Ujuv turg Bangkokis

Missugust ujuvat turgu soovitate külastada Bangkokis? Ootan infot, kas minna sinna omal käel (kuidas kõige paremini) või ikkagi ühineda korraldatud ekskursiooniga? Lisaks oleme plaaninud külastada ühel õhtul Sky baari. Millist soovitate? Kas tuleb enne ka kohad kinni panna?
Terv.

Ujuvturud on kõik turistilõksud, erilist vahet pole, kuhu minna :)
Valige mõni lähim ja minge taksoga.
http://www.bangkok.com/magazine/5-floating-markets.htm

Sky baari võite ette helistada igaks juhuks, aga üldiselt pole vaja bronnida.
Riietus peab reeglina olema viisakas (meestel pikad püksid, sandaalid pole lubatud jne)
Banyan Tree ja Lebua on kõrgeimad
http://www.bangkok.com/top10-rooftop-bars.htm

Arvestage meeletu tuulega ja kõrgete hindadega.

Netist võib leida jääkinfot ka Cloud 47 katusebaari kohta (Google Mapiski vist veel alles), mis oli casual ja fun, aga see suleti umbes aasta eest, seega pole mõtet otsida.

Me olime Bangkokis aasta tagasi ja otsisime ka mõnusat ja samas elavat skybari, kus õhtut veeta. Esmalt proovisime minna populaarsesse Lebua tower skybari http://www.bangkok.com/magazine/sky-bar.htm, kus Hangoveri filmi filmitud, aga sinna oli juba all lifti juures järts ja seetõttu loobusime.
Läksime teise populaarsesse kohta - Octave Rooftop Bari, mis oli läbi mitme korruse ja oli väga äge http://www.bangkok.com/magazine/octave-rooftop-bar.htm Hinnad olid jah krõbedad, aga ma ütleks, et ka Tallinnas leiab sama krõbedaid hindu. Seega midagi tohutult röögatut polnud.
Skybaride osas annab hea listi ette see site - http://www.bangkok.com/top10-rooftop-bars.htm#
Aga muidu - peab paika see, et meestel peaks olema pikad püksid jalas - ka põlvini viisakamad shortsid ei sobi. Transpordi osas on Bangkokis Uberiga soodne liigelda - öösel on see väga mugav ja meil alati tellimused kõik toimisid.

Ei tahaks kuidagi nõustuda, et ujuvturud on turistilõksud - eheda tunde saamine eeldab aga planeerimist. Damnoen Saduak on kindlasti kõige võimsam. Organiseeritud tuur võimaldab näha ka mitmeid muid kohti teel sinna ja tagasi. Tihti kombineeritakse Rose GardenThai Village'iga, mis on veidi Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi moodi. Organiseeritud tuuriga on tähtis mida varem kohale jõuda seda parem. See kes tahab turgu täitsa eheduses näha läheb kohale eelneval õhtul ja ööbib seal ning on linnast lahkunud kui turistide massid kohale jõuavad.

"improved"
Kas oled Lebua Sky'd ise külastanud?
Kui jah ,siis äkki muljetad natuke rohkem?
Olen kursis suurest hulgast sinna pääseda soovijatest ja metsikutest hindadest üleval baaris ja restos... aga tahaks veidi detailsemat inffi.
Pikemaks istumiseks laud võtta on vist päris ebareaalne?
Olen mitu korda hoogu võtnud, et seal ära käia aga alati on midagi vahele tulnud,
Järgmisel BKK's viibimise ajal tahaks ikka sealt läbi käia. Kasvõi ainult vaate pärast.

