USD vs Euro Indiasse kaasa

Kas India puhul on vahet, kas võtta kaasa eur või usd? Kui levinud on kaardimakse võimalused?

vahet pole, valuutas me ei saanud kuskil maksta. Tunnistati ainult kohalikku raha. Hea oleks, kui on kohe veidi ruupiaid kaasas, me ei saanud lennujaamastki minema, enne kui valuuta ära vahetasime kohaliku raha vastu. Krediitkaardiga sai kohalikest pankadest raha välja võtta, aga kaardiga maksta ei saanud me kuskil. Ega ei arvestanud ka ausalt öeldes selle võimalusega.

Kaardiga saab maksata küll: uuemad kauplused, hotellid. Automaate on piisavalt, mis on mehitatud valvega.

Minu kogemus ütleb, et Indias on kõik läbirääkimiste küsimus. Sain makstud nii eurodes, Inglise naelades kui USD. Kuid jah, kõige mugavam on kindlasti ruupiaid omada. Kaardiga sai ka maksta sellistes poodides mis olid väljast juba enamvähem ok, turul ei saa Eestiski, see siililegi selge.

Me tulime Soomest Mumbaisse. Lennujaamas on rivis igasuguseid rahavahetuspunkte. Pole vahet kas euro või dollar. Meil olid kaasas dollarid. Kurss oli mingi 39 ruupiat dollari eest. Sealt võeti 2% vahendustasu. Kaardiga kuskil maksta ei proovinud, aga krediitkaardiga saab raha välja võtta küll. Valuutavahetuspunktides tõmbasid krediitkaardi läbi masina, ja said sula kätte. Vahendustasu oli 40 ruupiat. Proovisime seda varanti Palolemi ranna juures. Dollari kurss oli 38,8

Viimane kommentaar peaaegu 3 a vana. Värskendan siis ja küsin 2011.a jaanuaris -

kas Indiasse on kasulikum kohapealseks vahetamiseks võtta USD või EUR? Kumba India elanikud rohkem armastavad? Ning millise valuuta vahetuskurss on parem?

(Kambodžas näiteks meeldis rahvale dollar rohkem. Ühed turistid maksidki 1,5 dollarit maksva joogi eest 1,5 eurot :)

Pole vaga vahet kas EUR voi USD vahetavad molemat. EUR hetkel Delhis tanaval 60 ja USD 45. Lennujaamas oli USD 42,5 kui aga automaadist votta siis hetkel EUR oli 59,midagi.

Kas kellegil Tartu kodanikest on reisust ülejäänud ruupiaid? Oleks huviline.