Viisa piiril

Kas riskida Tai viisa tegemist Bankoki lennujaamas? Kohapeal 15 päeva.

1
2

Millised oleksid su riskid? Et viisat ei saa? Ajakulu? Viisa saamine võib võtta palju aega ja mitte. See sõltub taotlejate hulgast tol hetkel.

0
0

endal sama mure, oleme minemas 27.01 Soomest Taisse, aga viisad võtame piirilt. eelmisel aastal meil üks inimene võttis ka piirilt, kõik läks ilusti. mingit probleemi polnud.

0
0

Kas neid saab siis kuskilt mujalt ka? Mulle reisibüroost öeldi ka lennukipiletite väljastamisel, et viisa tehke piiril. Kuid kui Eestis ka teha saab, siis võiks ju enne ära teha.

0
0

Viisa piirilt saab max 15 päevaks. Pikemal juhul vaja viisa eelnevalt taotleda Helsingi saatkonnast kas ise posti teel või reisibüroo vahendusel. Tai viisa kohta on siin vanemaid teemasid.

0
0

kuni 15 päevaks minnes tasub muidugi piiril teha, tunduvalt lihtsam ja tegelikult vaid rahakorjamisformaalsus. Soovitan ainult 1 dokumendipildi kaasa võtta, saab veel kiiremini sealt viisapunktist läbijoosta.

0
0

Sellest viisateemast on siin juba niipalju juttu olnud, aga noh ...veelkord siis. Seda on võimatu ette näha ja prognoosida, mis parasjagu võiks BKK lennujaama viisapunktis toimuda. Ise olen alati teinud Soome kaudu, et mitte aega kaotada. Samas ei ole mul õnnestunud kordagi näha seal järjekorda, kuid olen kuulnud isegi 3-5 tunnisest ootamisest, kui samaaegselt juhtub maanduma mitu rätipeade lennukit korraga. Seega on valida, kas säästa ca 500 krooni ja riskida, või raisata ca 500 krooni ja mitte riskida, lihtne onjueks. Peale erinevates lennujaamades seiklemist ja min 10 tunnist vaevlemist lennukis olen küll valmis rohkemgi veel kulutama, et pääseks ruttu dussi alla, saaks ühe praetud riisiportsu seafoodiga, külma Singha ja õlimassaži....või mida arvate sellest loogikast !!

0
0

nõustun Falangiga täielikult. Läksin ise ka heas lootuses, et saab viisa piiril teha. Tagasilennupilet oli 30 päeva pärast. Küsisin Helsingi Tai saatkonnast, kas ma saan teha viisa Tai piiril 15 päevaks, käia vahepeal Kampucheas ning seejärel võtta piirilt uue viisa 15 päevaks. Öeldi, et pole probleemi. Lendasin heas usus kohale. Piiril aga öeldi, et viisa saab 15 päevaks ainult lennupileti olemasolul, mille kuupäev on selle 15 päeva sees. Kõik. Istu 30 päeva lennujaamas transfer tsoonis, kui tahad, riiki ei saa. Transfer tsoonist sai ka osta lennupileteid, kuid ainult kirve hinnaga, kõige odavam pilet riigist välja maksis üle 4000 eegu (samas kui mu Tallinn-Tai-Tallinn pilet oli 6900 EEK-i). Kõigele lisaks on Tai ametnikud sellise olemisega, et näevad kõigis turistides lasteahistajaid ning valmis sind kohe vangi panema. Pärast tulutuid üritusi endale viisat välja rääkida, seletada ja paluda, jõudsin välja selleni, et läksin internetipunkti ning muutsin e-piletitel tagasisõidukuupäeva lihtsalt nõutud ajapiiridesse. Võite ette kujutada, mis tunne mul oli, kui see tige piirivalvur piletit uuris ! Aga toimis. Järgmisel korral teen igasuguse jama vältimiseks viisa eelnevalt ära !

