peaks nii või naa ametkondadeni jõudma varem või hiljem või muidu tõesti tekib küsimusi, kas pole tegu kuriteoga ning müüsid lapse maha või juhtus õnnetus kodus ja laps suri ja varjad seda.

Lapse mõrv on meil ikka labaselt lihtne - ütled lihtsalt, et "rööviti Tais". Kõik mõistavad, patsutavad õlale ja küsimusi ei küsita. Surmatunnistust vist ei saa. Aga meil on selline vahva asi nagu koolikohustus. Perearstile tuleb ka ilmselt see Tai lugu ära rääkida. Ja terve suguvõsa... Raskeks läheb.

Eriti, kui panna tähele, et need üksikud vähesed usaldusisikud, kellele sellest mainitakse, levitavad seda tuttavatele ja avalikus inforuumis. No on ikka lobamokad.

Jeerum - ja asi ketrab edasi.
OK, laps läheb kaduma. Lärmad Tai politseis.
Mitte keegi neist reaalse juhtumi puhul ei võta ühendust Eesti välisministeeriumiga, kasvõi selleks, et kontrollida inimeste tausta?
Ei alustata kriminaalasja, see ei kajastu kuskil kuriteostatistikas?
Eesti välisministeerium ja saatkond küsivad Tai võimudelt - kas on röövitud mõni Eesti laps? Ja Tai võimud valetavad: "Ei, midagi pole juhtunud."

OK, lapsevanematel õnnestub naasta Eestisse, ilma lapseta.
Mitte kedagi ei huvita, et neil last pole enam? Kooli ei huvita, lasteaeda ei huvita? Sotsiaalministeeriumit ei huvita? Lapsetoetust makstakse edasi?
Või teatavad kuskile, et laps on surnud? Mis surmapõhjuseks pannakse? Kas kellelegi asjaolusid peab selgitama? Või saab näiteks politseisse helistada ja öelda: "Kuulge, tõmmake see laps igalt poolt nimekirjadest maha, aga me ei viitsi siin piirivalveorkestrit kaasata ja selgitada, miks teda enam pole. Aitäh!"

Norsu, sellisel hetkel on selg vastu seina ja kui intellekt vähegi lubab, siis mõtled välja seletuse mis sind ja kogu peret kõige vähem kahjustab.
Näiteks "jäi sugulaste juurde, kunas tagasi tuleb v kas üldse tuleb ei tea"
Jah, see paneb kulmu kergitama, aga midagi teha siin ühelgi ametivõimul ei ole.

Jaanusm: Kas te kujutate ette ka, mis toimub ühes koolis või lasteaias, kui sinna enam ei ilmu ühte koolikaaslast peale Tai reisi?

Vastus: Mitte midagi ei toimu, lasteaia- ja koolikaaslasi viiakse pidevalt üle mujale ja mitte keegi ei tea kuhu nad kadusid enne või pärast Tai reisi.
Ja siin pole usaldusisikuid kes lobiseksid.

Improved - võiksid aru saada, et juhul kui pole alust arvata, et tegemist on kuriteoga, siis keegi seda ka sellena ei käsitle. Me kõik võime viia oma lapse, naise, ämma või kelle iganes Taisse reisile ja pärast mokaotsast poetada, et jäi sinna. Sitt lugu, aga ma vaid sõnumitooja.

Noh, meie siin muidugi naerame, meil on süsteemid taga ja kodanike üle kontroll olemas. Võiks veel üritada tõestada, miks see Eestis nii lihtne pole, aga ilmselgelt pole mõtet. Sama hästi võiks üritada tõsiusksele tõestada, et maa pole lapik.
Aga arengumaades organikaubandus, laste lapsendamiseks/orjadeks röövimine jne just selle "viisin Taisse ämma juurde" skeemi järgi käibki. Kahjuks riikides, kus kodanike üle kontroll puudub, nii see lapsekaubandus käibki.
Ja küllalt paljud nendest riikidest on Tai naabrid.
Taimaal endal kusjuures on Eestiga identne sünnituskordaja (keskmiselt 1,5 last naise kohta - jätkusuutlik on 2,1 last) ja ilma immigratsioonita neist vaestest riikidest oleks riigi rahvastik samas tempos kahanev nagu Eestis.

Yuri, sa ise oled lapsevanem?
Milline lapsevanem jätab oma lapse Taisse maha ja elab kodus rahulikult edasi, tegemata kõike, et last leida? Mis sa ei informeeriks võime, kui on kasvõi 1% lootust seetõttu last leida?
"Improved - võiksid aru saada, et juhul kui pole alust arvata, et tegemist on kuriteoga, siis keegi seda ka sellena ei käsitle. Me kõik võime viia oma lapse, naise, ämma või kelle iganes Taisse reisile ja pärast mokaotsast poetada, et jäi sinna. Sitt lugu, aga ma vaid sõnumitooja."
Ega ikka ei või küll last kuhugi suvaliselt maha jätta, lapsevanem vastutab alaealise lapse eest, seda enam eelkooliealise eest.

Loen ja ei usu, mis iba inimesed suust välja ajavad. Käin reisil ja tulen lapseta koju ja ei miskit??? Loomulikult ei tunne keegi koolis, lasteaias huvi. Naabrid, vanavanemad, sugulased. Halloo?? Mida te mõtlete? Lihtsalt räägite kõik surnuks?
Ma arvan, et selliste juttude levitaja tuleks koos pildiga uudistesse riputada ja avalikult häbistada. Kaoks teistel samasugustel isu valetada. Loo autor on nagu lasteaia tasemel ja ei oma ilmselt elust õiget ettekujutust. Või kuulab ammuli suuga samasuguse tasemega kuulujutte, kuidas kõik on ära ostetud, maha salatud, keegi millestki ei hooli, kõik summutatakse jne, jne. Mõnikord ongi asjad viltu aga eeldada, et alati?? Siin eespool mainitud vaikne kannatamine on pigem sellise tüübi ainus käitumismall. Ideaalne ori.

Ja veel. Jaanusm poolt väljaöeldu peaks kõiki mõtlema panema. Kui me istume sabad jalge vahel, kõrvad lontis, vot siis kohe kindlasti ei muutu miskit paremaks. Päris paljud avalikkust šokeerinud juhtumid laste väärkohtlemisest on naabritel/kohalikel osaliselt teada. Aga mugavam on mitte märgata.

Alates sellest hetkest kui vanem ei teata oma lapse kadumisest muutub ta seaduse silmis automaatselt kriminaalkurjategijaks. Ah, kus mu ämm on, rööviti Tais ära. See oli minu jaoks nii raske,mis siis et ma tegelikult vihkasin teda. Ainus asi mida ma hetkel vajan on privaatsus, kas tõesti oleksin pidanud teatama kuhugi?

Vägisi jääb mulje, et 1-2 skisofreenikut provotseerivad eri kontode alt. Või siis tuttava tuttavate abil on e-riik ka Seewaldisse jõudnud.

jaanusm: pean seda teie poolt isiklikuks rünnakuks minu vastu!

Pea mida tahad. Sa parem tõesta oma väidete õigsust.

Kas mina võin siit omakorda välja lugeda, et Sa üritad mind mõjutada mitte kuriteost teada andma? Praeguse seisuga ei ole mul põhjust mitte Sinu esitatud infot uskuda - Sinu kinnitusel on laps röövitud ja hädas Tais. On see nii või ei?

Lihtne küsimus, lihtne vastus.

Kui laps ei ole röövitud, ei ole mul põhjust ka edasi muretseda.
Kui laps on röövitud, on see minu kui kodaniku seaduslik kohus selle kohta esitada kuriteoteade.

Sa oled praeguse hetkeni kindlas kõneviisis väitnud, et laps on röövitud. Ekraanitõmmised on olemas.

M arvasin, et foorum on koht kus arvamusi vahetada, aga mõned ajavad oma ideed siin ikka lausa vihaga.

Mõni võiks aru saada, et isegi kui asutad MTÜ Tais Ei Varastata Valgeid Lapsi, saad sinna taha Avatud Eesti Fondi rahastuse ja palkad 10 inimest täiskohaga tööle, siis kuulujuttude vastu jääb see ikkagi lahjaks, väga väga lahjaks.

Huvitav kumb on rumalam, kas tuuleveskitega võitleja või tuuleveski :)

Oh, Reaper...

Tsitaat: Probleeme on olnud läänepärase toidu leidmisega Hikkaduwast. Kuigi menüüs on, siis kana ei ole eile, ei ole ka täna! Kala ei riski proovida, neid hoitakse siin kaua väljas sooja käes. Midagi kohalikku süüa ei soovi, need vürtsid on ikka üsna rõveda haisuga.
Tsitaadi lõpp.

