Vajan veidi abi Kagu-Aasia reisi planeerimisel.

Tere!

Olen kriipsu alla tõmbamas oma töö- ja puhkelaagrile Austraalias ning soovin panna sellele väärika punkti reisiga Kagu-Aasias. Esimene sihtpunkt on Singapur, kus veedame ainult ühe öö. Sealt edasi Kuala Lumpurisse, kus oleme kokku viis ööd, järgmisena Manilasse ja sealt juba Palawani saarele, kus oleme kokku terve nädala. Palawanist lendame Hanoisse ja sealtmaalt alates vajangi ma natuke nõu, kuidas oma aega kalkuleerida. Vietnamis on kaks kohta, kus ma kindlasti ära tahaksin käia. Üks neist on Halong Bay ja teine Phong Nha-Ke Bang national park. Kõige tähtsam minu jaoks ongi hetkel aja planeerimine, sest olen arvestanud nii, et veedan Vietnamis, Kambodžas ja Tais kokku 24-25 päeva, ehk siis igas riigis keskmiselt 8 päeva. Kambodža marsruut on mul enam-vähem paigas ja on juba ette teada, kuhu minna ja mida teha, aga kõige tundmatum minu jaoks ongi hetkel Vietnam. Jõuan Hanoisse 23.aprilli öösel vastu 24ndat ja plaanin Ho Chi Minhis olla 2.mai hommikul ja lennata/sõita sealt edasi Phnom Pheni. Olen plaaninud nii, et suured vahemaad läbin bussi või rongiga ja öisel ajal, et võita aega. Tean, et Vietnamis on veel väga palju kohti, kuhu minna ja mida teha, aga kahjuks on mu aeg limiteeritud, mistõttu pean oma sihtkohtade osas natuke kärpeid tegema. Oleksin väga tänulik, kui keegi oskaks mulle nõu anda, kuhu selle lühikese aja jooksul veel võiksin minna ja mida vaadata. Aitäh

Kas on mõni eriline põhjus, miks just HCMCst Phnom Penhi tahad liikuda? Mulle isiklikult avaldasid HCMC ja sealt tehtud ühepäevased väljasõidud Mekongi deltasse ja Cu Chi tunnelitesse kõige vähem muljet kogu reisi jooksul. Soovitaksin seega keskenduda Vietnami põhja ja keskosale. Sinu poolt juba plaani võetutele lisaks tasuks linnadest kaaluda Hanoi enda, Hue ja võimalusel Hoi Ani külastamist. Hoi An oli minu reisi tipp. Vaatasin ka just, et 2. mail saaks näiteks võrdlemisi mõistliku hinnaga Huest Phnom Penhi lennata. Imeilus loodus on päris põhjas, Sapa kandis, aga sinna minek eeldab minimaalselt kahte ööd rongis ja kahte-kolme päeva kohapeal.

Ei ole mitte ainsatki mõjuvat põhjust, miks ma just HCMCst Phnom Penhi edasi peaksin liikuma. Lihtsalt mõtlesin, et tripi mõttes oleks võib-olla nii huvitavam. Aga ma võtan Sinu nõu kindlasti kuulda ja teen oma kavas korrektuure. Aitäh

Ühe reisiga läbi seigelda 6 riiki on ju pretensioonikas mõte, kuid kas liiale ei lähe. Näed ju kõiki pinnapealselt ja mis sa teed järgmistel kordadel siiakanti sattudes.Selletõttu soojalt soovitan iga riigi jaoks varuda vähemalt 2 nädalat. Mis puutub Vietnami, siis toetan tüdrukut bussis, st. pühenduda Põhja-Vietnamile ja vötta plaani kindlasti veel Sapa külad, Hue, Hoi An. Ka on väga atraktiivne looduse poolest Nin Binhi kant Hanoist veidi lõunasse.