Käisin aasta tagasi (1.veebr 2017) nii Banyan Tree kui Lebua skybaaris. Banyanis käisin täpselt päikseloojangu ajal (kell 18.00 paiku). Ülerahvastust polnud. Midagi bookima ei pidanud. Olime oma sõpradega ka endid viisakalt riide pannud, aga mingit dresscode kontrolli seal ka polnud ja mõned turistid, kes seal olid, olid ikka väga turistikalt riides - shortsid, t-särk, sandaalid, kilekotid käes...nagu otse turult tulnd. Vaade oli muidugi ilus loojangu ajal. Hinnad baaris olulisemalt kallimad kui maapeal aga paar ringi drinke ikka tegime...päris ära ei tapnud. Samal õhtul tund hiljem kella 19 paiku läksin üksi ka Lebua toweri skybaari. Seal ikka oluliselt glamuursem see asi. Ilmselt polnd veel tipptund käes, kui mina sinna jõudsin, sest järjekorda praktiliselt polnud, kuigi rahvast üleval oli siiski juba omajagu. Drinki ei ostnud, sest olin üksi ja läksin lihtsalt vaate pärast, mis pimedas ausaltöelda nii hea polnud kui loojangu ajal Banyani tornis. Aga Lebua joogikaardist ühe pildi tegin ja hinnanäiteid võin tuua - importõlu 400bht (pole parakui kirjas kas 0,33 v 0,5 l), Martini 340bht, rum ja gin 410bht, tequila 490bht, vodka 475bht (kangel alkol ilmselt siis 4cl hinnad). Banyanis olid joogid veidi odavamad mu meelest. Dresscode kontroll on Lebuas olemas ja sinna ilmselt tõesti suvakalt riietudes sisse ei saa. All tänaval sissepääsu ees on isegi mingi pop-up riideletid, kus spetsiaalselt müüakse siis vajalikke viisakamaid riideid turistidele, kes ukselt tagasisaadetud, aga ikka soovivad minna. Minu saabumise ajal u kell 19.00 see "pood" alles sättis oma kaupa laiali...seega järeldan, et tipptund ja järjekorrad skybaari pääsemiseks ongi millalgi hiljem alles. Meeletut tuult küll ei mäleta, nagu üks eelkommija mainis, täiesti normaalne oli...vb mul siis lihtsalt vedas tol õhtul.

Lebua on jah nõudlik. Mind on sealt tagasi saadetud pikkade pükste ja sandaalilaadsete asjadega. Meestel peavad olema päris kinnised kingad, et sisse saada. Üleval muidugi on pooled šortsides, sest piirang ei kehti hotellis ööbijatele, kes võivad sinna ka trikoos minna ilmselt, kui tahavad.

Öine Bangoki vaade pole midagi eriti vapustavat. Lihtsalt suvaliste pilvelõhkujate tuled ja kiirteed. Aga eks igaüks peab selle ise ära kogema.
Hinnad ei tapa, mõne Tallinna lokaali tase ehk 2-3 korda maapealsest keskmisest Bangkokis.

Kuna üleval puhub tuul ka maapealse tuulevaikuse ajal umbes 100 m/s, siis on kõik ümberringi klaasidega kaitstud. Kõik püüavad oma fotod ära teha lendlevate juustega ja seljast lendavate riietega, teeseldes, et neil pole lõikavalt külm. Vbolla broneerijad saavad paremad klaasiäärsed kohad, aga tavaline mass saab kalleid drinke nautida madalamale paigutatud kesksetel kohtadel, kust mingeid hunnitud vaateid just ei avane.

Pigem eelistaks Banyan Treed või Octave Bari. Tahaks ka näha, kuidas seal tuuleprobleem on lahendatud, tunduvad kuidagi lahtisemad olevat. Minu kahe Lebua käigu ajal on tuul olnud seal küll selline, et naised kahe käega hoiavad kleite kinni, et mitte oma stringe näidata.

Ka Octave'is kõrgemad klaasääred, mis muudavad istumise mõnusaks. Samas kõige kõrgem korrus lahtisem ja keskne baar kindlasti tuulisem.
Me läksime Octave'i ilma bookimiseta (kas lihtinimene saab üldse nendesse popidesse kohtadesse midagi bookida?) ja lauasaamisel kehtis järjekorrasüsteem - esmalt pandi meid istuma kesksemasse lauda pukkidele, kuid üsna kiirelt suunati edasi ja saime eriti mõnusa laua neljale kohe klaasi ääres. Me polnud kõige kõrgemal tasandil, vaid üks korrus allpool, sest kogu skybar läbi mitme korruse.
Kokkuvõtvalt aga, ma pole skybarides palju käinud ja seetõttu oli see ikka väga lahe kogemus.

@improved
100 m/s = 360 km/h. Päriselt?

jah, mel võib orkaaniks nimetada tuult, mis on üle 32,7m /sek.
https://et.wikipedia.org/wiki/Orkaan_(tuul)
Tuleb välja, et Tais torni tipus on pidevalt tugevam tuul kui kõige tugevamad Euroopat räsinud orkaanituuled.D

100m/s on ikka mega orkaan juba :D

Rahu, rahvas.
https://et.wikipedia.org/wiki/H%C3%BCperbool_(kirjandus)
100 m/s antud konktekstis = juuksed tahavad peast lennata, parukaga mitte minna

marti384
improved

Tänud info eest. Kulub marjaks ära.