trip-krainetrip-ukraine-dark
Uudiseid Ukraina oludest (üleujutus, ilmaprognoos, kütus jne)?

Tere,

uudistes just hiljuti näitas meeletuid ujutusi Ukrainas. Kas keegi oskab öelda, maksab ikka sinna minna. Plaan külastada augusti teisel poolel kiev, jalta, odessa. Kas ikka maksab sinna minna, kui katastroof riigis?

Ja kas peaks looduses olema ka tähelepanelik teatavate putukate vms olendite vastu? Mis roomajad ja putukad seal ka elavad. On mida karta?

Lugesin läbi kõik foorumipostitused Ukraine tripi kohta. Kõik laidavad maha läbi Valgevene mineku. Milles on see põhjus? Üks asi on viisa (50 dollari kanti), teine asi räägitakse olevat miilits (politsei), kes pidi leidma norimiskohti... Samas kui autoga on kõik korras (ka keeran tuled maha, et mitte paista turistina), mis nad siis teha võivad?

Küsimus kütuse kohta. Kumb parema kvaliteediga: kas bensiin või diisel. Kas tasub ka osta neilt, kes käru pealt seda müüvad nn külavaheteel?

Kuidas muidu on ilmad augustis? Ja kuidas siis turismihooaeg?

Olen tänulik vastuste eest. Siit foorumist on juba väga palju abi olnud. :)

Anna minna, pole hullu midagist, sa ei lähe Aafrikasse. Ja miilits leiab alati põhjust altkäemaksu küsimiseks, sest-mina-ütlen-nii-seadus on alati selle poolel kelle seljas munder on.

Hehh, ma korduvalt käinud nii Valgevenes kui Ukrainas ,Odessas jne. Pole seal kusagil midagi erilisemat kui meil Eestis ,ei taimi ,ei loomi :).Noored naised on ilusamad vast :) Olen ise saanud nii Valgevenes kui Ukrainas alati miilitsaga kokkuleppele ja just Valgevenes on nad olnud äärmiselt normaalsed jõmmid ja alati saab pulli nalja teha nendega.Eelmine aasta odessas käies tuli küll mitmes kohas poistele visata,aga see ka sellest et liiga ülbeks läksin ja mitu kilomeetrit autodest mööda sõitsin ja üle pideva joone :).Aga mis teha kui kolonn venis ja mille eesotsas oli vana suitsev puukabiiniga vene KRAZ mis vedas suurt merekondeinerit. Ühesõnaga kui Valgevene viisa on ,siis võid minna läbi selle ,aga siis lihtsalt piiril rohkem aega läheb.Valgevene piir suht uimane,ei erine Venemaa omast,pigem vb isegi aeglasem ses suhtes, et ilge hunnik mõtetuid pabereid vaja täita,millega ametnikud hiljem vetsus käivad :)

Täitsa vabalt saab Ukrainas sõita autoga. Suured trassid on täiesti sõidetavad,väiksemad vähe mügarlikud, bensiinijaamu ja söögikohti on igal pool maanteede ääres kuhjaga. Mutikesed müüvad üliodavalt maantee serval omakoduaia toodangut - marjad, kurgid, tomatid jne, lisaks veel arbuuse, meloneid jms. Lausa lust ringi sõita. Kiievi kandis ja lõuna poole minnes pole jälgegi miskitest üleujutustest. Räägitakse siin , et diisel pidi olema halva kvaliteediga ja seetõttu ongi enamus autodest bensukad. Selle üldise buumi ohvriks läksin minagi, niiet siin sõidan bensumootoriga autoga. Suurlinnade liikluse intensiivsus lööb algul pisut põhja alt ära aga sellega harjub ja varsti trügid ise ka nigu vana olija. siin ei ole kunagi liikluses sellist tigedust ja fucki näitamist, nagu Eestis. Trügitakse jah vahele, kimatakse, tehekse ootamatuid manöövreid aga sellesse suhtuvad kõik väga tolerantselt ja teevad järgmisel hetkel samamoodi. Olen vist üldse üks väheseid Kiievis, kes vahel ikka jalakäijaid üle tee laseb ja turvavööd kinnitab. Kindlasti soovitan hankida navigaator. Ise kasutan hetkel Mio navi, kus terve Euroopa kaardid sees, sh ka Venemaa ja Ukraina aga täpsema selle piirkonna navi saab siit kohapealt osta ca 240 usd eest. Hääd reisi !

Ja kuidas ilmadega augustis on? Milliste õhu ja vee temperatuuridega võiks arvestada? Kas ilma GPS-ita ka läbi ajab? Või on tõesti nii 'hullumaja', et soovituslikult kohustuslik on navi-seade autosse? Kas kütuseparandajaid ka võiks, peaks kaasa võtma? Osad foorumi kasutajad ikka soovitasid, aga need soovitused olid natsa vanemad ka... On muljeid? Ja veel üks küs, kas Ukraina linnades (Kiev, Odessa, Jalta) asuvad ka pesemisvõimalust pakkuvad kohad. Nt kui ööbin mõni öö autos või telgiga, kus end pesta saaks hommikul? On sellist võimalust, või siiski- tuleks võtta tuba kus juures ka dush.

Ja suured tänud eelnevatele postitajatele. Kuulan huviga kõiki muljeid! :)

Kuidas on EMT klientidel mobiililevi Ukrainas, kas keegi on testinud? Piirkond Kiievist Simferoopolini.

Operaatoriks on vist "Kievstar". Levi on superhea kogu Kiiev - Odessa trassil ja ka Krimmis. Isegi mägede vahel ei tekkinud olulisi probleeme, kuigi levinivoo pooles vinnas oli. Arvestades suvel seal olevat suurt rahvamassi, ei olnud kordagi asi kaebamist väärt.

EMT kasutamine Ukrainas läheb suht kulukaks. Ise kasutan kohapealseteks kõnedeks Kievstari aga välja helistamiseks soovitan osta Life kõnekaardi, maksab vaid mõned UAHHid aga tuleb aktiveerida spets kõneteenus ning siis saab välja riigist helistada enamus riikidesse 1 UAH minut ja venemaale 50 kopikat minut. Kõiksugu erinevaid kõnekaarte müüakse igal pool putkades, keskuses ja tänava peal mobiilsetes müügipunktides, samuti ka erineva summaga kõneaja laadimise kaarte. Küsige nõu ja teenindajad paigaldavad teile kõik vajalikud kaardid telefoni ja aktiveerivad ka nõutavad teenused. Ja ei maksaks unustada Skypet, mida saab suunata sinna, kuhu tarvis.

Ise kasutan tavaliselt sellist võtet: Riiki sisenedes ostan stardika, mis toimib igal pool ja hiljem laadin sinna kõneaega. Suhtlemine omavahel ja kaaslastega tuleb kümneid kordi odavam. Esimest korda oli ka nii, et Kiievis sokutati putkas üks stardikas, mis Krimmis üldsegi ei toiminud(ei mingit levi), eks sai vahetatud välja. Nad seal ikka kuradima odavad. Võtame pere peale tavaliselt paar pannimat telefoni kaasa. Muidugi on üks telefon ka rahv. kõnede paketiga kaasas, et aegajalt koju helistada ja ka kõnesid vastu võtta. Reeglina kingime need vanemad moblad kojusõites mõnes külakeses ära, koos kõneajaga. Endal hea tunne ja kingisaajal veel parem.

Ukrainasse läbi Valgevene sõita soovijad peavad soetama transiitviisa, mis saab enne sõitu hiljemalt 3 päeva vormistada ja maksab ühele näole 15 taala ja sellega saab riigis viibida korraga 48h. Saab liikuda siis kaks korda (a 48h).

Kas on just Ukrainast saabunuid? Kuidas hinnatase on muutunud, kuidas turistide hulkadega lood üldse on? Iga uudis sealt on just sinna reisijale uudis.

Tervitus!

Ootaksin ka väga eelnevalt postitaja küsimuste vastuseid - teadjad, palun andke infot! :)

Kena reisirohket suve teist poolt!

Turistile pole Ukrainas muutunud midagi, samuti ei paista see kurikuulus kriis kusagilt, välja arvatud ehk igal pool poolikutel ehitustel nukralt viltuste nokkadega seisvad kraanad. Teisiti on aga muidugi lood ärimaailmas, seis on ikka siin väga nutune. Nädalavahetus sai veedetud Odessas, seal käib trall 24 h, pole miskist MASUst halli tolmugi.

Saabusin äsja Ukrainast. Hinnatase on Eestiga võrreldes väga OK. Diiselkütuse hinnad kõiguvad olenevalt tanklast 5.45 - 6.05 UAH vahel. Kes suitsetavad siis nende jaoks suisa paradiis. Huvipärast sai neid hindu vaadatau ja nt Marlboro maksis 8UAH. Toit-jooks on võrreldav meie poodide hindadega. Puu- ja juurviljad muidugi odavamad kuna neil seal praegu ka kõik teeääred seda kraami täis. Üleujutused - maanteed on küll vee all kui väike vihm tuleb aga midagi hullu ei olnud. Teed on endiselt väga kreisid. Erit Chelmi poolt sisenedes riiki. Seal ka palju teetöid seega ei soovita!