trip-krainetrip-ukraine-dark
Vajan abi Ahvenamaa kämpade kohta!

Plaanime suvel ratastega Ahvenamaale minna. Otsustasime ette bronnida kämpingu majakesed aga puudub ültse ülevaade mis või kuhu?! Tundub, et broneerides nad tahavad siiski nädalaks müüa, kuid meie oleksime nt. 2ööd siin ja 3ööd järgmises kohas jne. Kas on kellelgi pakkuda konkreetset abi oma kogemuste põhjal? Kujutan ette et nädal ühes kohas on jama- kuna siis ju pead igal õhtul koju jõudma aga iga päevaga lähed ju kämpast kaugemale?!

Lähed selle kõrgeima mäe otsa mis seal on siis leiad eest väikse majakese kus ahjuke ja voodike sees niiet seal saad öö veeta küll kui viitsid ratta sinna üles vedada .. :)

seda täitsa tasuta muidugi..

Käinud kolm korda Ahvenamaal ja alati oleme ööbinud telgis. Tasakesi paneme õhtul sinna telgi üles, kuhu jõuame, ei lärma, ei jäta prügi, priimusega teeme süüa. Kunagi pole keegi halvasti öelnud. Seda saab muidugi ainult väikese telgi ja ühe grupiga teha. Eeliseks on, et ei pea arvestama kämpingute asukohaga. Praamiaegadega peab ju arvestama nagunii. Kui on suurem grupp, tuleb aga kindlasti kämpingus telgikohad või majad ette broneerida, sest suvel on nad reeglina vägagi hõivatud, no telgikoha ehk saaks ehku peale minnes. Üks tore kodumajutuse koht on: http://www.eckerolinjen.fi/sv/document.aspx?docid=2026&size=1&StartID=908&tocID=121

Kas sa Tripi Ahvenamaa postitused oled läbi lugenud?

Soome igaüheõigus ei laiene täies ulatuses Ahvenamaa kohta ja seega on omapead telkimine seal ilma maaomaniku loata keelatud. Kuidas istuda ja astuda on selges eesti keeles kirjutatud siin: http://www.visitaland.com/ee/detail.con?iPage=64 Külla minnes võiks kohalikest kommetest ikka lugu pidada.

Tegelikult huvitaks mind just 2-3 kämpingut, mis oleks mööda maad erinevates kohtades, et sõita ringi ja nt. 2 ööd ühes kohas ja siis edasi ja jälle teises kohas. Kuna puudub saarest kaart ja ülevaade on raske nii broneerida, kui ei tea-kuhu bronnid. Äkki satub nt.ainult 2km vahega ja siis ju jama.

Kuidas ja mille alusel sa rändurinna siis mõtled neid kämpasid bronnivat, kui sul pole isegi veel kaarti ega marsruudist ja selle teostatavusest õrna ettekujutust? Alustaks vast ülal sulle pakutud linkidelt, vihjena ütlen, et eestikeelses veebivariandis on võimalus Ahvenamaa 2009 brošüür koos kaardiga tasuta koju tellida, aga soomekeelses näiteks on sama ja veel palju teisigi pdf-idena kohe allalaetavad, kaardid sealhulgas. Samuti on vaja välja otsida saarestikupraamide sõiduplaan kui sa ei plaani just ainult peasaarega piirduda. Ahvenamaa tervikuna koosneb väga paljudest kenadest saarekestest ja nende vahel on vesi, mille ületamiseks sa vajad praamide abi ja marsruudi kokkupanemisel oleks ülimalt soovitatav sobitada see nende sõiduplaanidega.

Ilma kaardita on reisi tõesti raske planeerida:-) Meie paari aasta taguse reisi muljed on siin. Jutu sees on ka viiteid kohalikele veebilehtedele. Teemaalgatajale mõeldes kontrollisin hetk tagasi suurema osa neist ka üle ja ajakohastasin ;-)

Sõitsime rattaga (ja loomulikult palju pisikeste praamidega) ning ööbisime telgis. Telkisime kämpingutes, telgikohtade leidmisega probleeme polnud. Ühel õhtul panime ka oma telgi miskisse kohalikku ujumisranda (põhjapool kämpinguid ei ole) kuid siiski käisime enne lähimast talust luba ja arvamust küsimas. Lubati küll ja kutsuti veel tagasigi :-) Kokkuvõttes väga lahe oli. Vahemaad on väikesed, isegi rattaga läbimiseks, kuid tõesti, nii enne reisi kui reisi ajal on praamide sõiduplaan väga hinnaline lugemisvara :-) Tore on see, et jalakäijad ja ratturid reisivad saarestikupraamidel tasuta, seega miskit piletikulu pole ning võid kasvõi päevade kaupa ringi tiirutada.

Suured tänud, kes vastasid. Proovin siis vaikselt reisi kokku hakata panema. Kas üks nädal on piisav, või oleks seal ka kauem tegemist?

Käisime väiksema seltskonnaga jalgratastel eelmise aasta augustis Ahvenamaal ja järgisime enam-vähem Alari teekonda. Suured tänud sulle Alar, sinu reisikirjast oli palju abi. Telkisime samuti seal ujumisrannas, kus sinagi ja probleemi polnud. Hommikul käis üks tädi randa koristamas ja küsis kas kõik on korras. Ka ei olnud raskusi telkimiskoha leidmisel kämpingutes. Telgiga ööbimine annab ka suurema vabaduse. Ei pea jälgima täpselt kavandatud teekonda ja kui kusagil väga meeldib võib mitmeks ööks jääda.Majakeste kohta ei oska öelda. Tundus, et need mida nägime, olid hõivatud. Nädalaga jõudis saartele tiiru peale teha, aga kui ilm on ilus leiab kaheks nädalaks tegevust piisavalt. Näiteks Bomarsundi kämpingust rentisime paadi, millega sai lähedalasuva küllaltki kaljuse saare peale sõita ja mööda kaljusid ringi ronida. Praamide graafiku saab tellida ja saadetakse tasuta koju.