Üheotsa pilet Taisse 2021

Üheotsa pilet Taisse 2021 oktoober. Mida silmas pidada?

Idee on olla vähemalt 12 kuud, on reaalne?

Hetkel pole ilmselt mõtet tõmmelda. Vaata suve lõpus või sügise hakul, kas ja keda sisse lastakse ja mis viisad sel hetkel olemas on. Koroonaaja "rikka välismaalase" viisapakettidest nõutava summaga pangakontol on ka Tripis artikleid - kas ka oktoobris midagi sellist olemas on ja mis tingimustel, seda ei tea veel mitte keegi.

0
1

Üheotsa piletiga ei ole kuidagi võimalik ei nüüd ega edaspidi. Pead ostma pileti mingisse sellisesse riiki edasi, kuhu ilma piirangute või olemasoleva viisata sisse saad.

Turistid saavad juba täna Taisse. Arvata, et need tingimused leevenevad sügiseks on küllaltki naiivne, pigem karmistuvad viiruse edasise muteerumise käigus. Suht kallis karantiinihotell 14 päevaks, kust ma ei tea kas toastki tohib lahkuda, see süsteem jääb nagunii lähemateks aastateks kehtima, vähemalt Euroopast saabunutele. Üks lihtsam variant on saabuda Hiina Rahvavabariigist, aga enne pead muidugi sinna sisse saama.

Lisaks on Tai praegu viiruse leviku kasvu faasis, ei tea mis olukord seal kohapealsete piirangutega sügiseks on. See kõik pannakse välismaalaste süüks praeguse sõjaväelise valitsuse poolt. Rahva meelsus on vastav.

3
4

Kas sul on olemas mingi eeldus saada Taisse pikaajaline viisa?

Kui ei ole, siis pead arvestama, et 12-kuulise Tais viibimise jaoks tuleb sul ilmselt vahepeal mitu korda kuhugi teise riiki reisida.

Kas see on keeruline või mitte, sõltub iga riigi sisenemistingimustest (võimalik karantiin, kohustuslik viiruse test jne.).

Samas on ju siis iga kord Taisse tagasi tulles jälle karantiini kohustus 14 päeva, ainult kindlaks määratud hotellides, mis hinna poolest ei ole just rahakotile sõbralikud.

Eks see kõik võib muidugi aja jooksul muutuda, aga mina sellele pigem ei panustaks.

Kui plaanid aga lihtsalt viisarezhiimile vilistada ja julmalt üle aja lasta, tuleb arvestada, et juba üle 90-päevane rikkumine toob kaasa trahvi üle 500 euro ja 1 aastaks riiki sisenemise keelu.

Kui sind aga reaalselt sellel ajal kätte saadakse (enne äralennuks lennujaama saabumist), siis ootab ees juba 5-aastane riiki sisenemise keeld ja trahv takkaotsa.

P.S: Ja see on õige küll, et üheotsapiletiga sinna ei pääse. Peab kindlasti olema kas tagasisõidupilet (mis ajaliselt ei ületa sinule lubatud Tais viibimise aega) või siis sama ajavahemiku jaoks järgmisesse riiki edasisuundumise pilet. Ilma selleta ei lasta sind Tai poole mineva lennuki pardalegi.

1
0

Kogu see jutt kehtib praegu, jaanuaris 2021. Mis on oktoobris, seda ei tea veel mitte keegi. Kas on koroonaga leebem või karmim, ei tea. Kas karantiinihotellid on veel olemas või mitte, ei tea. Millised viisad mõeldakse välja välismaalaste riiki meelitamiseks, ei tea. Või kas äkki endiselt ei soovita kedagi riigis näha.

Poole aasta pärast on mõtet vaatama hakata, mis seis on.

Liikuge ajas 10 kuud tagasi, märtsi 2020. Mis asjalikku ja hetkel kehtivat nõu te oleks osanud anda inimesele, kes siis küsis, kuidas täpselt ta jaanuaris 2021 aastaks ajaks Taisse pääseks? Mitte mingisugust.

7
1

Praegusel ajal on päris mitmeid variant kuidas aastaks/paariks saaks taisse jääda. Kui on huvi kohalikku keelt õppida, siis umbes 25,000-35,000 Bahti eest saab võtta aastase Tai keele kursuse, kool ajab paberid korda ja 10,000-15,000 Bahti eest saab riigist lahkumata oma Turistiviisa või Visa Exempt Entry muuta ümber Non Immigrant ED Viisaks. 

Teine variant on vabatahtliku viisa, neid pakutakse praegusel ajal umbes 40,000-50,000 Bahtiga ja sellega peaks saama 15 kuud riigis olla. Vabatahtlikku tööd tegema ei pea aga on ka variante kus saab midagi teha kui ise tahad.

Nende mõlema viisa saamiseks peaks kasutama agenti, kellel on ilmselt kohalikus immigratsiooni käpp sees ja kuidagi ''sahker mahker'' saad pikaajalise viisa ilma riigist lahkumata.

Üheotsa piletiga minnes ei tohiks probleemi tulla kui oled eelnevalt oma kohalikust Tai Saatkonnast turisti viisa taodelnud. See, kas ilma edasi tagasi piletita viisat antakse oleneb Saatkonnast, mäletan et kui 2018 suvel Helsingist taotlesin siis oli nõue, et peab olema edasi tagasi pilet. Aga näiteks nädal tagasi Vancouveri Tai Konsulaadist taodeldes ei pidanud neile üldse mingit piletit näitama ja COE (Confirmation of Entry) sain üheotsa piletiga.

Kui minna ilma viisata, siis oleneb lennufirmast aga tihti nad nõuavad et oleks mingi pilet ette näidata, et lahkud riigist 30 (Praegusel ajal 45) päeva jooksul.

Karantiinihotellist muidugi ei pääse, ma ise vōtsin ühe odavaima. Maksis 27,000THB. Niisama minnes on kallis aga kui aastaks jääd siis pole midagi hullu.

0
0

Kui paar korda nädalas trennis käia pole palju, siis saab pikaajalise õppuri viisa ka näiteks paljudest muay thai klubidest. Eeldab kuumaksu/trennitasu maksmist, kuid mingisugune kuu- või aastamaks on igal õppimisega seotud viisa jaoks vajalikul tegevusel.

0
0

Kas erkij on bdsm'i reinkarnatsioon/rebranding?

2
0

Üheotsa piletid on täiesti võimalikud, viisa peab eelnevalt olemas olema. 
Teine võimalus on osta "open ticket", sai seda varem reisibüroodest. Kui paljud seda veel pakuvad on iseküsimus.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased