Vietnami siselennu piletid.

Olen ostnud piletid Ho Chi Minh Citysse veebr. 2017 ja hakkan liikuma sealt põhja poole,siin ka küsimus Vietnamis käinutele kas peaksin piletid enne ära ostma või võin need kohapeal osta?

Ma küsiksin ka, et kas keegi oskaks midagi öelda Con Dao saarele lendamise kohta? Mul minek Ho Chi Minhi märtsi lõpus ja näitab, et pileteid pole saadaval, sealt Con Daosse. Kas muid siselennu vòimalusi on ka?

Eelmisel aastal Vietnamis käies sai siselennud umbes 1 kuu enne starti ostetud, lennufirmaks Jetstar ja piletid olid ikka suhteliselt odavad. Eks kõik sõltub paindlikkusest ning rahakoti paksusest. Juhul, kui sa teed kindla reisigraafiku, siis on mõtet varem ära osta. Kui plaan lihtsalt vabalt trippida, siis võib eelnevalt ostetud lennupilet hoopis tülikas olla (kohtud uute tuttavatega ja soov on hoopis kuhugi mujale minna vms)

Mõtlesin just sellele kas nende hinnad viimaks lakke ei hüppa kui veebruar käes on.

Sama siin.Kui veebruari algusesse sain Momondost Phu Quoci saarele lennupiletid soodsalt, siis Da Nang praegu kirves.Da Nangis (Hoi An) tahaks enne saarele minekut ära käia. Loodan küll, et läheb soodsaks.

Kui plaanis on mitu siselendu, siis tasub odavlendude kõrval pileteid vaadata ka Vietnam Airlines kodulehelt "multiple destinations" otsinguga. Panin ise otsides tähele, et mitu piletit koos ostes olid hinnad oluliselt odavamad kui ühekaupa ostes/otsides ja seega võrreldavad odavlendudega.

Käisime mehega selle aasta jaanuaris Vietnamis ja lennupiletite koha pealt lendasime
Vietnam Airlines-ga Ho Chi Minh-Siem Reap-Da Nang - kõik lennud toimisid tõrgeteta
ja siis odavlennufirmaga (oli vist Jetstar)

  1. lend Da Nang - Ho Chi Minh - toimis nagu ette nähtud
  2. lend Ho Chi Minh - Phu Quoci - millegipärast meid sellele lennule ei lastud, millele pilet oli, ja check-in saime teha alles 3ndale reisile sel päeval, lõpuks pärast suurt kauplemist letis saime teisele reisile ehk siis ca 5h hiljem lennukile. Ühtki adekvaatset põhjendust ei antud.
  3. lend Phu Quoc - Ho Chi Minh lennuk ei saabunud õigeaegselt Phu Quoci ja ootasime jälle miski 4h. Siit siis soovitus, et arvestage teatava ajavaruga.
    Esialgne plaan oli minna Con Daosse, kuid sinna meil piletit saada ei õnnestunud - need müüakse kiiresti välja. Phu Quoc oli siis meie alternatiiv, paraku pole see nii ilus saar kui olla võiks, tohutu ehitustegevus(hiiglaslike hotellikomplekside ehitus) ja üsna prügine, hotellide kanalka jookseb otse päevitustoolide vahelt merre. Ei ole koht, kuhu tagasi tahaks minna.

To tydrukbussis.Ostsingi pileti Ho Chi Minh - Phu Quoc, Momondost 65 eur.Lendab Vietnam Air. Nende endi lehel pilet kallim kui Momondol.
Kui aga lennata Vietnam Air, Ho Chi Minc - Da Nang maksab pilet 220 eur samas aga Jetstar 175 eur.
Kui teha Vietnam Air multliple maksaks 249 eur. ehk see mõte pole hea.
Ka peaks Da Nangist tulles jälle Ho Chi Minhis ööbima, kuna lennuajad halvad.

Ostsin just mitmed siselennud Ho Chi Minh - Hue - 34 euri koos 20 kilo pagasi ja maksudega, Nha Trang - Ho Chi Minh - ca 18 euri 25 kilo pagasi ja maksudega. Lennufirmaks VietJet. Neil on võimalus ka pileteid ja nime piletil vahetada. Kohta lennukis valida. Lendamine toimub alles veebruaris-märtsis. Kõik teised lennufirmad on kordades kallimad. Kindlasti soovitan osta võimalusel piletid hommikupoolsele lennule, sest õhtuti võib mägedesse udu tõusta ja siis lükatakse lennud edasi või jäetakse üldse ära. Alguses plaanisin osta Ho Chi Minh - Ding Hoi aga ajad ei klappinud, siis lendan Huesse ja sealt muu transpordiga tunnike paar edasi ja jõuan kohale ca pool päeva varem kui oodates õhtust lendu mis Dong Hoisse lendab ja võibolla ära jääb.

Kas keegi teab, Vietnam Airlinesil super saver piletid, kas sisaldavad ka äraantavat pagasit? No ei suutnud ise leida.. momondost ostes tuleks sama lennud piletid oluliselt kallimad, kuigi tavaliselt lennufirma enda lehel just lennud kallmad.

Ostsin Momondost (alotrip.com) Vietnam Airlines piletid Ho Chi Minh-Phu Quoc-Ho Chi Minh (7.02-17.02) koos pagasiga 20 ja 7 kg. Hinnaks 73 usd.Class ECONOMI. Pagas oli kohe sees. Tahan enne seda veel lennata Hoi An (Da Nang) edasi-tagasi aga lennupiletid kallid.Tõenäoliselt odavnevad veel.

Void proovida Hue'sse, 70km Da Nangist. Bussiliiklus on linnade vahel tihe.

Hue lennujaam on olnud juba pikemalt plaanis. Pole üldse paha plaan, ka Hoi Ani vahemaa ei tapa (meid on 6 in, minivan vägagi sobiv). Ainult hind HMCM-HUE-HMCM (3.02-7.02) on Vietjet. Air.com 153 usd. ja Momondost lausa 158 eur. Ka sisaldab see ainult 7 kg pagasit . Targemad aga ütlevad, et kuu kaks enne lendu peaks hinnad langema.

Päike12 sinu aja probleem on see, et see satub täpselt Hiina uusaastale ja siis kohalikud reisivad väga korralikult, ma ise lähen nädal - paar hiljem kui sina ja minul on hinnad oluliselt madalamad.

Pleezer .Kuidas sa Hue-Nha Trang (627 km) läbid? Mis hinnaga ? Millega ? Mis kuupäevadel ? Mulle tundub ,et läbid vahemaid üheotsa piletitega.
Ma saaks ka üheotsa pileti Huesse hea hinnaga. Aga kuidas tagasi HCMC-sse ?
Muide 2017 Vietnami uusaasta on 28. jaanuar.Mina jõuan HCMC 29.01 ja soovin edasi liikuda 03.02. HCMC -s on Tripid ja hotellid bronnitud.

Ma sõidan Hue-Dong Hoi - transfeeriga (165 USD per 12 inimest) , sisaldab tunnelite külastust teel Dong Hoisse) , Dong-Hoist - Huesse rongiga (sinna kutsun transfeer jaama vastu viskame pagasi bussi ja ise külastame siis iidset linna, transfeer 110 USD per 12 inimest) Huest-Hoi Ani transfeeriga, Hoi An ist - Nha Trangi rongiga, Nha Trangist - Ho Chi Minhi lennukiga. Ja uusaasta pidustused kestavad ca 2 nädalat kus suurem hulk inimesi liigub - eriti palju just kohalikke ja sisserännanud hiinlasi.
Huest võid näiteks Nha Trangi rongiga sõita või võtta transfeeri,

Täna hommikuse seisuga pakkub Vietnamairlines 03.02. Saigon -Hue 650000VND mis on 27 EUR, tagasi 07.02 Saigoni 1400000 mis on 58 EUR.
https://www.vietnamairlines.com
Vaevalt, et odavamaks läheb pigem ostetakse pidustuste ajaks letid tühjaks. Mäletan, et ise ostsin paljud oma siselennu piletid just nende kodulehelt kuna seal on tihti üllatavalt häid diile. Odavlennufirma VietJet tundus vähemalt mulle liiga kallis ning peale kahte lendu nendega ka rohkem nalja- ja pullifirmana.

Vietnamis lendamisel kehtib hea lihtne reegel - ära kahte siselendu samal päeval tee.
Vähemalt nii pidi olema.

Ise võtsin riski ükspäev ja lendasin Nha Trang-Saigon-Phu Qock ja kõik toimis ja kõik lennud läksid samal ajal. Tegin kokku 4 siselendu. VietJeti ja Vietnami Airlinesiga pooleks. Esimene nendest oli odavlennufirma kus iga liigutus maksab. Teine aga kvaliteetsem ja pagas ja asjad juba hinna sees. Esimesel uued lennukid, teisel vanemad.

Ma jäin mõlema firmaga rahule. Hinnad olid ka üks ots midagi 20-30 euri, aga ma ostsin mitu kuud ette. Sai siis väga odavalt.

Sebin, nendele hindadele lisanduvad maksud + pagas - lõpphind on ca 1mln VND. Lisaks minule kellaajad ka ei sobinud. VietJet sobib kuna kui üks lend ei lähe saab samal päeval mõnele lennule ikka. Ja mingi tunnise lennu pärast väge pole mõtet võimelda ka kas maksta nüüd vähe uuema lennuki eest 2x rohkem :)

Asi ei ole uutes lennukites vaid oma reisiplaani prsekeeramises. Minu suurepärane kogemus siis VietJet'iga. Esimene lend oli Saigonist Nha Thrangi. Lend pidi toimuma millalgi hommikul 11 paiku. Tõusime rõõmsalt, sõitsime bussiga lennujaama aga mida pole on meie lend. Asi läks päris ärevaks otsustasin mobiiliga kodulehelt järgi vaadata mis jama see on. Tuli välja, et nad olid mulle öösel kell 4 sõnumi saatnud 'vabandame teie reis väljub õhtul kell kümme'. Terve päev tuksis. Teisel korral istusime lennujaamas, reisi lükati 40 minuti kaupa seitse tundi edasi. Kokku oli mul kuus siselendu millest kaks naljamehed&Co'ga ja neli Vitnamairlinesiga viimasele ei ole mul midagi ette heita.

Huvitav, kuidas saab VietJetAiri siselennu ühe otsa piletit tühistada? Kas neil saab seda teha ainult tõesti tasulisel liinil helistades? Mis juhtub, kui lendame ainult ühe otsa ja teist ei kasuta? Lihtsalt plaan muutus ja tagasi sõidame maad mööda...:)

VietJetAir kodulehelt igatahes otse lendu broneerida ei õnnestunud ja kasutasime Bravofly teenust.

No õnneks on ka Da Nangi piletid teinud peaaegu 50% hinnalanguse. Vaja oli veebruari alguseks (uusaasta ajal) pileteid, HMCM-Da Nang-HMCM.
Praegu Momondos, VietJet 94.eur + pagas.

Kas keegi oskab aidata? Ostetud Vietnam Airline siselennu piletid alotrip.comist. Piletid tulid maili peale nagu peab,aga lennufirma kodukal ei näita meie staatust. Panen kõik küsitavad andmed sisse ja saan vastuseks,et ei leitud. Kuidas olla või mis on valesti?

Pole ise täpsemalt uurinud, aga väidetavalt pidi Ho Chi Minh Cityst Hanoisse saama ka rongiga. Rome2rio andmetel 31 tundi.