Ära enam reisi. Seal varastatakse lapsi ka...

Paljudel teist ei ole tegelikust elust Aasias suurt aimu. No vabandust, aga eriti naiivne tundub see jaanusm, ära nüüd solvu. Ei huvita Tai maffiat mingi Eestis algatatud uurimine ja ka vastupidi. Reaalse kuriteo puhul on ainus lahendus kiire lunaraha, mis nagu ma aru saan, ka kõnesoleva juhtumi juba ammu lahendanud on Tai politsei abiga. Aga lastel hoidke silm peal, reeglina neid keegi ei taha aga juhtub ka tööõnnetusi ja läheb vale laps kaubaks, eriti kui lihtsameelsed vanemad.

Aga no ausalt, ei taha tavaolukorras Tais keegi tegemist teha nende hüsteeriliste välismaalastega. Kui vargus toimus, siis oli see kättemaks/koha kättenäitamine mingil muul põhjusel, muu vastuolu lahendamiseks. Ju siis keegi käitus inetult.

Ja selles, et sealsele kultuurile mitteomast käitumist turistide seas ohtralt esineb, ma üldse ei kahtlegi. Igasugu rotirahvas sinna kokku sõidab, nii on probleemid ja vastuolud kiired tekkima ja Tais on kombeks kätte maksta, eriti kui võlgu jäädakse. Tuleb arvestada, et väljaspool Bangkoki on enamvähem kõik protsessid ühiskonnas juhitud teatud paikapandud struktuuride poolt, seda eriti turismipiirkondade ärikorralduses. Soovitan soojalt üldse reisida Tais kohtadesse, kus turiste sageli ei kohta, näiteks Isaani kaugematele aladele, Nani provintsi jne. Kuigi Nanis on just praegu kohaliku siseturismi meeletu buum, sest ega kohalikudki taha kohti, mis välismaalaste poolt risustatud.

Sigala, jutt oli siin sellest, et laps varastati ja jäigi kadunuks ning leppisid olukorraga ametivõime Eestis tagasitulles informeerimata, st see on hoopis eine asi kui : "Reaalse kuriteo puhul on ainus lahendus kiire lunaraha, mis nagu ma aru saan, ka kõnesoleva juhtumi juba ammu lahendanud on Tai politsei abiga. "
"Aga no ausalt, ei taha tavaolukorras Tais keegi tegemist teha nende hüsteeriliste välismaalastega."
välismaalaste raha tahetakse küll päris agaralt :D, paraku tuleb raha saamiseks ka neid välismaalasi taluda.
PS see, et arengumaades on äriajamine teatud struktuuride kontrolli alla, peaks vast enamusele selge olema või noh, eks Rootsis arvati ka küüditamise puhul, et miks te politseid ei kutsunud ning eks neid sinisilmseid kasvab üha ka meil peale.
"Soovitan soojalt üldse reisida Tais kohtadesse, kus turiste sageli ei kohta, näiteks Isaani kaugematele aladele, Nani provintsi jne. Kuigi Nanis on just praegu kohaliku siseturismi meeletu buum, sest ega kohalikudki taha kohti, mis välismaalaste poolt risustatud."
Eks praegused turistilõksud olid ka kunagi samasuguste soovituste allikad, seega ei tea, kas on hea selliseid nõuandeid jagada :)

Kahju, aga peab tõdema et viimasel ajal on ka see foorum kohati muutunud Õhtulehe kommentaaride sarnaseks.

Veel korra plastmassist ja kollaseks
https://m.postimees.ee/section/122/4409673
"Välisministeerium tegeles eelmisel aastal mitme juhtumiga, kui väidetavalt on välisriigis röövitud Eesti kodanike laps, ükski juhtum ei ole kinnitust leidnud".

Korduvalt on Välisministeerium informeerinud, et antud jutud on külajutud. Ikka ketrab lugu , muutes aegajalt sihtriiki, kus laps rööviti ja vanemad saabusid Eesti nö. vaikselt elu edasi elama, omasoodu edasi. Soovitan siiralt edaspidi need #Lepiku Salme# jutud/kirjutised/õhutused edastada lihtsalt koheselt politseile.

