USA-sse ilma autota? Disneyland-võimatu unistus?

Tere! Tulin siit maad uurima. Nimelt sooviksin järgmine aasta koos oma 7 aastase pojaga külastada Disneylandi. Kuid mul ei ole juhilube ja kardan paaniliselt autot juhtida, see hirm on mind terve täiskasvanud elu saatnud ja arvatavasti jääb minuga. Usa-sse olen jube pikemat aega tahtnud reisida. Väga huvitab läänerannik. Mõistan, et ilma autota on USA-s võimatu elada kuid kui piisavad rahavarud on kas siis ka reisimine ilma autota võimatu? Olen üksikema kuid heal järjel. Soovingi pojaga kahekesi minna, kindlasti oleks ju märkimisväärne mälestus lapsele :) Ehk oskate nõu anda kuidas ilma autota USA-s reisida? Disneyland ennekõike. Mida veel saaks teha? Reisida saaksime 3-4 nädalat. Tänan!

Pole mingit probleemi,tellige limousine service ja probleemid lahendatud. Selline teenus heal järjel eestlasele ei ole kallis.

Ainult Disneylandi on võimalik minna ka autot omamata - lennujaamast pargi lähedale hotelli taksoga ja hotellist shuttlega pargi väravasse. Ja tagasi. Kuidas jõuda vaatamisväärsusteni linnast väljas või mõnda looduskaunisse kohta ja seal ringi vaadata ilma autota, on minu jaoks müstika. Võib-olla mõni kohalik reisibüroo korraldab pikemaid reise - ei tea, pole uurinud ja ei plaani ka. Targem mõte oleks sõprade-sugulaste seast leida keegi, kes on sealmaal nõus autoga sõitma ja ta kaasa meelitada - suvaline inimene, kes Tallinnas liigelnud, saab ka sealmaal hakkama. Või leiad ise võimaluse, kuidas autojuhtimise kartusest vabaneda ja võtad reisi ette peale mõningast praktikat. Eesmärk on ju olemas! Kui soov õige varsti minna ja autojuhti leida ei õnnestu, võib teha kompromissi ja suuremast ringivaatamisest loobuda - ntx nädal SF kesklinnas (Alcatraz, shopping jne) ja teine LA teemaparkides võiks äärmisel juhul isegi ilma autota tehtav olla. Juurde nädal mõnes rannahotellis ja ongi kolm nädalat kulutatud. Lühemateks linnaotsteks kasutaks mina taksot - pole vaja süveneda kohalikku transpordisüsteemi ega satu kogemata linnaossa, mida on targem vältida. Ise sellist reisi küll isegi ei kaaluks, kuna minu jaoks ongi tõeline Ameerika väljaspool suurlinnu - palju ruumi, palju vabadust, loodus, omapärased väikelinnad, isegi maanteed jne. Seega soovitaks kindlasti leida võimalus ringi sõitmiseks - vaadata on palju ja ilma autota paljudesse kohtadesse ei jõua - Ameerika on lihtsalt nii suur!!!

Hea planeerimise korral on kõik võimalik! Minu soovitus on kaaluda nende kahe eesmärgi - USA lääneranniku külastamise ning Disneylandi - lahutamist.

Disneylandi külastamiseks ei pea tingimata USAsse lendama, Euroopa Disneyland asub Pariisi lähedal ning on suurepäraste ühistranspordiühendustega (sügisel Air Balticu otselend Tallinnast Pariisi 3 tundi, edasitagasi pilet alates 160€, lennujaamast parki rongiga 12 minutit), samuti on Eestist Pariisi lihtsam ja kiirem pääseda, isegi pikema nädalavahetusereisi või sügisese koolivaheaja reisina mõeldav. Ma pole küll üheski Disneylandis käinud, ent usun et Euroopa omas saab kätte samasuguse elamuse kui USA omas.

Soovi USA läänerannikut külastada ei tasu sellegipoolest maha matta, kõige lihtsam võimalus autot omamata seal ringi reisida on mõne Eesti reisikorraldaja grupiga, nt Germaloga. Kui Eestis pakutav valik tundub väikesevõitu, võib vaadata ka enda keeleoskusest lähtuvalt teisi Euroopa riike, nt saksakeelne 16päevane sisutihe ringreis läänerannikul (lennupiletiteta) on alates 1300€: http://reiseangebote.sueddeutsche.de/details/16-tage-grand-southwest/31113/. Järgmine võimalus on võtta kohapealt väljasõidud, selleks võib googeldada 'tours from san francisco' ja leiab nii grupituure kui ka ühistranspordi põhiseid tuure.

Lõpetuseks aga nõustun eelpoolöelduga - kõige etem oleks leida keegi lubadega kaasreisija, kelle abil saaks auto rentida ning siis ise oma soovidele vastavat marsruuti pidi ringi reisida.

Täiendus: Pariisi Disneylandi piletihind sõltub aastaajast, aga päevapilet on 50-60€ ringis. Odavam on ette ära osta, nt prantslaste Fnaci veebipoest http://www.fnactickets.com/recherche/recherche.do?search=disney&theme=1078799372673614132&_lang=en või inglaste Attractionstickets saidilt: http://www.fnactickets.com/recherche/recherche.do?search=disney&theme=1078799372673614132&_lang=en.

sai käidud oktoobris, palav. lastele on disneylandis palju tegemist.

