trip-krainetrip-ukraine-dark
Ümberistumine Chongqingi lennujaamas, transiittsoon?

Terv

Kas on keegi juba istunud Chongqingis ümber ravusvaheliselt lennult teisele rahvusvahelisele lennule? Kas seal on olemas transiittsoon ja saab international terminalis ühelt lennult teisele ilma viisata? Tean hetkel niipalju, et seal on 2 terminali- nr 1 on international ning nr 2 on domestic. Minek Finnairiga, edasilend Air Asiaga 4h pärast BKK-i.

Sain soovituse näidata ette AA pileti väljatrükk, et see veenab vajadusel, et mind võib ilma hiina viisata teisele lennule lasta. Mind ennast ausalt öeldes selline lahendus eriti ei rahusta.

Mind huvitab ka sama küsimus, aega on veel detsembrini, loodan et keegi vahepeal saab selle kindlalt teada.

Endalgi mõlgub sarnane marsruut peas ja tekitab teatud mõtteid ja kahtlusi. Vaadates lennujaama kodukat (http://www.cqa.cn/u/jichang/) on raske millestki aru saada inglisekeelse versiooni puudumise tõttu, kuid fotode järgi otsustades võiks tegu olla igati suure ja kaasaegse kohaga. Julgen oletada, et AA BKK lend väljub Hiina kontekstis vast siiski ka sellest international flights terminalist, kuhu saabub Finnairi lend. Möönan samas, et siinkohas ei saa Aasiast tulenevalt loogikat alati kasutada, kuna näiteks BKK'i saabuv AA rahvusvaheline lend Kambodžast jõuab kusagile lennujaama, kust transiit-tsooni jõudmiseks on Tai viisat vaja...

Liitun selle info huviliste klubiga:) Piletid ostetud, viisat põle.

Hmm guugel ütleb, et kui alla 24 tunni lendude vahe ja lennujaamast välja ei lähe, siis pole viisat vaja. Ma saan aru, et AA-ga edasi BKK-i. Valdek - kas tagasi oled ka plaaninud Chongqingi kaudu tulla - millega sinna kavatsed lennata? AA ajad BKK-st hästi ei klapi (lendude vahe 24h05min).

2 jormax Jep, AA-ga. Võimalik, et teeme väljasõidu linna.

Kui vaatad lennujaama pilti, siis see vasakpoolne väiksem maja on terminal nr.1, sealt väljub Finnair. Kuna Thai Air Asia väljub ka terminalist nr.1, siis järelikult ka sealt. Muud ma ei tea, sest edasi ei lennanud. Lijiangist tulles maandusime selles suuremas, kus Chongqing peale kirjutatud on. Muidu kesklinna saab lennujaama eest metrooga, arvestama peab umbes 40 min. üks ots.

Mina plaanin ka Finnair plus pakkumisega sõita detsembris Hiina Chongqing.-i ja sealt edasi Austraaliasse Brisbane.-i.Air Asia on vist parim viis edasi sõitmiseks,siis Bekingi kaudu.Ehk keegi teab paremat võimalust,mida võiks vaadata?

Tere, Sai just see trip läbitud. Finnairiga Chongqing lennujaama ja edasi AA Don Mueng lennujaama. Viisat ei olnud. Kohapeal küsiti edasilennu pileteid, kuna nende jaoks oli suur üllatus selline maale saabumine. Kõrgeim piiriametnik kutsuti kohale, kes passi lõi templi, et saab maale. Rahvusvaheline lennujaam on väiksem, kui ....... Ja seal ei ole teha midagi. Välja saate lennujaamast samuti minna, et õhku hingata ja kohalikku elu vaadata. Kohalik lennujaam on kohe kõrval, sama suur, kui Hel lennujaam. Tervitused Taist.

Hea teada, et vöimalik, kuigi endal seekord vajadust pole. Otsustasime siiski ka mõne päeva Hiinas veeta, ning viisa tegemisel.

