Ungari-Balaton

Plaan minna autoga juuli alguses Balatoni äärde ja sellega seoses mõned küsimused neile kes seal käinud:

milline koht(küla-linn) valida
äkki kellegil mõni öömaja soovitus
kas peale päiksevannide ja ujumise läheduses ka muud teha
kuidas kohapeal hinnatase(söömine,lõbustused)
*mida veel silmas pidada

Tänud ette!

Loe sellist raamatut nagu Minu Ungari, sealt saad kindlasti häid mõtteid.

Tuleb lugeda jah aga ega seal ka kõike kirjas pole

Soovitan Balatonfüred'is peatuda, see on selline suurem kuurortlinnake Balatoni ääres, hotelle ja söögikohti küllaldaselt. Sealt saab laevaga Tihany poolsaarele, mis on väga maaliline paik ja tasub kindlasti külastamist.
Ööbimiseks soovitan hotelli Blaha Lujza. Elegantne maja, suurepärane asukoht ja ei ole kallis.

Heviz ja sääsed oleksid samuti märksõnad.

Hea priben ,ei tea kui pikalt plaanid puhata aga olen käinud Balatoni ääres ja seepärst soovitaksin veel mõned tunnid kiirteel veeta ja oled juba Aadria mere ääres mis pole võrreldavgi Balatoniga.Vaid ca 3-4 tunnine sõit lahutab sind porisest mülkast nimega Balaton ja puhtast sinisest merest palmide all ilma sääsketeta.Lähim koht kuhu jõuaksid on Opatia.
Hääd reisi

Balaton on jube sogane tõesti.

Balaton pole ei sogane ega must. Balatoni vesi pole läbipaistev, vaid läbipaistmatu hall põhjamuda ja selle koostise tõttu. See on ravitoimeline ja järvemuda kasutatakse ümberkaudsetes SPA-des. Nt http://www.hungarian-sea.com/168/thermal-baths-lake-balaton-en.html

Soov oleks lihtsalt Ungaris käia ja ka natuke päikest ja vett,nii 4p Balatoni ääres.Aadria mere ääres on käidud kah ja sinna tuleb kindlasti kunagi veel minna aga siis ikka lennukiga
Kui hullult neid sääski siis on,panin majutuse Hevizisse

Sääskedega on nii kuidas veab, viimati jäime Eesti Sloveenia sõidu ajal Balatoni piirkonnas õhtu peale ja oli plaan ka korra Hevizest läbi põrgata. Küsisin korraks teed ja autost väljudes jäi uks lahti umbes 3 minutiks. Tulemus umbes 200 sääske autos. Päeval päikesega on ok.

Seda, et Balatoni vesi häirivalt mudane oleks polegi väitnud.
Lihtsalt vesi nagu järvevesi, kus miljon inimest sees.
Iseenesest ümbrus on mõnus ning ka vees on mõnus (kui Eesti järvedes meeldib ujuda, siis meeldib ka seal).

Elades Ungaris juba 14 aastat, ei soovitaks küll Balatoni ááres rohkem kui 2 páeva veeta.Esiteks on sealne vesi sogane,elamine(söök,jook,majutus)kallis ning purjus saksa turiste táis.Ise olime perega seal 5-6 aastat tagasi ja enam minna ei soovi. Kuigi, kellele selline retrohőnguline atmosfáár peale láheb,siis táitsa ok.Ungaris on nii nii palju paremaid kohti, kuhu minna, nt. koopabasseinid termaalvetega Miskolcis. Elamus kohe kindlasti,samas on seal ka hásti vinge bobirada,100 meetrit basseinidest. Kindlasti tasub külastada Egeri linna, ka siin on raviveed. Ise elame 10 km Egerist ja saame alati köiki kaasmaalasi aidata nii majutuse leidmise kui ka toitlustamisega.
minu emaili aadress on eeliinaa@hot.ee

Peab konstateerima, et - maitse asi. Mina olen Balatoni ääres 3 korda käinud ja igatsus on jälle peal. Budapest on muidugi ka ilus, aga kui seal kõik üle vaadatud, siis hing ihkab ikka Balatoni äärde. Miks? See retro-hõnguline rannafiiling on seal täiesti unikaalne. Seda enam, et Balaton ise koos Tihanyga on maaliline vaatepilt. Ja augustikuiste veininädalate ajal, kui kõik veinimajad oma veine järve ääres Balatonfüredis pakuvad, siis on terve linn pidutujus ja Saksa turistid käivad asja juurde. :)

Mul siiani Eda ja Anti juures Egeri lähedal Noszvajs käimisest head mälestused.