Käisime eelmine sügis lastega ka Miami-Florida ja Universal Studio pargis (Disneylandi sarnane aga ilma Miki ka Minnita, pigem Spiderman, Harry Potter jms. teemaline ning pisut suurematele sest mitmetel lahedamatel atraktsioonidel ka miinimum kasvupiirangud) mis asub ka seal lähedal. Uurisime ka alguses võimalusi minna Miamist Floridasse bussi v rongiga, kuid ei leidnud mitte ühtegi mõistlikku lahendust (kas olid liiga kallid v ajaliselt ei sobinud), seega kui soovid kindlasti Disneylandi minna soovitaks lennupiletid võtta juba Floridasse otse, sealt saab edasi ka bussiga liikuda. Autorent oli seal aga meie mõistes odav, samuti kütus ning kui vaadati, et meid juba 4 siis anti sõiduauto asemel tasuta upgrade miniwani näol :) Marsruudil Miami-Florida nägime kogu reisi jooksul vaid 1 bussi, seega ilmselt bussiliiklus seal väga tihe tõesti ei ole, autosid aga on mustmiljon. Kiirteel sõites peab muidugi jälgima nii kiirusepiiranguid (mis on miilides) ning kiirteemaksu putkasid, kus peab siis sõitma õigest vahest sisse, et maksta saaks (Fast-passi realt sõites, kui seda ei ole võib saada pärast korraliku trahvi). Floridas kohapeal aga paistis busse rohkem, rongiliiklus aga ilmselt on kõik maa alla viidud, neid ei paistnud pea kuskil. Teemaparkide hinnad on krõbedad (Universal Studios täiskasvanu hind 1 päevaks nt 136 dollarit ja laps 130 dollarit, disneylandil oli vist kuskil 95 dollari kandis see pilet) seega soovitan välja valida 1 maksimaalselt 2 parki ning korralikult neile aega varuda sest kahepäeva pilet ühte parki ka tavaliselt tunduvalt soodsam kui 2 pargi 1-päeva piletid.Territooriumid on suured, vantsimist on korralikult ning samuti järjekordades seismist (popimatel atraktsioonidel isegi 45-90 minutit kui pole expresspiletit ostnud). Meie käisime kooli ajal ning siis oli isegi enamvähem kannatatav, kuid koolivaheajal pidi päris hullumaja olema, nii euroopa kui USA koolivaheajal ning jõulude-aastavahetuse ajal. Aga pargi sissepääsu juures leidus ka taksosid seega kui tõesti raha korralikult kaasa võtta saab ilmselt taksoga ka seal ringi liikuda ning ka erinevaid bussiekskursioone pakutakse (hotellides alati mingid reklaamvoldikud juba ootamas kui kodutööd tehes midagi ei leia). Meie käisime veel Kennedy Space centeris, mis küll lõbustusparkidest kaugel kuid pakkus poistele väga suurt huvi ning seal kulub ka terve päev kohe kindlasti uudistamiseks, piletihind muidugi jälle üsna krõbe täiskasvanud 75 dollarit ja lapsed 60 (+ siis veel transport ning kohapealt väljapinnitavad joogid, meened).

Tere

Ei tea, kuidas Anaheimis , aga Floridas on küll Disney hotellide klientidele transport Orlando lennujaamast hotelli ja ka kogu Disney World territooriumil täiesti tasuta. Ka transfeerid mujale Orlandosse on regulaarsed ja töötavad laitmatult. Ka ilma autota saab ilusti hakkama. 
Sõit Disney Worldi bussiga on atraktsioon omaette, käib elav võhivõõraste vaheline vestlus teemal "kuidas mina kunagi lapsena Disney Worldis käisin", bussis kõlavad teavitused on võrreldavad Levitani sõjaaegsete kuulutustega punaarmee järjekordsetest võitudest fašistliku Saksamaa vastu, paafos on samasugune:)

Jutt Pariisi Disneylandist kui lähedal olevast alternatiivist on jura, need on 2 täiesti erinevat maailma, kes on korra Disney Worldis käinud, tahab sinna ikka tagasi,meie pere käis ja Pariisi muljed kahvatusid hoobilt.

Kui sul on unistus ja on väikenegi võimalus seda unistust teoks teha, ära kõhkle hetkegi, tee see teoks, ja sa ei kahetse seda kunagi.

Veidi teine asi on see, et kui see tehtud, siis mis edasi...

Pärast Anaheimi ja Orlandot loetakse parimaks Tokyo Disneylandi aga uueks Orlandoks nimetatakse hoopiski Hong Kongist tunni aja laevasõidu kaugusel asuvat Chimelongi meelelahutuskeskust, Chimelongi strateegia on, et kõik peab olema kõige suurem, kõige kõrgem, uhkem ... Juba praegu annab Chimelong Oceanpark Kingdom teistele samasugustele silmad ette... Ühes kohas on hiigelsuur okeanaarium, veepark, safariloomaaed, hotellikompleks on suurem kui Atlantis Dubais või Bahamas... Kui Disney käitub rahadega väga ettevaatlikult , uusi atraktsioone avatakse ehk kord viie aasta peale, siis nendel meestel on pappi laialt ja pikalt nad ei mõtle.

Kasutan teemat ja küsin, et kas Disneylandi pilet on sissepääsu või atraktsioonide kasutamise eest? Näit, osades Euroopa parkides on vaba sissepääs kõigile, päevapileti ostavad ainult atraktsioonide kasutajad. Kui vanemad on teismeliste lastega ja ise ei soovi atraktsioone kasutada, kas nad peavad ikkagi ostma Disneylandi sissepääsuks täispileti?

Disneylandis jms. parkides USA-s on sissepääsupilet. Kodulehel ka kogu info olemas. Alla 2-aastastele tavaliselt piletit pole, kuid atraktsioone neile ka eriti pole.