Väike "äriplaan"

On soov paigutada ca. 20 tuhat €-i soojamaa elamisse. Selge see et selle raha eest midagi osta ei ole võimalik, aga kui leidub ka teisi sama sooviga, siis kamba peale ehk midagi õnnestuks. See oleks siis nagu ettevõtte osaku soetamine. Kui leidub huvilisi, siis juba pikemalt. Juriidika on vast lahendatav. Loomulikult on meeskonna kokku sobitamine keeruline, aga peaks lahendatav olema. Asi oleks lihtsam, kui tekkib rohkem huvilisi, saaks tekitada mitu gruppi, seega siis saab paremini soove sobitada. See oleks siis nagu suvilaosak soojal maal ja ka raha paigutus, kaks ühes:)))

Kunagi pidasin plaani Tais väike maatükk osta ja bangalod peale ehitada. Mitme peale tuleks välja küll. Tai rahvusest isik tuleks ka arvatavasti osanikuks võtta. Piirkond, mida ise silmas pidasin, jäi kahjuks tsunami meelevalda, nii et eelnevalt tuleks asi päris põhjalikult läbi mõelda.

Marokos stabiilne poliitiline olukord ja selle rahaga saad seal osta elamise kull. Milleks osakud? 3 kuud viisavabad kah!

Tai on ka huvitav maa, aga minu jaoks kauge ja aktiivsest äris ka huvitatud ei ole. Marokos, 20 tuh-ga saab midagi osta?, palun räägi lähemalt. Kuigi rohkem huvitab veidi kobedam asi ja eesmärk on just pundiga osta, sest üksi ju palju seda ei kasuta, kuu, kaks aastas, mis ta tühjalt seisab ja mõttekam on erinevaid asju osta, mitte raha ühte asja panna. Milleks osakud, riskid siis ju väiksemad, miks äris on osakud. Kinnisvara aja jooksul kallineb, aga mõni objekt võib ka mitte, seega mitme asjaga on riskid väiksemad. Ka veel Horvaatia pakub huvi, kaugus ja hea kliima on määravad.

Kinnisvaraga on see probleem, et üllatuslikult võibad mõnes riigis kinnisvaramaksud päris krõbedad olla, lisaks aastaringsed kommunaalid jne. Lisaks kas kavatsed 20 aastat samas kohas puhkamas käia, vaevalt? Ilmselt tuleb kokkuvõttes odavam elamist rentida ja lisaks ei seo ühe koha külge, riikides võivad olud ja tingimused aastate jooksul päris kardinaalselt muutuda.

Portugalis on time-sharing suht populaarne. Soovitav on hoopis mingi hotelliga asja ajada. Omandad osa mingist apartmenthotelli apartmendist. Lepitakse kokku mis ajal on sul õigus seal olla. See on hea sellisel juhul kui näiteks sa ei saa sel aastal sel ajal elamist kasutada, siis annad hotellile teada ja nad nn. üürivad oma klientidele ja siis saad tasutud selle eest. Ehk siis saad teenida hoopis sellega.

Momendil muuakse Tangeris( Marokos) kortereid 10000 euroga. Vaata maisondemaroc.com Kahjuks vajalik prantsuse voi hispaania keele oskus. Inglise keelt teatakse suht vahe Marokos

Ise ka mõelnud, aga miinuseid liiga palju. Esiteks ei taha samas kohas alati olla, teiseks erinevad kohalikud maksud, sellest ei pääse. Viimased viivad ka kinnisvara hinna alla kui kasutad korterit teenimiseks. Väikse investeeringu puhul jääb on tulemuseks töö ja ajakulu ning raha kätte jääb imepisike summana.

Mina ei usu sellesse äriplaani. Usun,et enamikel inimestel pole huvi käia puhkamas ühes ja samas kohas. Samuti küsitav kohalesaamine, mis pole lihtne ja võib lõppkokkuvõtes kalliks kjunueda.

90-ndate teisel poole üritati Eestis ajada aktiivselt nn. puhkuseosakute äri - omasid mõttelist osas mingis puhkusekompleksis x perioodi ulatuses. mida siis sai teoreetiliselt lihtsalt müüa või vahetada. Tol ajal oli eestlased vaesemad ja siis pakuti müügiks eelkõige halvema puhkuseperioodi osakuid (nt. puhka veebruaris palmide all Hispaanias).

Muideks, Naabrimees, puhkuseosakud (timeshare) on näiteks Hispaanias kõva äri, isegi nii kõva, et mõned üleilmsed tuntud hotelliketid nagu Marriott on osaliselt seda skeemi rakendamas. Hispaanias on, kui ma ei eksi, kuskil 200 ringis nn timeshare-kuurorte, põhikliendid on britid, sakslased, hollandlased, skandinaavlased. Paraku on puhkuseosakute ümber palju hämamist ja muidu vahtu.

Timeshare-il on mõtet, kui sul piisavalt vahendeid ning reisid palju. Kui omad ühte osakut mõnes hotellis, siis saad nö klubi liikmeks, millega kaasneb ligipääs väga kõvadele soodustustele üle maailma. Neil seal miljoneid liikmeid ning neile liikmetele tahavad kõik midagi pakkuda (-:

Tuntumad TimeShare võrgustikud on RCI.com ja IntervalInternational.com. Need omavahel konkurendid ning Interval peaks olema rohkem kvaliteedi peale ning RCI kvantiteedile...

TimeShare igatpidi legaalne ja mõistlik, kui sa reisid palju, kuid samas peab ettevaatlik olema, kuna määritakse pähe ka igasugu prahti. Kolm kuud müünud seda viie tärni hotellis inglastele kunagi (-:

Jaan123 kui Horvaatia huvi pakub ja plaan äriline, siis võiks mõtteid vahetada ostsin sinna Krk kanti kevadel midagi ujuvat ja nüüd mõtlen mis edasi teha. Samas kui keegi peaks Krk sattuma/minema kirjutage, oskan ehk midagi soovitada.

Tangieris on meeletud uusehitised. Sain aru, et need püsivad tühjad seoses miski kinnisvaramaksuga. Uusi kortereid on tuhandeid, aga linn suht mõttetu minu silmis.

Kui vaadata ookeani äärde, siis Essaouiras ja Agadiris on hinnad juba hoopis teised :( http://www.karimo.net/en/appartements-essaouira.html