Vietnam-Myanmar

Tere kõigile!

Nimelt on meil 20-30 aastasel paaril ees reis Vietnam-Birma. Vietnamisse jõudes maandume Ho Chi Minhi lennujaamas 04.01.2015 ja tagasilendu alustame Yangonist kodu poole 23.01.2015. Vietnami ja Myanmari vahelist lendu täpse kuupäevaga reguleerinud ei ole, kuid kui teil on soovitusi kaua ühes või teises riigis peatuda, oleksin selle eest äärmiselt tänulik ja ka soovitusi lennufirma osas, millega riikide vahelist lendu teostada. Olen läbi lugenud vaata et kõik siinsed postitused nii Vietnami kui Myanmari kohta, kuid mõned näpunäited on siiski pisut aegunud mulle tundub. Kuna aega ei ole kohapeal olles just väga laialt käes, siis siin on mõned küsimused:

*Kui kaua tasuks peatuda Ho Chi Minhis, mida kindlasti vaadata? Ise olen välja vaadanud Ben Thanhi turu ja Cu Chi tunnelid. *Kust ja millal tuurid ära osta? Kuidas on lood turismiputkadega Ho Chi Minhis? *Olen välja vaadanud, et Phu Quoci saar võiks olla see sihtkoht, kuhu mõneks päevaks pikemalt rannapuhkust veetma jääda või on teil soovitusi siiski kuskil Ho Chi Minhile lähemal peatumiseks? *Kui minna Phu Quoci saarele ja sooviks näha tee peal ka Mekong Deltat ja ujuvat turgu, siis kas minna sinna enne saarele jõudmist või pigem tagasiteel? Ja sõita üks ots lennukiga? *Millist lennufirmat soovitate? Kas osta piletid Eestist ette või kohapeal? *Kui kaua peatuda Vietnamis ja kui kaua Myanmaris?

Yangoni kohta siis samuti küsimused: *Kuna aeg on jällegi piiratud, siis milliseid linnu, vaatamisväärsusi, randu külastada? Kuna linnadevaheline transport on ääääärmiselt aeglane nagu ma siinsetest postitustest aru olen saanud, siis ei oska reisiplaani kuidagi paika sättida, kuna ei tahaks sõitmise peale ülemäära palju aega kulutada. Näha sooviks seal Myanmarile omalikke templeid ja rahulikku puhkust patareide laadimisega.

Olen kõikide vihjete ja soovituste üle juba ette äärmiselt tänulik!

Skisofreeniline olukord. Yangoni lähedal on Ngwe Saung Beach, mis vääriks pikutamist. Bagan, Inle Lake, Kalaw tasuks külastamist. Aga mõte nii väikse ajaga kahte nii lahedat riiki külastada ajaks hulluks.

iLmselt kalduks ise 2 nädalat Myanmaris, nädal Vietnamis poole.

Võin natuke oma arvamust jagada Vietnami osas, aga Myanmarist ei tea midagi. Ho Chi Minhis piisaks minule kahest päevast (üks öö). See oli minu jaoks üsna väsitav koht. Soovitaks sõjamuuseumi vaadata – saad natuke teisest valgusest Vietnami sõda näha. Turg on lahe, kõik hinnad tingi pooleks. Phu Quoci plaan on Sul hea. Piletid Vietnam Airlines'ga on üsna odavad. Siin kuskil on teema Vietnami reisiplaan 2015, kirjutasin sinna sama juttu, et saarel on väga mõnus aeg maha võtta ja rolluga sõita, kuna seal liiklus on väga hõre ja mereande nautida. Otsi see teema üles, seal on Vietnami kohta väga värske jutt. Kõik lennupiletid ostsin mina kayak.com'st.

