Ümberistumine Singapuri lennujaamas

Plaanis reis Balile. Reisi pakkumises on ümberistumised Singapuris nii minnes kui tulles, aga aega selleks on ainult 1 tund. Kas on reaalne jõuda selle aja jooksul teisele lennule? Kui arvestada, et lennuk võib hilineda ja et peale minek algab ka varem, kas tasub riskida?

Kas Sul on sama lennufirma jätkulend või vahetad lennufirmat?

Natuke vähe aega jah, nähtavasti on sul need lennud ühe pileti peal, olen kuulnud, et siis pidavat korvatud asi saama, otsitakse teine lend millele sind pannakse, kui juhtub, et õigest maha olid jäänud.

Meeldivaid reisielamusi!

Ma ei teagi seda veel, sest reisi pakub reisibüroo ja pakutud näidislennugraafikus pole firmasid kirjas. Aga kaldun arvama, et tuleb lennufirmat vahetada, sest esimene lend on Amsterdamist Singapuri. Tõenäoliselt sealt edasi lendab teine lennufirma.

Reisibüroost võid küsida, kas lennud on seotult ühel piletil. Tõenäoliselt on.
Siis pole probleemi ja kui Amsterdami lend hilineb, siis organiseeritakse sind järgmisele võimalikule lennule.
Lisask võid muidugi küsida, et mis firmad on reaalselt vedajad nendel lendudel. Siis saaks vaadata, mis terminali maandud ja millisest lahkud.

Juhul kui on reisibüroo poolt vahendatav ja jätkulend, siis peaks olema reisifirma vastutus ja peaks ok olema. Kui mingil põhjusel peaksid ise pagasi välja võtma ja uuele lennule check-in'i tegema, siis ma 1 tunniga ei riskiks. Omal käel minnes olen ma Singapuris 2 tundi lendude vahel jätnud.

Kui see on KLM-i lend siis KLM lendab (vist 4 korda nädalas) marsruudil Amsterdam-Singapur-Bali. Tulin tagasi sama lennuga, Singapuris oli plaani järgi vahe 1:30 - korraks lennukist välja (oma asjad kaasa), meeskond vahetus ja lennuk koristati ära ning siis samast väravast peale tagasi.
Sellisel juhul pole mingit probleemi, kui aga jätkulend on mõne teise firmaga, siis arvestades lennujaama suurust, mina ei riskiks.

Lennud on ühel piletil ja jätkulennud, pagasit ei pea välja võtma. Vist peaks siis riskima?

Võib arvata, et see on KLM Amsterdamist ja pilet on otse Amsterdam - Denpasar. Singapuris sinu jaoks lihtsalt vahemaandumine, mille käigus kobid oma asjadega lennukist välja, pardakaardile tehti mingi märge, kolistad lennujaamaas mingi aeg ja siis samast väravast peale tagasi, istekoht jääb ka samaks. Singapur - Denpasar reeglina pooltühja lennukiga:) Aga kui ei olegi see lend, siis sellel juhul kui lennud sama pileti peal peaks jõudma kui lend ei hiline. Singapuri lennujaam on küll suur, aga üsna loogiline ja mugav. Aga kui juhtumisi ei ole ühe pileti peal (mida ei julge uskuda, et reisibüroo teeks, aga mine tea), siis ei ole lootustki. Singapuri sisse üle piiri saab imekiiresti, aga väljatulek on sellevõrra aeglasem. Aga kas turismibüroo ei anna isegi lennu numbrit mitte teada? AMS-DPS KLM-iga oli vist KL835.

Singapuri lennujaam on ikka piisavalt suur /looklev seega juba jätkulennu väravasse kõndimine võib võtta aega 30-40min. Kui suuri kogemusi orienteerumisega lennujaamades ja väledaid jalgu ei ole siis ei pruugi jõuda tunniga.

Amsterdamist Denpasari lendab Singapuri lennufirma nii, et võimalik on tõesti, et Singapuris lihtsalt vahemaandumine ja lennukist väljumine korraks.

Kui sa Singapuri Singapore Airlinesiga lendad siis eeldatavsti lendad sealt edasi Scootiga, mis on kah tegelikult Singapore Airlines. Seega ei ole mõtet muretseda, lennud lähevad samast terminalist etc.

Võta rahulikult, kui lennud ühe pileti peal siis on igal sajal juhul vedaja vastutus sind kohale viia ja kui juhtudki õigest lennust lennufirma süül maha jääma panevad nad sind järgmise Denpasari lennuki peale. Singapurist Denpasari läheb iga tunni, paari tagant lend. Aga ma julgen 99% arvata, et jõuad ilusti, sest nagu juba kirjutasin, siis Singapuri Changi lennujaam on väga mugav ja loogiline ja 30-40 minutit ei kulu isegi D tiiva lõpust, C tiiva teise otsa minekuks. max 20 min rahulikult. Seal orienteeruda pole praktiliselt vaja, sildid näitavad ilusti ja monitore on ka piisavalt. Pole küll õnnestunud Singapore Airlinesiga lennata, aga ma usun, et ka juba enne Singapuri maandumist tuleb IFE ekraanile info jätkulendude väravate kohta ja ei jäägi muud üle kui viitade järgi kohale minna. Jutt siis terminal 1-st kuhu peaksid need mõlemad lennud saabuma/lahkuma.
Võta rahulikult, Singapore Airlines on üks maailma primatest lennufirmadest ja Changi üks maailma parimatest leenujaamadest, kõik sujub.

Küsimus tegelikult sama mis teemaalgatajal ! Kui osta pilet Momondost, Tallinn - Bali, siis vahemaandumised on Schiphol´is ja Kuala Lumpur`is. Vedaja oleks KLM, kõik lõpuni välja. Saan ma õieti aru, ma ei pea oma pagasiga tegelema. Pileti näidisostu tehes sain aru, et mul on lubatud võtta käsipagas ja pagas 23kg. Olen lennanud vähe ja vajan vist lisakinnitust sellele. Tänan!

Esiteks Momondost ei saa osta ühtegi piletit, Momondo on lihtsalt veebikeskkond mis otsib erinevate lennufirmade ja vahendusfirmade pakkumisi ja kuvab need siis vastavalt otsingule. Ostad kas vastava lennufirma lehelt või vahendusfirmalt (tickets, mytrip jne. jne.). Momondo pakub sulle välja need erinevad variandid.
Aga vastus küsimusele - kui lennud ühel piletil, siis annad Tallinnas check-in leti juures pagasi ära ja võtad Denpasaris lindi pealt uuesti. KLM-il peaks olema jah 23kg äraantavat pagasit inimese kohta + 1 ühik käsipagasit. Ja Tallinnas ei tehtud probleemi ka sellest kui oli 2-e inimese kohta 31kg ühe ühikuna, aga Denpasaris hakati nägusid tegema ja lisakilode eest raha küsima. Asi lõppes 100000 ruupialise passi vahele panemisega, ja pagasilipikul oli nagu naksti 23kg kirjas:)