üle maailma trippima

koos sõpradega tulime mõttele et läheks trippima üle maailma määramatuks ajaks.ja mõtlesin uurida soovitusi kus kohta võiks kindlalt minna ja ehk on keegi kes sooviks kokku kusagil saada jne, dokumenteerime reisi, oleme kolm noormeest 20ndates ,põhimõtteliselt liiguks hääletades ,rongi, bussi ja lennukiga .vahepeal peatume mõnes riigis kauem otsime kusagilt tööd jne ,ööbimine oleks kas hotell või mõne tuttava juures ja vahepeal telgis .reis algab selle aasta septembri lõpus kuid algus võib ka mõne päeva venida .

Noh, kui algus paar päeva venib pole ka hullu midagi. Peaasi, et enne oktoobri algust ikka alustada jõuaksite :)

Võiks alustada Lätiga ja sealt liikuda edasi Leedu suunas.

Noored mehed,sellise tripi planeerimine nõuab kindlasti tõsisemat omapoolset pühendumist, loota et keegi valib 200 riigi hulgast need õiged, on üpris naiivne. Algatuseks võiks kasvõi Välisministeeriumi koduleheküljelt uurida viisavabad maad eestlastele, et minimeerida viisahankimise kulusid.

tglt ma küsisingi rohkem nagu soovitusi :)

Alustage riikidest (Austraalia, Kanada), kus on võimalik raha teenida reisimiseks.

Idee on ju iseenesest väga vahva. Ainult et kas te olete kõik korralikult ära planeerinud, teil on olemas bussi-lennu-laeva piletid, vahalikud dokumendid, vaktsiinid, viisad jne? Ja kui pikalt teil sellise asja jaoks aega kavandatud?

Kui tripite üle Euroopa, siis saab ilmselt hakkama hääle ja bussiga ning viisaküsimus langeb ära. Paraku üle maailma Euroopa veel ei laiu ja kõik, mis jääb Euroopast väljapoole eeldab põhjalikku ettevalmistust. Isiklikult muidugi alustaks Aasiast, kus on põnev ja odav. Aga ega te septembri lõpuks nüüd hea hinnaga sinna pileteid küll ei saa.

Isiklikult läheks näiteks midagi sellist: Venemaa - Aasia - Austraalia - Uus-Meremaa - Okeaania - Lõuna-Ameerika - Põhja Ameerika - Aafrika - Euroopa. (kui mul oleks piisavalt aega, et se kõike teha).

Piiratuma aja- ja raharežiimi korral jätaksin sellest reisist välja Austraalia, Okeaania ja Uus-Meremaa, mis vääriksid eraldi reisi. Ja ehk ka Euroopa ja Põhja-Ameerika (vähemalt USA ja Kanada).

eriti piiratud raha- ja ajarežiimi korral keskenduks peamiselt Aasiale (läbi Venemaa rongiga Kesk-Aasiasse, vb Siber, Siis Mongoolia, Hiina, Kagu-Aasia, India jt)

Muidugi minge, millal siis veel riske võtta ja seigelda, kui nooruses. Kogemused tulevad kilomeetrite ja päevadega ning hetkeks kui tuleb Euroopa või Aasia selja taha jätta, on otsustamiseks pädevust juba omajagu.

Hee ;) mulle tuli kohe film Suvi meelde, kus kodanik Kiir rongist maha laeti :)