Sigala, tahaks küsidan paari asja, turistina millised võimalused on mul kokku puutuda Tai maffiaga kui ma nurgataguseid laenutusi ei kasuta, liiklusõnnetusi ei põhjusta, oma passi kuhugi panti ei jäta ja naisi käperdama ei kipu? Mul on Tais tuttavaid omajagu, keegi pole kuulnud valgete laste röövidest midagi. Lastekaubandus sealkandis piirneb ikkagi ainult sellega kui keegi vaesem oma lapse lihtsalt ära müüb.

ˇRäägin siis loo sellest peaaegust. Juhtum küll sügiseselt Balilt. Läksime tütrega ja tema 3-aastase lapsega vaatamisväärsusi vaatama. Üks neist siis kuulus astangutel riisipõllud. Ilm vihmane, meil olid vihmakiled seljas ja laps oli tütrel istekotiga seljas. Meid rünnati selja tagant ja üritati last seljast kätte saada. Meie jaoks oli see elu võitlus. Olime pikali kraavis, riided katki, jalatsid mudas. Võitlesime ja karjusime appi aga keegi ei kuulnud kuigi inimesed polnudki nii väga kaugel. Pääsesime kõik eluga aga olime korralikus śokis. Ema ja laps muidugi kõige rohkem, kes olid täiesti hüsteerias. Kuidagimoodi saime riisipõldudelt ära. Pöördusime kohaliku turvafirma poole, hiljem politsei poole. Eesti Välisministeeriumi sellest ei teavitanud. Kommentaarid liigsed.

"Ilm vihmane, meil olid vihmakiled seljas ja laps oli tütrel istekotiga seljas. "
Tõenäoliselt kõigest eksitus. Ema seljast lapse röövimine on küll see kõige viimane tegevus mida kurjamid teevad.

Kui palju te riisipõllu külastamise eest omanikule maksite? Alustame sellest, kas liiga vähe, või, roti kombel, häbi küll, mitte midagi?

Kui te karjudes oleksite veel ka need teised külaelanikud enda vastu saanud, millega see siis lõppenud oleks? Ei maksa niimoodi karjuda, vaid kultuurse inimese moodi käituda. 50,000 ruupiat inimese kohta oleks ilmselt sobilik olnud selle põllu puhul.

Nii, küsisin tuttavalt üle, selgus, et jutt on ikka pärit "tuttava-tuttava-tuttavalt". Nii et aina kahtlasemaks muutub.

Aga igatahes hirmutas see jutt mu tuttavat piisavalt, et tema jättis ära plaanitud reisi Taisse koos perega. Õnneks rahalisi kaotusi ei olnud, midagi polnud veel ostetud.

Markus1 ja Sigala
Tegemist oli täiesti ametliku turismiatraktsiooniga kuhu müüdi pileteid, olid tasulised parklad, suveniiripoed, WC-d, söögikohad jne. Nii, et teie vihjed nagu oleksime me luba küsimata ja tasuta kellegi erapõllure roninud, on täiesti mööda.
Pilet ei olnud üldse odav. Põldterassidel korraldati nii tuure kui olid üles pandud erinevad külastusskeemid millist rada pidi minnes kui pikaks külastus umbkaudu kujuneb jne. Aga eks mõlemad teist vastasid minu postitusele oma rikutuse tasemel.
Neandertaal - ründaja vaatas eemalt kui me seal toimetasime ja lapse selga panime . Istus paar-kolmkümmend meetrit eemal varju all. Me nägime ka teda aga ei osanud selja tagant rünnet oodata.
Ja appi ei hüüdnud me mitte külaelanikke vaid turiste, kes mõnikümmend meetrit eemal ( kahjuks astangu taga ) vihmavarjus seisid ja kellest hetk tagasi eemaldusime.
Igatahes, mida iganes. Ka sellistes suht turvalistes kohtades võib juhtuda .... igasuguseid asju.
teadis täpselt millest kinni haaras.

Igasuguseid pervosid ja kommionusid on ka meil piisavalt. Aga lastevastased kuriteod tõmmatakse suure kella külge mitte ainult meil vaid ka mujal. See on mingi jama jutt, et politseid ei huvita. Näiteks Tais kuriteo toimepannud pervod nabitakse suht kiirelt kinni isegi kui nad mööda maismaad Kambodzasse on putkanud.