trip-krainetrip-ukraine-dark
Ussid ja muud loomad

Kuidas nende mürgiste usside ja ämblike eest kõige paremini end kaitsta. Kus neid peamiselt kohata võib?

Ussid ei ole reeglina mürgised.Mõnikord, jah vastikud, eriti näiteks ehhinokokk-paeluss ning solge. Usside vastu saab aga, kui pesta regulaarselt käsi, hoida küünealused puhtad ja mitte sorida mädanenud känguru sisikondades.

Ma mõtlesin siiski neid roomavaid isendeid Austraalias.

Enamus usse roomavad. Seda ka Austraalias. Näiteks vihmauss. Neid, keda sina mõtled kutsutakse madudeks ( selgroogne kõigusoojane loom, tihti mürgine.) Uss, vaeseke aga selgrootu, väike ja abitu.

Ma arvan, et sellel, kuidas neid jalgateta roomajaid täpselt nimetama peaks pole hetkel suuremat tähtsust. Mina näiteks sain aru, mida postituse algataja mõtles ja mind sõna "uss" kasutamine "mao" asemel suurt ei häiri.

Enamusel peaks olema keskkool seljataga ja kui ta just loodusõpetuse tunnis ei maganud, siis peaks nagu vahet tegema. Kuigi, nõus ellpoolkirjutajaga-küsimus oli siiski arusaadav. Kui hakkad Austraalias küsimusi esitama, siis peaksid ju ussi nimetama sõnaga "worm", aga madu "snake". Mõni parasiitne uss võib sulle pugeda naha alla või kehaavaustest sisse, aga kui mürgistest madudest rääkida, siis Austraalias elab neist üks mürgisemaid-taipan.

läks käest ära see teema vei :D

Kui teema juurde tagasi pöörduda, siis neid redback ämblikke leidub Pertis küll igal pool. Üks rippus mul hommikul niidiga laest alla, päris kena ärkamine oli.

Paistab, et siin portaalis lausa kihab "ussidest".

Nagu ma aru olen saanud, siis istandustes töötades pidavat pidevalt igasugu rohkem ja vähem mürgiste elukatega kokku puutuma. Kas peale "ole tähelepanelik" on veel mingeid lihtsaid mooduseid, kuidas riske maandada? Näiteks kindaid kandes, mürgieluka jaoks ebameeldivalt lõhnates või midagi taolist.

Kui Tripis tahetakse olla punktuaalsed ja aetakse tekstis isegi iga koma taga, siis peaks ikka nii erinevatel loomagruppidel ka vahet tegema. Zooloogiliselt on näiteks õigem selline mõttekäik: Austraalias on palju kängurusid, küülikuid ja teisi kalu. Või miks keegi ei ütle, et sõitsin üle ookeani jalgrattaga Boeing 747 ja siis rentisin BMW trollibussi. Ehk olgem ikka terminites täpsed, mis sest, et mingite loomakeste nimed on linnalapsele ükskõik. P.S. Ausõna rohkem ma sellel teemal ei irise.

Ma ei saa nüüd täpselt aru, mis probleem sul on...

Hetkel käis jutt sellest, kuidas end mürgiste loomade/putukate eest kaitsta ja see, kuidas neid täpselt zooloogiliselt nimetatakse ei oma antud kontekstis küll mingit tähtsust. Kui sa tead kõigi nende olendite nimesid ja oskad neid kenasti zooloogilistesse gruppidesse jagada, siis väga tubli!

Enamus inimesi on mingil alal spetsialistid ja võiksid koheselt targutama hakata, kui kuskil teemas mainitaks kasvõi riivamisi midagi, millest nad arvavad end teistest rohkem teadvat. Õnneks ei tunne enamus inimesi selleks vajadust, kuna neil pole vaja ennast teistele tõestada.

Nii et püüaks edaspidi siis rohkem teemasse minna.

Pole vaja liikselt karta, enamus on mittemürgised ja sinust nad huvitatud ei ole. Kui näed siis oled õnnega koos ja on millest hiljem rääkida. Ise kohtasin Brisbane kesklinnas jõe ääres jalutades 1,5-2 m madu kivide peal peesitamas. Kahjuks fotokat ei olnud kaasas. Ühel tuttaval õnnestus küll hammustada ka saada banaani farmis, aga ise astus palja jalu peale. Eestis on hundid, karud, ilvesed, rästikud, mõtle kui palju sul nendeka probleeme on tekkinud, seal on sama lugu.

Siinkohal motivatsiooniks mõned pildid elukatest, keda sealmail kohata võib.

http://picasaweb.google.com/andresloo100/ElukatePildid?authkey=CEGnPxwRi9U#

Ma arvan, et tegu ei ole mitte zoloogilistes terminites vaid küsija koomilises küsimuses. Kuidas küsija üldse elada julgeb, elamine on ju jube ohtlik asi iseenesest. Kuidas küll ületada Tallinnas sõiduteed nii, et ellu jääda ja kuidas üldse Eestist Austraaliasse jõuda, nii et ellu jääks. Kui lennuk hakkab alla kukkuma, siis kuidas peaks käituma, et ellu jääda.Need on sama koomilised küsimused.

Vabandan kui olen kriitline aga tõesti .... ole julge ja usu, ei ussid ega ämblikud ei hakka sind Austraalias taga ajama, kindlasti ei pea sa nende eest põgenema

Kuulge, te irisejad ajate mind lihtsalt oksele. Trip.ee on allakäigu teel ja teie aitate sellele veel kaasa. Varsti saab sellest arvuti taga istuvate "korrektseid termineid taga ajavate" snoobide jututuba. Edu teile, te koerad võite siin haukuda, aga karavan läheb ikka edasi. Küll asutatakse mõni foorum lihtsamatele inimestele.

Ma ei jäta seda postitust puhtalt teemaväliseks. Tõsi, Austraalias on suur võimalus kokku puutuda kõiksugu koledate elukatega, aga suur osa nendest kardab sind rohkem, kui sina neid. Peamine oleks ise ettevaatlik olla ja mitte toppida nina tundmatutesse kohtadesse. Eks ikka võib avastada enda toaseinalt mõne koleda ämbliku või aias ringi susiseva ussi, aga neid ei tasu lihtsalt torkida. Pealegi kohalikud peavad osasid koledusi isegi toas klaasi taga. Mõni karvane tarantel võib päris armas olla!

Ahjaa, Ester, see ei ole sugugi loll küsimus, kuidas lennuõnnetust üle elada. Selleks on ka vastavat kirjandust. Üks lühike näide: http://www.kevincoffee.com/airlines/how_to_survive_air_crash.htm

Palun väga vabandust, et üldse küsisin ja kelle tundeid ma nii kohutavalt riivasin. Aga õppisin sellest nii mõndagi. Mõned inimesed on 10 korda mürgisemad kui maod. Mitte et ma nüüd madudel ja inimestel vahet ei teeks! Teen ka ussil ja maol vahet aga näe keel vääratas ja kohe jama käes. Paneks selle teema nüüd lukku ilusasti.

Tänud kõigile toredatele ja sõbralikele inimestel!

rästik peaks siis kah selle loengu pohjal olema madu.Miks me teda siis Eestis ussiks kutsume?

ju siis oli kooliharidus kehvavõitu...