Üldine hinnatase Kanaari saartel

Kas keegi teab siis äkki nõu jagada Kanaari saarte hindade kohta:

 1. söök - jook
 2. takso
 3. autorent
 4. lõbustused
 5. shoppamine
 6. bensiin 7...

Kui keegi oskab nendele punktidele vastata, saab üldpildi ette.

Ette tänades, Rommi

Söök-jook restoranides tavaline Euroopa tase, toiduained supermarketites sageli üsna mõistliku hinnaga. Kohalik vein väga hea hinnaga.

Kohapealsetest rendifirmadest (Nizacar jt.) saab autosid üsna hea hinnaga ja oluliselt odavamalt, kui Avis, Hertz jne pakuvad.

Shoppamine. Vähemalt paar aastat tagasi olid elektroonikakaupade hinnad väikestes poekestes küllalt soodsad. Vist tuleb ettevaatlik ka olla, et plagiaatide otsa ei satu.

Bensiin on Kanaaridel tänu madalatele maksudele odav.

Aasta tagasi Gran Canarial(Puerto Ricos) oli: 1.Söök keskelt läbi 10 euri nägu ja joogi eest paar euri juurde. 2.Takso pealeistumine vist miski 2-3 euri ringis seal sees ka mõni kilomeeter sõitu ja siis lisandus kilomeetri tax mida ei mäleta enam. 3.Autot ei rentinud aga mäletatavasti üle 40 euri 4.Joogid pigem kallimad kui meie baarides 5.No ega sealt midagi odavat poest osta polnud, kui siis võib leida vähe erinevamat kaupa kui meilt 6.Ei ostnud ja ei tea.

Lanzarotel:

 1. sealiha 4-7.- € kilo, loomaliha alates 7.- € kilo. Saiapätsike 40 senti. Kala alates 5.-€ kilo. Pool kilo makarone 45 senti. 12 kanamuna 1.- € Liiter õlut alates 80 senti. Enamvähem õlu 1.50 € liiter. Viin alates 4.50 € liiter. Restoranide hinnad on väga erinevad aga korralikult saab "restoranis" söönuks 15 € nägu. Päris restoranis läheb 45.- € per kärss. Õllekas saab korraliku purksi laadse kohaliku võileiva 2.50 €.(kõht täitub!)

 2. Taksoga olen sõitnud ainult väga purjus peaga ja selle pärast ei mäleta hinda. Aga vist 12 kildi kauguselt koju tulles läks 10.- €. 3.http://www.rentalcars.com Üheks päevaks 45.-€ Mida pikemalt, seda odavam. Nädalaks saab 120.-€ mõistliku panni.

 3. Lõbustused on Lanzarotel nirud, rõhk on sõnal Lanzarote! 5.Odav. Kui poes pole hindu ega hiina tunnustega müüjaid, anna minna.

 4. Pents kõigub euro ringis.

 5. Lanzarote olevat kõige kallim saar saarestikus.

Kanaaridel ja ka Baleaaridel...

...autot ja hotelli rendi www.doyouspain.com , odavamat sa vaevalt leiad. Näiteks 5 ukselise auto, automaatkastiga ja 8 päevaks sain ise ~167 € eest. Odavaim manuaalkastiga auto on peaaegu poole odavam.

Fuerteventura 2012-

 1. söök – jook - väljas söömine, pizza hinnad kõiguvad al.5.-..., praed 7-..., õlu 3.-, vein 3.-. Kauplustes poolfabrikaadid poole kallimad , kui meil, ülejäänud tooted enam vähem samas hinnas või odavamad. 3. autorent- kohapealt kohalikust võttes saad soodsamalt, kui netist eelnevalt broneerides, kõik hinnas 3 päeva maksis 16.- päev.
 2. lõbustused- muuseumid jne vaatamisväärsused ca 5.- pilet
 3. shoppamine- riided tunduvalt odavamad, kui Eestis
 4. bensiin- maksis 0,98 liiter.

Autot rendi http://www.booking-centre-online.com , odavamat sa vaevalt leiad. Näiteks 5 ukselise auto, automaatkastiga ja 8 päevaks sain ise ~95 € eest. Odavaim manuaalkastiga auto on peaaegu poole odavam.

2017 Jaan-veebr. Lanzarote. Mul tsekid kotis veel 1, Toit hotelli übruse poodides kallim , kui suures keskuses kaugemal. Saabumise õhtul ei jaksanud välja sööma minna ja ostsin poest HiperDino-s /hotelli kõrval margariin-või 1.35 lipton tee 1.29- 1.80 väike karp salatit 1.95 kaks pirni 0.70 jäätis tuutu 1.70 kit-kat 2.12 spageti 1.00 bolnese kaste 2.90 riivitud juust 0.90 šampoon oli suisa 4 eur suht väike pdl. Kõige enam hämmastas jäätise hind ja väike valik. Meil eestis lausa jäätise paradiis. :) Väljas söömise hinnad alates 7.00 eur pitsa praed 9-15 eur aga kopsakad. Meil läks tavaliselt 3-le koos veini või muu kokteiliga. kokteilid 2-le. 50 eur koos tipiga. vahel oli ka mingi eel amps. 2. Taksoga ei sõitnud 3. autorent - oleneb asjaoludest ja hooajast. Jaan-veeb on neile siiski madal aeg ja coldcarilt sain auto 6-7 päeva 41 eur Opel Corsa 1,4 Lõin põnnama ja tegin kohapeal lisaks täiskindlustuse 120 eur. Tagatis 270 eur 4. Mõnes hotellis on korralik valik, Näit. Costa Teguises hotell Los Zocos Club tennis, jalgpall, võrkpall, ratta rent, mini golf, Jõusaal, Igaõhtune pidu, disco lastele, mängu automaadid ja erinevad lauad lastele. Samuti liumäed ja ronimine ja liivakst ja kiiged ja EESTI neiu laste klubis. Lähedal Veepark, golfi väljak ja Aquatoorium. Igas hotellis lisaks müügi lett erinevate lõbustuste ja ekskursioonidega. Vulkano Timanfayal ja koobastes käige ära ise, kui auto rendite. Väga äge maastik mida teistel kanaari saartel pole, Ise minnes pilet 9 eur nägu aga ekskursioon bussiga 30 eur nägu 5.. Käisime ostukeskuses Deiland Plazas, parklaga maja all. Meilt keegi raha ei küsinud ( Calle Chimidas, 20, 35509 Playa Honda, Las Palmas, Hispaania) kui mõelda, et see on umbes Hiiumaa suurune saar, siis palju ei maksa oodata. Ostukad nagu meilgi. H ja M ning teised märgid. Teguises on suurem turg. Pane tähele, on 2 eraldi linna lähestikku Costa Teguise ja Teguise. 6. bens 0.98 liiter Kui valid hotelli/apartemandi Googlda ja jaluta Google maps street view abil ümbruskond läbi.