Kui kulutada Vietnami peale 2p-Saigon, 2p Mekong delta 3p Phu Quoc koos lennuga Saigoni, sõit lennukiga Yangooni- 1 p jääb Birma jaoks 10 päeva, mis on rannapuhkust arvestades nutuselt vähe. Kui olete agarad tegutsejad jõuate tutvuda Yangooniga-2p,Lennukiga Bagani ja seal 3p,bussiga Mandalaysse ja sel Mahamuni tempel, väljasõidud Minguni, Sagaingi ja U Bein sillale-3 päeva ja tagasiteel sõita Kyaktyo kanti -Kuldne kalju-2päeva. Nagu võis arvata rannapuhkuse jaoks aega ei jää.Soovitan selleks sõita Sharmi-tuleb soodsam. Eks te ise peate valima halva ja väga halva vahel. Jõudu tööle. Mõned ettesattunud lingid Birma kohta http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g294190-i9408-k4207659-o20-Trip_Reprt_Part_I_Yangon_Kyaikto-Myanmar.html http://www.tripadvisor.com/Attractions-g294191-Activities-Yangon_Rangoon_Yangon_Region.html http://www.filipinainflipflops.com/2013/04/10-must-see-temples-in-and-around-old.html https://www.flickr.com/photos/7930283@N04/sets/72157625760682021/ http://www.virtualtourist.com/travel/Asia/Burma/Mandalay_Division/Mandalay-1179715/Things_To_Do-Mandalay-TG-C-1.html https://www.flickr.com/photos/7930283@N04/sets/72157625909761818/ Ise käisin Birmas 2012 aastal märtsis 3 nädalat

Saigon on sipelgapesa, mis väsitab kiiresti, paar päeva linnas on piisav. Soovitaksin külastada sõjamuuseumit ja õhtul Sheratoni katusebaari, linna kõrgeim baar, hea vaade. Koopatuur ja muud tuurid osta kohapealt, neid pakutakse kesklinnas müüa sisuliselt iga meetri peal. Käi ringi, küsi hindu, võid kaubelda, aga sisuliselt on hinnad meie mõistes naeruväärsed, Mina käisin 2013 sügis koopatuuril 7 dollari eest ja hästi otsides oleks ehk veel odavamalt saanud. Ära tuure hotellist osta, reeglina müüakse hotellis mitmekordse hinnaga. Turismipunkte ei mäleta, aga hotellis, hostelis osatakse reeglina sama hästi juhendada. Phu Quoc on mõnus koht päikese käes logelemiseks, 3-4 päeva võiks seal kindlasti veeta. Saare avastamiseks rendi roller, ilus loodus, eriti metsikum põhjakülg. Tegin rolleriga saarele ringi peale, väga meeleolukas sõit, käisin kaugetes metsakülades, piprafarmis, vahepeal puhkad rannabaaris, logeled külma õllega võrkkiiges ja jälle edasi... Lendamiseks ühtin eelpool kõnelejate arvamusega, kasuta Vietnam Airlines teenuseid, lennukid on uued, hinnad head. Mina ostsin piletid läbi interneti Vietnam Airlinesi kodulehelt, kõik toimis.

Kui aega on nii vähe, siis võiks Phu Quoci asemel lennata Danangi ja minna Hoi An'i - lisaks rannapuhkusele saad ka veel kultuuri ning käia ühes Aasia ilusaimas ja mõnusaimas linnakeses. Kesk-Vietnam on nii kultuuriliselt kui looduslikult erinev ja rikastaks teie reisi.

Täiesti kohustuslik on seal käia söömas Morning Glory nimelises restoranis, ja kohe mitu päeva järjest, sest selle omanik ja peakokk on Vietnamis tunnustatud toidukultuuri edendaja ja traditsioonide hoidja. Pealegi on Hoi An-is sel ajal ilm väga mõnus.

Muus osas ühinen eelkirjutajatega.

Vietjet Airlines on oluliselt odavam, kui Vietnam Airlines

kui vähegi võimalik postita Birma kohta uuemat infot nii ruttu kui võimalik. Olen samuti siinsed postitused kõik läbi tudeerinud, aga uuemaid eriti ju pole. Endal 26. jaanuarist minek sinna pea kolmeks nädalaks. Iga info oleks siis väga tänuväärne. Jõuaks veel reageerida.