Congqing lennujaama Terminal 1 on Domestic Flights terminal (suur moodne hoone), Terminal 2 - International Flights Terminal (väiksem ja vanem hoone). Finnair ja AirAsia lennud väljuvad ja saabuvad Terminal 2-hte, väljumisväravad asuvad kõrvuti. Kui on huvi minna linna siis tuleb kõndida 5 min Terminal 1-hte (väljudes Terminal 2 hoonest suunduge vasakule ) sissepääs CRT-se (metro) asub Terminal 1 alguses. Arvestada tuleb 40 - 50 min ajakuluga, et jõuda keskusse, ärge laske ennast segadusse viia metro liinide ja peatuste kaardiga mida leiate metro seintel ja kus on joonistatud palju liine, tegelikult on töövalmis 3 liini 1-ne, 2-ne ja 3-as , kaardid ja suunad on tehtud tuleviku jaoks. Chongqingi keskus asub küngastel, olge valmis palju kõndida mööda treppe ülesse ja alla. Kui suur linn väsib ära siis soovitan teha päevase trippi Hei Shan Valley. Üldiselt Chongqing on praegu väga suur ehitusplats, palju ehitakse, palju lammutakse vanu maju ja terved kvartalid keskuses on inimtühjad ja ootavad lammutamist.
Aga ilusaid seklusi Teile selles linnas ja ärge kohaliku Hot-Pot jätke söömata :)

Huvitav, kas keegi on juba ilma Hiina viisata Air Asiaga BKK-st Chongqingi ka tagasi tulnud, et järgmisel hommikul Helsingi lennule minna? Kuidas Hiina piirikad suhtuvad sellesse 5 minutisse, mis 24 tunnist üle läheb? Update. Kas Air Asia kontrollib enne lendu Bangkokist Hiina viisa olemasolu ja võib mind mitte lennukisse lubada kui selle 5 minutit avastab?

Tagasi Laosest, läbi Chongqingi. Me olime siiski Hiina viisaga, kuna ei tahtnud ehku peale ilma minna, lendude vahe ka 24h 5'. Küsisin piiriohvitserilt, et kui lendude vahe on sihuke ja viisat poleks, kas siis linna hotelli magama lubatakse. Ütles, et noo, vbla, tema lubaks, annab mingi paberi, aga ta pole alati tööl. Ja üllatus ka varuks- International terminali I-punktist küsige, kas saab Airport Hotelisse tuba. Meile lausa pakuti, väidetavalt olevat transiitreisijaile ette nähtud TASUTA 1 öö hotellis ja edasi-tagasi transfer lennujaama shuttlebussiga kesklinna. Tibi sai ka eelnevalt komplimentidega üle külvatud. Aga oli ka Miss Chongqing.

Lisatud 02.12.12: meile anti vaid 3 päevane viisa, kas turisti- või transiit-, ei ole loe välja.

Millise Hiina viisa olete Chongqingis 24h ja 5min viibides teinud? Kas turisti- või transiitviisa?

Pole ju vahet, mõlemad maksavad 51 EUR, kätte saab 6 tööpäevaga, kiirviisat enam ei tehta. Mul on viisa tegemine komplitseeritud, seega otsustasin riskida ilma viisata. Eks paistab, mis saab. Hullemal juhul läheb 500 euri lisaks kui BKK-st lennukile ei lasta (2in lennukipiletid BKK-HKG-CKG). Paremal juhul proovin oma mehele mõned hiinakeelsed komplimendid õpetada (suht koomiline kui ma ise CKG lennujaamatibi moosima hakkaksin).

Sai siis samuti enne jõulu läbi Chongqingi Taisse lennatud. Tagasi lähen sama teed ja viisa on passis (kolmepäevane). Esimese hooga tahtsid nad piiril mul selle viisa kohe ära kasutada. Aga sain veel viimasel hetkel jaole. Siis tuli jah ülemuse moodi mees special templiga. Ühel Taanlasel nii hästi ei läinud ja temal pandi viisa peale tempel - pärast sai küll peale seletamist viisatempli tühistatud ja transiittempli passi.

Tark õpib teiste vigadest, loll peab ikka ise kõik järgi proovima! Minnes oli kõik ilus, Hel-Ckg, tempel passi ja paar tundi ootamist BKK lennule. Ja tagasi Hiinasse lihtsalt ilma viisata ei saa (see 5 min ei huvitanud kedagi).Air Asia meid lennule ei lasknud, samuti ükski teine lennufirma - kõik nõudsid hiina viisat. Lõpuks lendasime Hong Kongi ja saime sealt läbi ime koju. Kui oleks aega olnud, siis oleks saanud ka HKG lennujaamas teha hiina viisa 100 HKD.