Turvalisus Tais (Phuket) lastega reisimisel

Väga mitmest allikast olen kuulnud, et aasta lôpul on Tais kaduma läinud kaks Eesti last (erinevad juhtumid). Täna suhtlesin välisministeeriumiga ning nemadki on selliseid jutte kuulnud, kuid pole suutnud leida kinnitust, et need juhtumid reaalselt oleksid aset leidnud.
Kuidas tundub reaalne olukord Phuketil lastega reisimisel? Millised kogemused?

Kui kogu aeg hoiad silma peal, siis keegi röövima ei tule. Ka minu kõrvu jõudis enne Taisse minekut üks juhtum lapse vargusest...:(

Meie käisime detsembris (lapsed 2x9a). Enne seda kuulsime ka igasugu jutte, kuid mul tundub, et need on pigem mingid kuulujutud, kus kellegi tuttava tuttaval juhtus. Kellel täpemalt, seda keegi ei tea...
Üldiselt on samad turvareeglid, mis mujal maailmas - üksi uitama ei lase, linnas käest kinni, lapsehoidjateenust hotellis ei kasuta. Ise veel laiendasin seda veidi ja võtsin hotellitoad nii, et kui lastel on eraldi toad, siis vähemalt II korrus. Muidu magamine samas ruumis.

Turvalist reisi!

Ma usun, et kui tõesti oleks Eestist päris laps kaduma jäänud, teaks sellest terve Eesti.

Arvan sama, pigem on mõni Tai naine lapsega vanemate või sugulaste juurde jooksnud oma Eestlasest mehe eest. Tean ise ka paari sellist juhust varasemast ajast.

Ma olen ka kuulnud, et eesti perel varastati Tais väikene laps ära.

Palun Ave too konkreetne fakt või link. Ja kui seda tuua ei ole, siis lõpeta jama levitamine.

Kõik Aasia ühiskonnad on küllaltki jõhkrad. Lapsi kaob kogu aeg, võimalik et ka nüüd mõni välismaine laps läks poolkogemata kaubaks. Reeglina maffia ei taha välismaalastega kokkupuuteid, kuna nood ei mõista kohalikke reegleid ja teevad kära. Lisaks ma ei usu, et keegi tahaks osta võõrast rassist lapse elundeid.

KS, selline juhtum oli. Perekond vaikis selle maha. Shokist oli neile küllalt, et veel seda kurba asja hakata lehest lugema
Ei hakka mina ega keegi teine tooma välja seda fakti. Et ootad nagu inimeste nimesid ja aadresse? Ja admin võiks selle teema siin üldse lukku panna....

Jah, ühtegi konkreetset linki mul tuua ei ole, aga selline asi juhtus ühe tuttava tuttaval. Ilma asjata selliseid jutte välja mõtlema ei hakata.
Lihtsalt tuleb oma lastel korralikult silm peal hoida ning rahvarohketes kohtades kõvasti käest kinni. Mitte ainult Tais vaid ka igal pool mujal.

EV Välisministeeriumi andmetel ei ole ühtegi last Tais röövitud.
Loomariik ja Ave võivad väita mida tahavad.

Tegelikult huvitav probleemitõstatus.

  1. Kas väikelapsega reisile minnes on võimalik naasta ilma lapseta? Mõeldes suvalist riiki, mitte ainult Taid või konkreetset väidetavat juhtumit (lausa juhtumeid).
    Mis kohustused on check-inil või piirivalvel, kui selgub, et lahkuvad ainult vanemad, aga nende lapse broneering on tühistatud?
    Kas on võimalik seda teha nii, et turisti päritoluriigi välisministeeriumit ei teavitata alaealise kodaniku haihtumisest?

  2. Tai ajakirjandus teatavasti naudib turistidega seotud juhtumite kirjeldamist. Kui mõni eestlasest narkomaan üledoosi teeb, keegi ennast üles poob, rolleriga surnuks sõidab või upub, avaldatakse Tai meedias reeglina uudis koos täisnimega ja tihti ka välismaalase passi/dokumendifotoga.
    Kas ülimalt haruldast lapseröövijuhtumit on võimalik Tai meedia eest salajas hoida, eriti kui see juhtub turistiga? Statistiliselt esineb Tais 7 lapseröövijuhtumit aastas, reeglina kohalikega lapse kasvatusõiguse kohtulike vaidluste käigus.
    Välismaalase lapse röövimine oleks aastakümne pommuudis - kas seda on võimalik Tai enda meedia eest varjata?