8 päeva Vietnamis on jube vähe muidugi. Mina soovitaks olla päeva-kaks kindlasti Hanois (soovitan kohalikeks giidideks Hanoikidse, teevad seda tasuta ja nad on väga ägedad). Seejärel minna mingi organiseeritud kahepäevase tuuriga Halong Baysse (neid saab erinevate hindadega, saad seda mille eest maksad, aga ütlen ka ära et minule avaldas märkimisväärselt rohkem muljet Sapa kui Halong Bay. Halong oli ilus, aga seal oli ka miljon turisti). Halong Bayst jõuad tagasi kusagil kella 18 paiku järgmisel päeval, parajasti õigel ajal et hüpata öörongile mis viib lõunasse. Seal saaks külastada ära looduspargi ning minna edasi alla Huesse ja/või Hoi Ani. Soovitaksin kahest pigem Hoi Ani - tõesti suurepärane koht, läksin ise sinna eelmisel aastal kaheks päevaks, jäin viieks. Kui aeg läbi, saad Danangi lennujaamast minema lennata ja säästa endale rongisõidu Saigoni.

Kuus riiki ühe reisi jooksul on tõesti pretensioonikas mõte, aga tõenäoliselt ma niipea enam Kagu-Aasiasse ei satu, mistõttu otsusasingi sellise tiheda graafiku omale teha. Alustan seda retke koos sõbraga, aga Vietnamis lähevad meie teed lahku. Siinsete kommentaaride alusel olemegi võtnud plaanni Hanoi ümber käia, Halong Bays kahepäeva tuur teha ja Sapas ära käia. Aitäh heade soovituste eest :)

Just Vietnamist tulnuna on minu lemmikkohad sellised: Cat Ba saar ja sealne võrreldes Halong Bayga üsna turistivaba Lan Ha Bay, eriti Vietnami suurim ujuvküla Cai Beo (lase mõnel paadimehel endale varahommikul privaatne meretripp teha ja rendi hiljem roller saare vaadete nautimiseks); Hanoi (vana kvartal, aga ka sealt väljapoole); Ninh Binh (ümbruskond rolleri või rattaga, Trang An paadiga); Phong Nha - Ke Bang (Paradiisi koobas vähemalt, minna rolleriga, imeilus metsik loodus), Mekong (alla kahe-kolme päeva pole mõtet, järgmine kord läheks kauemakski). Hoi An tasub vaatamist, aga õnneks veetsin seal esialgu kavandatud nelja öö asemel kolm ja oleks võinud ka kahega piirduda. Minu maitse jaoks liiga turistikas, linnast väljasõidud olid elamuslikumad. Sapasse ei läinud, sel ajal polnud seal veel riisiterrassid rohelised.

Mina lühendaksin Kambodža aega ja pikendaksin selle arvelt Tai ja/või Vietnami aega.

Ja nii tiheda graafiku juures tundub mulle 5 päeva KL-s raiskamisena :) Ma vahetaks pileti ümber ja lendaks varem Filipiinidele.

Vietnam - Kōige huvitavam ja ilusam piirkond on Sapa kandi mäed. Soovitan Sapa asemel Bac Ha küla, mis on palju ehedam. Seal on ka ümbruskonna suurim ja kirevaim turg. Tasub olla 2-3 päeva kohapeal ning võtta mingi tuur koos peremajutusega mõnes külas.
Halong Bay - võiks teha ühepäevase, ilma ööbimiseta. Kōik, mis seal on huvitavat, on nähtav päevavalges ja paari tunniga.
Hanoi - varu 2 päeva.
Kindlasti Hue ja Hoi An.

Cambodia- piirdu Siem Reapiga ning 2-st päevast on küll.

Vbl ei tasu kava liiga laiaks ajada, siis ainult sõidad ja näed vaid bussi-lennu-rongijaamu ning hotelle. Kui otsustad Sapa kasuks, siis soovitan võtta privaat-tuuri või vähemalt kodumajutuse. Lisainfi leiad ajakirja Loodusesõber viimasest numbrist (kui huvi on, võin pdf-i saata, pabeversioon su käeulatusest vist tiba kaugel). Pärast seda nt Hoi An ja sealt otselennuga edasi PP asemel hoopis Siem Riepi. Säästad rapsimise arvelt kõvasti aega. HCM ja Lõuna-Vietnam jäta järgmiseks korraks.

Kaidol on väga hea soovitus, Hoi Ani lähedalt Danangist on Siem Reapi ka otselend , 150 EUR