Vanemate luba - Kus, missugune ja kuidas seda teha?

Tere, nagu juba olen maininud teistes teemades, siis lähen Küprosele 13. juuni. (Sõbrannaga)

Oleks vaja teha vanemate luba, aga ka mu vanemad ei kujuta ette, kuidas see siis välja peab nägema. Kas nad ise peavad kirjutama A4 lehele tavalise loa koos oma kontaktandmetega, või käib see teisiti? Lisaks on veel küsimus, et kas notari kinnitus käib asja juurde?

Eesti lennujaamas ei oleks sellega kindlasti porbleeme.. küll aga Tsehhis (kuna sõidan Tsehhi lennuliiniga, ümberistumistega) ja ka Küprosel võib see probleemiks osutuda. Nagu öeldakse , et parem karta kui pärast kahetseda:).

Olen 17 aastane ja augusti alguses saan 18. Sõbranna on ka 17 ja saab detsembris 18.

Aitäh tarkade nõuannete ja abi eest! :)

..on jah vaja vanemate teksti ja allkirjaga paberit, mis on siis notari juures kinnitatud. Või oli siis sedasi, et sai lausa blanketi, mis oli vaja siis täita ja kinnitada. Damn, nüüd ei olegi endas nagu kindel...eks see oli paljupalju aastaid tagasi, kui seda vajasin:) Võib-olla on yldse ajad muutunud.

Olen kuulnud, et pole vaja mingit notarikinnitust... Kui vanemate andmed on olema, siis saavad nad ju ise helistada ja küsida, kui arvavad, et on mingi võlts vms..

Kes tegelt kinnitab samas, et need on vanemad, kelle numbrile nad helistavad, selle saaks ka pmst ükskõik kelle tuttava oma panna ..

Aga jah ise ei tea ka kedagi kellel viimaselajal oleks sellist asja vaja olnud, aga ise tegin nüüd notaris ära:D Vaja on enda sünnitunnistust ja vanemate dokumente, passi vist, ja mõlema vanema nõusolek ja allkiri on tarvis. (juhul kui sul on mõlemad vanemad)

vähemalt on IGAKSJUHUKS olemas, homme saan kätte :D

Aa ja notarist küsisin kas oskate öelda kas sellist asja on üldse vaja, paljud ütlevad et notariaalset ei ole vaja, siis notar ütles et EI TEA.

Ei oska küll öelda, kui palju seda piiril küsitakse, aga kuna see on üsna odav, tee notari juures igaks juhuks ära. NB! notari juurde peavad siis ema-isa minema ja neil peab oma pass või id-kaart kaasas olema, pluss sinu sünnitunnistus (kui notar nõuab). Enne võid mõnda notaribüroosse helistada ja täpselt üle küsida, mida tahetakse. Üldjuhul teahkse seal teks valmis ja vanemad annavad kohapeal vaid allkirja. Palu kindlasti inglise keeles teha, sest eestikeelsest pole ju kasu ja hiljem eestikeelset ametlikult tõlkida lasta läheb juba kalliks.

23.60 maksis see värk :D Helista jah enne. Dokumendid tuleb varem ära viia, siis paari päeva pärast uuesti minna, nad teevad sulle paberid valmis selleks ajaks siis, vmul oli vähemalt nii.

Aga kui oled lapse vanaisa või vanaema, kas siis on ka piiriületusel vanemate notariaalselt kinnitatud luba vaja?

Ei oska öelda, see oleneb kuhu, mis eesmärgil jne. Põhimõtteliselt kui lapse enda vanem temaga kuhugi läheb pikemaks ajaks asuma vms (ilma teise vanemata), siis on ka mõnes kontekstis vaja teise vanema nõusolekut. Ametliku eestkostja nõusolekut on vaja, niiet kui oled vanavanemana ka lapse hooldaja, siis oledki tema vanem, aga kui muidu on hooldajateks siiski mingid muud vanemad, on vaja nende luba.

Aga jah see oleneb ja tuleb uurida, ja oleneb kuhu lähed :D Niisama puhkusereisile peaks ikka saama lapselapsega ilma mingi jamata

Tekkis ka endal vajadus - reisile on minek ilma vanemateta, sihtkohtadeks AÜE, Singapur ja Austraalia. Siiamaani Euroopas pole keegi nõudnud, kuid kui nii kaugele minna, siis võiks vist ikka olemas olla? Ja kas keegi on seda euro ajal ka teinud, milline see hinnaklass on umbes? Notaribüroosse helistades öeldi, et paber maksab 50€, ei tahaks väga uskuda, et see nii kallis on... Või ongi?

Notariaalselt kinnitatud dokmentide tasud ongi kallid. Veendumiseks, küsi ka teisest notaribüroost.

Naljakas tõesti, et hinnad niimoodi tõusnud on. Nt. kasutaja Heii 2009. aasta kommentaar oli, et luba maksis 23.60 (EEKu vist).

Kui Eestlased paberit ei vaja siis ei vaja seda ka tsehhid,nende jaoks oled sa välismaalane!Venemaa oma kodanikele nõuab ,välismaalastele mitte! Vanemate luba on siseriiklik paber! Ära raiska raha notarile!Teiste riikide jaoks oled sa turist,vahet pole kui vana!

15-aastase lapse reisimiseks vajalike dokumentide olemasolu võiksid lapse vanemad uurida välja külastatavate riikide saatkondadest. Vajalik info on ka kindlasti internetis olemas. Täpsed notaritasud saab samuti teada notaribüroodest, mitte trip.ee foorumist.

Lisaks ma ei soovita arvesse võtta düsgraafide võrdlusi Tshehhi või Venemaa teemadel.

Kuidas on lugu reisimisel USAsse koos lapsega, kes kannab isa perekonnanime? Kas on vaja notariaalselt kinnitatud paberit isa käest ja kui palju see maksta võib? On kellelgi kogemust ses vallas?

To: Rika123

Pole mitte kunagi küsitud. Ei siin- ega sealpool ookeani. Kuid igaks juhuks oleme alati notaris paberi ära teinud. Mitte kunagi ei tea, millal mõnel agaral ametnikul tuleb äkki tahtmine kedagi ahistada. Hinna saamiseks helista mõnele notarile, hind on kindlasti köömes võrreldes südamerahuga reisile minekuga ;)

Tean paari juhust oma tutvusringkonnast, kus USA piiril on küsitud emalt notariaalset volitust ja ka lapse sünnitunnistust, kui laps on teise perekonnanimega ja isa ei ole reisil kaasas. Teine lugu oli aga selline, et isa läks lapsega USA-sse ( mõlemad siis sama perenimega), kuid kuna lapse ema polnud kaasas, siis küsiti samuti lapse ema notariaalset volitust, et ta on teadlik, et laps isaga reisil on. Piiril oli sellega ikka päris palju seletamist olnud ja peale pikka ootamist nad tookord lõpuks üle piiri lasti, kuid loeti sõnad peale, et teinekord enam ärgu ilma tulgu. Seega mina isiklikult teeks ikkagi selle volituse igaks juhuks ära- parem karta kui kahetseda.