Laps võib ju näiteks koos vanavanematega jääda või kellegi muu lähisugulasega, see pole lennufirma ega piirivalvurite rida enam. Punkt kahega olen, aga täiesti nõus, neist vanematest oleks ülevalt, alt ja küljepealt jaoskonnas tehtud fotod ammu juba netis ringlemas ja kõikvõimalikes Tai foorumites teema esilehel.

Pere läheb reisile, laps kaob, vanemad on šokis ja vaikivad asja maha. Lähme koju tagasi, äkki keegi ei pane tähelegi. Samas päris vaikida ka asjast ei tahetud, ave ja poegkaru tuttavatele räägiti ikka ära mis tegelikult juhtus. Aga teistele mitte sõnakestki, kuss!
Mõtlete ka enne kirjutamist natuke?

No on ullikesi siin, see on tavapärane praktika, et enne võimaliku lunaraha maksmise korraldamist ei lehvitata teemaga avalikkuse ees ja ega ka pärast mitte. Heal juhul Tais politsei aitab välismaalasi lunarahanõude vahendamisel, eriti kui teatud osa neile maksta, loodetavasti läks/läheb nii ka sellel korral.

OK, minu jaoks on siis huvitav info, et lapsega on küll keeruline reisile minna.
Kui ühte vanemat kaasas pole või on mingi nimede erinevus, siis notariseeri ennast haigeks ja hangi seljakotitäis tõendeid, et üldse õnnestuks riigist välja murda alaealisega.
Aga ilma lapseta tagasitulekuks on "ah, jäi sugulase juurde" piisav põhjendus ja mitte kedagi ei huvita, kas on elus-surnud või näiteks orjaks/organiteks müüdud. Ma oleks arvanud, et kuskil piiril löövad häirekellad helisema, aga ju siis mitte :)

Üle 2 a.lapsega reisides võib enamus lennufirmades osta lapsele üldse täiskasvanu pileti. Miilides või vautserites makstes tuleb teinekord piletid ükshaaval osta, kuna lapsepiletit eraldi ei müüda. Mul on korduvalt olnud iga pereliige üldse eraldi broneeringus.

Tai meedias on juttu kadunud lastest. Pole küll öeldud, et Eesti omad. Loogiline ju, et kaob eri riikidest pärit lapsi.

Laste kadumine on röögatu pommuudis terves maailmas. Õnnetust Madeleine McCannist pasundab terve maailma ajakirjandus lakkamatult juba 10 aastat. Ja seda mitte kuskil nurgatagustes foorumites, vaid see on olnud esiküljelugu kõigis maailma kvaliteetajalehtedes vähemalt 200 riigis.

Sigala võib demonstreerida oma guugeldamisoskust ja kopeerida siia reaalsed lingid artiklitele Tais röövitud valgete turistide lastest. Mitte mingid kahtlased blogid, foorumid või hüsteerilised nupukesed vanematest, kes väidavad, et nende lastele lähenes keegi Tais ja "äärepealt" oleks nad röövinud.

Reaalsed juhtumid reaalselt kadunud lastega, mis tähendab artikleid kõigis normaalsetes lehtedes. Ja jah, Tail on piisavalt probleeme Myanmarist, Laosest jne pärit alaealistega, küll kiusatakse taga rohinyasid kui mingeid teisi piiriäärseid hõime. Aga just lingid välismaa turistide röövitud lastest.

Ma võin otsa lahti teha. Briti kvaliteetleht The Guardian ja sealsed lood reaalselt kadunud (või tapetud?) Madeleine McCannist. Briti laps, kadus turismireisil Portugali.
https://www.theguardian.com/uk/madeleinemccann

Teema on ikkagi turvalisus Tais. Ja seal ei ole Eesti lapsi röövitud.

Just hetkel on ETV Terevisioonis stuudios PPA esindaja, kes kinnitab, et nii nende kui VM andmetel EI OLE Tais ühtegi Eesti last röövitud.
PPA on üles otsinud ja vestelnud ka originaalallikaga, kes on tunnistanud, et tegu on väljamõeldisega. Isik ei osanud oma teguviiisi põhjendada.

Poegkaru - soovitan ka oma tuttavatele mainida, et nad levitavad valeinformatsiooni.
Ave3006 - sama teema - levitate valeinformatsiooni.

Lugedes hoolikamalt teie postitusi, kinnitate mõlemad tuginedes oma kindlale teadmisele, et juhtumid on reaalselt aset leidnud. Ootaks lisaks Eesti riigi ametlikule seisukohale ka teie kommentaare.