Veelkord koroona testist

Vabandan ette taas teema tõstatamise pärast, kuid kas sobib Itaaliasse minekul perearsti saatekirja alusel tehtud test?

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/itaalia/

Itaaliasse sisenemisel ei küsita, kas sa tegid testi end raha eest või perearsti saatekirjaga. 

Kas lapsevanema poolt koroona läbipõdemine varasemalt on üldse kuidagi seotud lapsega ja tema (lapse) testimisega? Küsimuse sellest osast ma ei saanud aru.

See, mis tingimustel on test tehtud(saatekiri, ise olen tellinud raha eest, kordustest peale eelmiselt reisisilt tagasitulekut) ei ole oluline. Kõikide PCR testide tulemused lähevad digilukku ja selle põhjal genereeritakse nn euroopa digisertifikaat. Märtsi lõpus avaldas terviseamet arusaamatu sisuga pressiteate. Väärtegu saab olla ainult valeandmete esitamine. aga seda tuleb ka siis väärteo määrajal tõestada, et need on valeandmed.

Küsides trip.ee foorumist sellelaadse küsimuse, ehk jättes tõendid maha ning minnes siis hiljem perearsti jutule, et oi mul on sümptomid või olin lähikontaktne, ilma reaalse põhjuseta, siis seda saab üsna kergelt valeandmete esitamiseks lugeda. Seega probleem ei ole mitte sertifikaadi tõesus, vaid perearstile valetamine.

Teemaalgatusest ei saa paraku üldse aru, mis eesmärgil, millist testi tehakse ja vajatakse: sertifikaadi genereerimiseks sobib loomulikult saatekirjaga tehtud test selle kohta, et koroona on läbi põetud, negatiivse PCR testi saamiseks saatekirjaga tehtud test seevastu ei sobi, sellega võetakse Tallinna lennujaamas kohe vahele.

Arsti saatekirjaga tehtud testi sertifikaadil on all ääres kiri, mida ise makstud testil pole nii et lennujaamas on selgelt aru saada