Ukraina reis

Tere!

Kas keegi on käinud sellel aastal Ukraina reisil? Millised tingimused, nõuded on sinna reisimiseks praegu Eesti kodanikul?

Reeglid on väga lihtsad ja selged - https://visitukraine.today

Vaja on ukrainlaste tehtud kindlustust ja Eestis tehtud testi.

2
0

Hetkel saab hea hinnaga Wizzairi pileteid.

Ukrainasse sisenemisel on reeglid lihtsad, koroonatest ja kindlustus.

Küsimus on tagasi Eestisse tulemise kohta. Eestis ei pea isolatsiooni jääma kui oled koroona läbi põdenud või vaktsineeritud.

Aga kas Wizzair lubab sind pardale kui sul pole negatiivset koroonatesti? Või nad lähtuvad sellest, mis Eesti enda reeglid lubavad (ehk teatud eespool toodud tingimustel pole koroonatesti üldse vajagi) ning saab vabalt pardale minna, maski kanda.

Wizzairi enda kodulehel (https://wizzair.com/en-gb/coronavirus-information) on kirjas, et sa ei pea pardal maski kandma kui mask on vastunäidustatud (perearsti tõend) JA sul on negatiivne koroonatest. Lisaks veel, et nad soovitavad sul endal järgida sihtriigi reegleid. 

Välja ei loe aga seda, kas negatiivne koroonatest on pardale lubamise (ja checkini) eelduseks.

Kogemusi?

0
0

Kui oled läbi põdenud või vaktsineeritud ja selle kohta mingi asjalik paber olemas, siis pole probleemi.

Süsteemides on ilusti kirjas, et Eestisse saabudes võib oodata eneseisolatsioon jne, aga negatiivne test pole Eestisse lendamiseks eelduseks.

0
0

Kas keegi on käinud sellel aastal Lääne-Ukrainas?  Millise transpordiga (lennuk, auto, buss)? Kas piiril on järjekordi?

1
0

Sooviks ka Ukrainasse reisida sel suvel, aga tingimused jäävad ebaselgeks.

"Vaja on ukrainlaste tehtud kindlustust ja Eestis tehtud testi."  No mismoodi ma saan ukrainlaste tehtud kindlustuse? Google translate abiga proovin leida suvalise ukrainakeelse kindlustuslehe ja teen kindlustuse sealt?!

0
1

@Moph

Seal samas visitukraine lehel saab selle kindlustuse teha, kui oleks natukenegi viitsinud süveneda, on seal selgelt kirjas “buy health insurance”

Testi kohta nii palju, et lendasin Wizz Airiga Varssavisse ja seal oli test nõutud, olenemata, et Poolas on võimalik valida isolatsiooni ja testi vahel. Seega soovitaks testi teha. Ise tegin Kiev Boryspil lennujaamas (antigeeni test 12€).

0
0

Kas esimeses kirjas oleval lingil ei anna kindlustust vormistada? Kerides alla on nupp "vormista kindlustus". 

Samuti siit peaks abi saama:  https://reisitargalt.vm.ee/riigid/ukraina/

Muideks Salva teeb kah koroona kindlustust, mis kehtib Ukrainas

0
0

Õhtust. Visitukraine lehel on info täiendatud, et reisimiseks Ukrainasse piisab: kas PCR testist mis ei ole vanem kui 72h või lõpetatud vaktsineerimisest.

0
0
1
0

Ei hakanud uut teemat tegema (võibolla oleks pidanud), nii et küsin siin: kas kellelgi on kogemus Ukrainas rendiautoga ringi sõitmisel (algusega Lvivist ja allapoole mägede suunas), et mida silmas pidada ja mis kõige olulisem - kas teel on mingeid ohte/kontrollpunkte vms, mis eeldavad keeleoskust? Nimelt vene keelt ei oska, ukraina keelest muidugi rääkimata. Vene keelest oleks ilmselgelt abi, aga kui ikka üldse ühist keelt ei leia - võib sellest probleem saada? Nemad ju arvatavasti üldse inglise keelt ei mõista? On siin keegi, kes keeleoskamatuna Ukrainas ringi sõitnud?

0
0

Tere. Kes  sellel aastal Ukrainas käinutest võib kinnitada, millises Eesti kindlusseltsis kindlustatakse Ukraina poolt aktsepteeritud koroonakindlustusega? Või kindluse mõttes tuleb kindlustada vatse poolt esimeses kirjas saadetud lingi kaudu?

0
0

Sellel lingil on selgelt kirjas, mis on vajalik Ukrainasse reisimiseks, sealt saab otse juhiste järgi ka edasi liikuda ja Ukraina kindlustusfirma kindlustus osta. See käis väga lihtsalt ja maksis vaid mõned eurod. Salvestada või välja printida saab vajadusel kolmes keeles - vene, inglise või ukraina. Nädal tagasi Kiievisse lennates küsiti Tallinnas enne väljumist näha vaktsineerimistõendit, Ukraina piirivalve soovis näha tõendit ja kindlustust mõlemat.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased