Välis

Hei.
Hakkab keegi lähiajal Eesti piiridest välja minema ? Kellegil oleks pakkuda seal tööd ja elamis pinda . Sooviksin midagi sellist ette võtta, kuid üksinda ei taha seda teha.Ise olen 21 aastane ja kogemusi eriti ei ole :( ,saan inglise keelest aru ;)

Lähen järgmine nädal Lätti.

Lähiajal liigub Eesti piiridest välja lugematu hulk inimesi... Aga eks elamispinna ja töövõimekuse suhe sõltub enda pealehakkamisest ja panustamisest. Antud momendil on näha, palju on kasu PISA jms testidest.... :D

Kui soovid, et sind tõsiselt võetaks alusta sellest, et pane oma postitusele korralik pealkiri. Õigekirjast ja emotikonide kasutamisest ma selles valguses veel ei räägikski.
Pooletoobine postitus jätab kirjutajast pooletoobise mulje. Kes aga tahaks sellisega koos kusagile minna?

NB! See on lihtsalt väike nõuanne, mitte iroonia.

Interenet on karm värk. Midagi pole teha.
Raivo võttis üsna hästi kokku vana tõe: mida küsid, seda ka saad. Keegi siin ei ole pahatahtlik, aga postitus lihtsalt provotseeris ironiseerima. Korrektsemalt: arvamust avaldama.

Ilma igasuguse pahatahtlikuseta, lihtsalt uudishimust kantud postitus Raivole.

Kirjutad, et "Pooletoobine postitus jätab kirjutajast pooletoobise mulje. Kes aga tahaks sellisega koos kusagile minna?"

Mulle aga meeldib vanasõna (vabandust, ingl, keeles kõlab see paremini kui emakeeles) - If it looks like shit and smells like shit…. It's probably shit.

Su postitusest jääb mulje, et lugesid kuidagi välja nagu polekski tegemist pooletoobisega, vaid lihtsalt ta kirjapilt näib nagu pooletoobise oma.

Kusjuures eelnevalt oled siin foorumis tõestanud, et sul kipub taolistes oletustes õigus olema. Kasvõi selles teemas https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kus-elada
Kui ka selles teemas põhjendad elegantselt ära, siis saad (vähemalt) minult 12p.

Ma soovin vaid seda, et inimesed mõtleksid enne postituse tegemist läbi mida nad öelda tahavad ja kellele nende sõnum suunatud on.
Ninnunännutanine ei pane inimest mõtlema. Valdavalt ka iroonia mitte sest lumehelbekesed ei saa sellisest asjast aru ja solvuvad. Lihtsast mölisemisest rääkimata.
Kui aga keegi paneb minu postitusele miinuse on see juba suur võit ja teeb rõõmu. See näitab, et on vähemalt üritatud mõelda. Kas või natukenegi.
Pooletoobisuse üle on paari lause põhjal muidugi väga raske hinnangut anda. Eriti tänapäeval, kui messengeri ja twitteri suhtlusstiil on valdav ja kandub ka Tripi taolistesse foorumitesse. Siin aga on keeruline põhjalikku küsimust 150 tähemärgiga küsida. 150 tähemärgist pikema teksti lugemine käib samuti paljudele üle jõu. Kuna noored ei oska end enam sügavamalt väljendada jääbki sellistest pooletoobine mulje, ilma et nad sellest ise aru saaksid.
Mul pole illusioone asjade muutumise osas aga on olukordi mida ei saa ka ükskõikselt pealt vaadata.