Mina olen nii Birmas kui ka Vietnamis käinud. 10 päeva on Birma jaoks selgelt väga vähe! Meie reis kestis 24 päeva ja selle sees oli 5 ranna päeva Ngwe Saung Beachil! Tõeline paradiisirand! Lisan eelpoolloetletud kohtadele veel Monyva ja Pindaya koopad. Meie läksime Mandalayst Monywasse bussiga, ööbisime seal ja siis laevaga Irrawady jõge pidi Baganisse. Monywas on suurepärane Thanboddhay pagoda ja veel mitmed väga huvitavad paigad. http://www.myanmartours.us/destinations/monywa/mwa-attractions/thanboddhay-pagoda/ Lennukipiletid on ilmselt kõige parem osta Vietnam Airline online lehelt. Otselend. Air Asiaga on ümberistumine Bangkokis.

Läheme neljakesi 03 veebruar Birmasse. Oleks ka väga huvitatud uuemast infost. Seal paistab ikka Eesti turiste olevat :)

Ka mina keskenduksin eelkõige Birmale, aga kui on 2 riiki plaani võetud, siis katsuge Birma jaoks võimalikult palju aega jätta. Vastab tõele, et transport on seal väga aeglane ja vahemaad pikad. Kus vähegi võimalik, katsuge sõita ööbussidega, kuigi neid eriti palju pole. Või kui rahakott kannatab, kasutage siselende. Yangoni jaoks ühest, max kahest päevast piisab. Kui Shwedagon paya (must see, millel on ka oma seos Eestiga) ära vaatate, siis sellest laias laastus piisab, sest uskuge, Birmas on palju lahedamaid kohti kui Yangon. Kindlasti võtke kavva Bagan (kulub vähemalt 2 päeva) ja Mandalay koos selle ümbruses olevate Amarapura, Sagaing, Mingun, Inwa ja U-Bein sillaga. Kui aega jääb, tehke ka matk Kalaw ümbruses, valida saab 1-3 päevaste trippide vahel, sõltuvalt sellest, kuidas aega ja võimalusi on. 3-päevane matk viis Kalaw'st Inle järveni ja oli väga lahe. Inle järve ümbrust eraldi ei soovita, sest on liiga touristic ja kallim kui ülejäänud Birma. Järv ja selle ümbrus on küll ilusad, kuid kui olete ujuvkülasid varem näinud, võib selle vahele jätta. Samati jätaksin vahele Golden Rocki, ei jätnud mingisugust erilist muljet. Kui ülevalpool kirjeldatu läbi teete, siis ilmselt väga muuks aega ei jää, aga samas olete ka palju näinud. Kui soovite rannapuhkust, sõitke Yangonist bussiga läänerannikule. Seal on suhteliselt lähestikku kaks peamist kuurortit- Chaung Tha ja Ngwesaung. Viimane on tõeline turistikas-kallim, luksuslikum ning rahvarohkem kui esimene. Või siis tehke paaditrippe Irrawaddy deltas.

Kuna 10 päeva on Birma jaoks tõesti vähe, siis ma kaugemal asuvatest huvitavatest kohtadest nagu näiteks Hsipaw ja Mrauk U hetkel ei hakkagi kirjutama.

Kui tekkis täiendavaid küsimusi, küsige julgesti.

Mul on jäänud veidi segaseks see Myanmari viisa küsimus. Ühed kinnitavad, et lennujaamast pole probleemi, millega me ka oleme arvestanud. Kuid Eesti VM lehel on kirjas, et turismiviisat saab ainult nende saatkonnast, mis oli vist Berliinis. Eraldi rõhutatud, et turismiviisat piiril ei saa. Lennujaamast saavat ainult mingit ''arrival'' viisat, mis see on? Kuidas siis ikka värskemate muljete põhjal asi tegelikult on? Kuidas te, kes te nüüd minemas olete, viisa plaanite saada või olete saanud?

