Ümberistumine ja pagas

Lendame Phuketilt Qatariga Stockholmi läbi Doha. Stockholmist edasi eraldi ostetud lennupiletitega Tallinna ( LOT ). Kuna lennud on eraldi ostetud, siis peame Stockholmis pagasi vahepeal välja võtma ja uuesti uuele lennule minema neid viima. Kahe lennu vahe 1h 40minutit ja tegemist on õhtuse lennuga. Kas on ok aeg, et jõuda see toiming ära teha? Kas antud olukorras oleks mingit muud võimalust, et kohvrid Eestisse jõuaksid ?

Phuketis pagasit ära andes näita LOTi piletit ja palu pagas sellele edasi saata. Kui üks teenindaja ütleb, et pole võimalik, siis lase küsida ülemuselt järgi.
Kui ikka ei õnnestu ja ei saa midagi, siis järgmine variant on Stockholmi transiit check-in, kuid minu teada tegelevad nad ainult SAS-i ja veel mõne firmaga. Muidu saavad osade lennujaamade transiit check-ini töötajad ilusti eraldi piletitel olevate lendudega hakkama. Stockholmis pole proovinud
Nii et pigem kiiresti pagasit ootama ja jooksuga üles tagasi. Pagasi vastuvõtmine suletakse LOT-il 30 min enne lendu.

Kuna Qatar Airways on One World liige ja One World vedajatel on väga täpselt paigas poliitika eraldi piletite kohta seoses pagasi registreerimisega siis on ülimalt ebatõenäoline, et pagas alliansi välise lennu peale eraldi piletiga tõstetakse. Proovida tasub sellele vaatamata sest Qataril on ka Tallinnast algavad hinnad, mis lubavad LOTi kasutamist. Ülemineku aeg ühelt lennult teisele peaks piisav olema. Kui lennud oleks samal piletil oleks 40 minutit piisav. Kui pagas peab ära antud olme 30 minutit enne siis on ka 30 minutit (ja natuke peale sest 40 minutit üleminekut arvestada kõige aeglasema liikujaga) pagasi kätte saamiseks ja uuesti registreerimiseks.

Tere,
kindlasti küsige Phuketis pagasi saatmist Tallinnani.
Ise tulime hiljuti Emirates lendudega Saigonist läbi Dubai Stockholmi ja oli ka kaks eraldi piletit. Stockholm-Tallinn suund SAS-ga. Natuke võttis aega check-inis, aga pagas saadi ilusasti saata Tallinnani välja.
Reisijate check-in tuli eraldi teha: kas transiittsoonis või online.

Aitäh Kekole küsimuse püstitamise eest, sest mind vaevas sama küsimus pagasi saatmise osas. Tulen Phuketist Emirates lendudega läbi Dubai Stockholmi ning eraldi pilet Stockholmist Tallinna Nordicaga vahe 2 tundi ja 40 minutit. Seega pole vast probleem ka pagasi väljavõtmisel ja uuesti ära andmisel, kuid mõnusam ju kui saaks Phuketist otse pagasi Tallinna saata. Aga eks ma proovin juba Tallinnast otse saata pagasi Phuketi, sest lähen samuti kahe eraldi piletiga läbi Stockholmi Nordica ja Emirates'iga. Vaatame kas õnnestub. Minek Stockolmist 27 veebruaril.

Phuketi lennujaamast olen alati saanud saata pagasi sihtkohta. Katsuge nati varem olla väravas, sest neil läheb erinevate lendude regamisega aega. Küsige mitu korda üle ja tehke endid arusaadavaks. Varuge kannatust.

Suur tänu vastajatele! Saime Phuketi lennujaamas ilusasti kuni Tallinnani chek in’i kohvritele. Olid väga abivalmis ja ei pidanud üldse pikka juttu pidama.
Veel tähelepanek Phuketi lennujaama Qatari Chekinni kohta! Saba oli väga pikk milles seisime ja poole seismise pealt avastasime, et põhimõtteliselt olematu saba oli internetis Chek in’i ära teinud inimestele. Kuna rahvast oli nii palju, siis alguses selle kohast silti ei näinudki, läbi rahvamassi. Kui märkasime, siis saime 5 minutiga kohvrid antud!

Ei ole päris teemasse, aga meil oli mõni päev tagasi lend Cancun- Chicago - London - Helsinki. Kogu lend American Airlaines. Ja äkki Cancuni lennujaamas öeldakse, et Chikagos peate oma pagasi välja võtma, otse Helsinkisse ei saadeta, USAs oma tollikontroll. Ei mingit ärarääkimist. Närveerisime, et läheb kiireks, aga Chicagos oli väga omapäraselt: lindilt võtsime kohvrid, 20m eemal andsime need ilma igasuguse järjekorrata ära, töötaja luges ainult lipikult triikoodi, ja korras. Esmakordne kogemus, kuigi ka USAs reisitud.