Varssavisse šoppama

Plaan on minna septembri alguses Varssavisse šoppama. Kas keegi oskab soovitada häid šopingukohti?

Tundub, et tõesti tuleb aeg tagasi Poola ostlemas käia. Olin eelmine nädal seal maal, Eesti ja nende hindade erinevus on ikkagi kolossaalne.

834ARR Kas oskate soovitada ka mõnda konkreetset kohta?

Homeuseri eelmises kommentaaris olid kõik vajalikud lingid kohasoovitustega juba kirjas, nt selsamal www.inyourpocket.com lehel.

Ainuüksi Arkadia keskus on pindalalt 4 Rocca al Mare keskust, midagi sealt ikka peaks leidma.

Omalt poolt lisaksin juurde vaid ühe Ida-Euroopa vingeima kirbuturu Kolo Bazari L ja P hommikutel: http://www.afar.com/places/kolo-bazar-obozowa-99-warszawa

Hinnatase nendes kaubanduskeskustes on kindlasti odavam kui Eestis. Väike kriitikameel tuleb kasuks, sest mõned asjad on odavad ja ka kehvad. Kui perele suurem ports riideid osta ja lisaks ka muud vajalikku, siis osa reisiraha saate ilusti tagasi. Ka muud hinnad Poolas tunduvad meie rahakotile päris mõnusad.

Olen ise Arkadias ning paaris keskuses veel käinud ning mind on alati üllatunud teemad odavusest. Ise julgeks pakkuda, et ehk mingi 10% on hinnavahe, kui sedagi. Eelmine aasta maksid Hilfigeri teksad nt üldse 5€ rohkem, kui Eestis. Brändi kaubad on sama hinnaga, mis meil, New Yourker vms on ehk tiba odavam, aga see vahe on nii marginaalne. Ma ise tegelikult kohe huviga jälgisin. Nt Zara kleit, mis Eestis oli 40€ maksis seal 38€.

Ise soovitan Arkadiat. Varu terve päev ning pane mugavad jalanõud jalga. Samas ei tasu sealt midagi erilist oodata (ma ise nt lootsin, et ka mingeid alternatiivsemaid poode, kui tavaline kiirmood), kõik samad poed mis meil Eestis (üks odav kingapood on, mida meil pole). Palju oli ka Poola disainerite ja tootja poode (nagu meil Baltika grupi poed, hinnad ka analoogsed).

Nii tõesti pole, et kõik on odavam. Letihinnnad pole tõesti suurt odavamad. Aga kui on midagi alla hinnatud, siis on ka hind teisest puust. Eesti allahindlused on tihti ainult hinnasiltidega manipuleerimine.

Poolas on hea kingapood Deichmann. Logoks roheline D täht. Veel oli täitsa Ok CCC nimeline.
Saksas saab sama hinna eest juba palju kvaliteesemat kaupa. Saksast toodud lasteriided on ka korduva pesu puhul nagu uued, Eestist ostetutel ilmnevad kiirelt väsimusemärgid. Pluss veel hinnavahe.

Võrreldes 5-6 aastataguse ajaga on meil siiski asi palju paremaks läinud. Toona polnud siit mõtet midagi soetada, nüüd juba mõnikord tasub. Vaadates suurte keskuste rentaablust, pole rentnike kirvehinnad miskit imelikku. Ostja peab ju selle ärimeeste peo kinni maksma.

Me oleme shopanud Auchan'i keskustes ja selle erinevates poodides. Igaljuhul valitud kaubad ja allahindlused olid tunduvalt mõjusamad kui Arkadias. Viimane oli üldjoontes suhteliselt pettumus ja käinud seal nüüd 2x, oma kogemustest ei pea seda sugugi parimaks ostukohaks. Parafraseerides - Suurus ei taga rahulolu ;)

Lisan veel, et ka Tesco keskused olid minu hinnangul kehvemad kui Auchan. Ning tähelepanek ka see, et Varssavist põhja poole (Leedu poole) kippusid hinnad keskustes vähem atraktiivsed olema. Bialystok' i kohta ei oska sõna siiski öelda.

Ma käisin suvel Wola Parkis ja mulle täitsa meeldis. Ma otsisin just KappAhli ja selle ma sealt ka leidsin pluss superallahindlused.