Nonii. Viisad tegime meie elekrooniliselt. Vietnami viisa läbi http://cheapvietnamvisa.net/ (8USD/inimene) ja Myanmari viisa http://evisa.moip.gov.mm/ (50USD/inimene). Vietnami viisa tasule peame maksma piiril juurde veel 45USD/inimene ja seejärel saame templi passi, kuid Myanmari viisaga on nüüd juba kõik makstud ja piiril templid passi. Printisin välja meilile saabunud dokumendid, kuna need peavad olema ette näidata :) Siiani olen aru saanud, et niimoodi on kõikidel see toiminud. Kirjutan siia kui oleme mõlema viisaga piiril ühele poole saanud, et kuidas läks

Reisiinfost veel niipalju, et hetkel on meil kokku sulandunud selline reisikava. Kui kellelgi on veel mingeid parandusettepanekuid, siis ootan huviga!

04.01. Ho Chi Minh (sõjamuuseum + Ben Thanhi turg + Sheratoni katusebaar) 05.01. Ho Chi Minh (Cu Chi tunnelid + Cao Dao tempel) 06.01. Mekong delta + ujuv turg tuur 07.01. Tuur + Phu Quoc 08.01. Phu Quoc 09.01. Phu Quoc 10.01. Phu Quoc 11.01. Phu Quoc 12.01. Phu Quoc 13.01. Lennud Phu Quoc – Yangon 14.01. Yangon 15.01. Yangon - Mandalay 16.01. Mandalay 17.01. Mandalay 18.01. Mandalay 19.01. Mandalay - Bagan 20.01. Bagan 21.01. Bagan 22.01. Bagan 23.01. Bagan - Yangon ja kojuuuuu!

Kas Yangonist Phu Quoci on ka mingi otsetuur, mis läheks läbi Mekong delta, sest hetkel on kuidagi niimoodi see planeeritud? Samamoodi tahaks Mandalays ja Baganis ning nende lähedal mingeid tuure võtta ja ümbrust uurida?

Ben Thani turg minu jaoks ammendus veerand tunniga, kui ka teil juhtub sama viga, varuge veel midagi reservis Saigoni jaoks vastavalt huvidele. Mandalay jaoks jääks nagu üks päev üle. Mõtelge ka seal võimaliku asendus või täiendusvariandi peale. Bagani jaoks tundub mõistlik tempo, kui üks päev võtate ette sõidu Popa mäe kanti (40 km eemal). Kindlasti käige mõne templi kandis päikeseloojangut nautimas. Baganis rentige hotellist jalgratas või vähemalt ühel päeval liikumine hobukaariku abil.

Reisu, kuidas Myanmari viisat tehes piltide saatmine käib? Tegid eraldi digipildid ja saatsid need?

Soovitan Mandalayst Baganisse minna maad pidi ja läbi Monywa. Võiks seal ööbida. Monywas asub väga huvitav Thanboddhay pagood, suur budistlik tempel kus on üle 500 000 buddha kuju. Veel on Monywas kõrgeim seisev Budha kuju (130m) ja üle 100 meetri pikkune lamav Budha. Monyawast maad pidi Pakokkusse ja sealt laevaga Irrawaddy jőge mööda Baganisse.

Saabusin äsja Birmast. Kogemata jäi tagasi vahetamata 55000 kjatti, keskkursis väärtusega 42.7280 öirot. Kas keegi soovib need 30 öiroga ette ära osta? KJATID MÜÜDUD! Võin jagada nõuandeid, kui küsid konkreetselt ja oskan vastata.

Myanmari viisat tehes tuleb pilt üles laadida sinna samasse keskkonda, kus viisat taotled. Meie kasutasime eesti.ee keskkonnas üleval olevat pilti (seal on siis viimane PPA poolt tehtud elektrooniline pilt üleval) ja seda saab sealt ilusti alla laadida. Teine võimalus on muidugi kodus seina ääres kiirelt üks pilt teha ja see siis sinna viisa taotlusesse uploadida :)