Vaktsineerimisest 9 päeva 14 asemel

Tere, Hispaanias nòue viimasest vaktsineerimisest peab olema 14 päeva vòi siis test. Kui tōsiselt piiril seda päevade arvu vaadatakse? Kui mul viimasest vaktsineerimisest 9 päeva ja nt ei ole teinud antigeeni testi enne siis, mis siis Hisp lennujaamas vōiks juhtuda? Saan siis seal teha? On kellelgi kogemusi?

Hispaania lennujaamas ei juhtu midagi, sa lihtsalt ei satu sinna, Tallinnast ei saa lennukile.

Tallinnast ei lasta sind juba lennule, seda kontrollitakse väga hoolsalt. Eelmine kuu lõpp jäi Kreeka lennust nii mõnigi maha, kellel alla 14 päeva vaktsineerimise lõpetamisest möödas.

Kui lend on päevasel ajal ja oled varakult lennujaamas, siis saad peale check-inist sama vastuse saamist minna Confidosse ja teha antigeeni testi. Aga tunduvalt muretum oleks see juba päev varem ära teha. Võimalik, et ka odavam.

Lennujaamades (mitte vaid Tallinnas, vaid kogemus näitab, et igal pool kus olen lennukile läinud) kontrollitakse vastavuse nõudeid väga põhjalikult. Inimesi saadetakse tagasi isegi kui test on juba 10 minutit aegunud, mis siis veel rääkida, et mõned päevad on täielikust vaktsineeritusest puudu. Kui tingimustele ei vasta, siis lennule ei lubata.

Tallinnas kontrollitakse kõik dokumendid üle check inis. Malagas kontrolliti ainult eelnevalt registreeritud sisenemise vormi. Neid ei huvitanud, ei PCR test ega ka sertifikaat. Tadasitulles tuli täita elektrooniliselt Eestisse saabumise vorm. Selles küsiti kas on vaktsineerimiene läbitud, Vastasin jaatavalt, kuna viimase vaktsiini sain 10 päeva eest. Vastus tuli, et ei pea garantiini jääma.

Juhuks kui keegi tõesti paneb nüüd oma lootused samal päeval testimisele, siis teadmiseks, et Confido ei tee juba mõnda aega elavas järjekorras ehk ilma broneeringuta teste. Ehk siis kui tolleks mõneks tunniks, mis su ajaaken on, broneerimissüsteemis vabu aegu pole jäänud, siis testi teha ei saa.

Minul seoses vaktsiini teise doosiga tekkis selline küsimus, et kuidas peale teist doosi neid päevi lugema hakatakse? Nt: kui sain 10ndal II doosi, kas 14 päeva saab läbi 24 või 25? See oleneb sellest, kas 10s on juba esimene päev või on 11s esimene päev

Süstist peab olema möödas vähemalt 14 päeva. Seega 25-ndal on asi korras ja piisav arv päevi möödas.