Lisaks võta kaasa rohkesti sularaha (ei mäleta, palju see norm oli). Rahaautomaat on täpselt teisel pool piiripunkti ja raha välja võtta saab alles pärast piiriületust, kuid samas ilma rahata üle piiri ei lasta. Krediitkaardi ettenäitamisest pole (sellest suvest alates) mingit tolku. Kui raha pole, siis tuleks koopereeruda kellegagi ning vajalik summa mitme peale kokku korjata. Seda saab ükshaaval ette nädata ning järgmisele edasi anda.

0
0

Käisin eelmisel aastal 3 korda ja kordagi ei küsitud mult ei raha ega krediitkaarte ega midagi peale passi näha..

0
0

Nagu ikka, sõltub Bangkokis väga palju konkreetse ametniku suvast. Ka mul oli tagasilend rohkem kui 15 päeva pärast, aga lennupileteid ei küsitud ja 2 minuti pärast oli viisa passis. Aadressiks piisas linna nimi. Järgmine kord sooviti juba pileteid näha ja ka ööbimiskoht Tais tuli väga täpselt välja kirjutada. Rahaliste vahenite kohta ei küsitud tõendeid küll kellegi käest.

0
0

to Petz Kust võiks lugeda rohkem infot selle kohta, kui palju raha peaks kaasa olema?

leidsin juba infot siitsamast foorumist ühest teisest teemast

0
0

Helistasin saatkonda ja pärisin neilt viisa kohta. Vatus oli, et alates 2008 aastast on viisa tegemine piiril raskem ja kuigi piirilt saadava viisa maksimum kestvus on 15 päeva võib viisa väljastaja anda viisa ainult nädalaks (ka siis kui sul on pilet 2ks nädalaks). Kõlab kummaliselt aga sellise perspektiiviga riskida ei tahaks. Samuti ütlesid nad, et kuigi postiga saadetud viisa taotluse ametlik menetlusaeg on 4 tööpäeva püüavad nad alati kiiremini teha, seega on lootus suht kiirelt viisad posti teel teha.

NB! neile kes hakkavad Tai viisa taotlusi kirja teel saatma - alates 2008 aastast on kasutusel uus blankett ja sellel on 2 allkirja kohta. Kui ühele neist allkirja ei pane siis on konsulaadi ametnikud kohustatud viisa taotluse tagasi lükkama.

0
0

Kas keegi on selle aasta numbri sees teinud/üritanud teha viisat piiril? Õnnestus või ei õnnestunud? Endal järgmise nädala kolmap lend ja kuna risibüroost öeldi, et viisa saad piirilt, siis olengi selles usun reisi oodanud. Enam passi Soome ka ei julge hästi saata.

Kas mõne reisibüroo kaudu saaks asja turvaliselt ja kiirelt korda ajada?

0
0

kui lend juba nädala pärast. Üldjuhul väidavad reisibürood, et aega läheb 10 päeva. Küsida võiks ehk Bergerreisidest ja Reisieksperdist - äkki mõtlevad midagi välja. Või on olemas mingi kiirviisa variant, kuigi viimasest, isiklikult, pole kuulnud. Samas ei tahaks uskuda, et alanud aastal piiril viisat teha ei saa. Pole nagu ühtegi mõistlikku põhjust? Eelmise aasta lõpus igatahes toimis suurepäraselt!

0
0

vaatasin nii Tai Helsingi saatkonna kui Ministry of Foreign Affairs, Kingdom of Thailand kodulehele, seal on Eesti endiselt 20 riigi nimekirjas, kel on õigus piirilt 15 päevast turismiviisat taodelda (Visa on arrival).

Saatsin küsimuse ka Reisieksperti, kust piletid ostsin.

Ei tasu õhtul nii hilja foorumis kolada, sellised teated ajavad une pealt ära :P

0
0

Vähemalt 2008. a. jaanuari teisel nädalal (ehk siis nädal tagasi) sai Bangkokis Suvarnabhumis 15 päevase Visa on arrival ilma probleemideta. Maga rahulikult! P.S. Ära siis fotot unusta! Saab ka kohapeal automaadis, aga parem enne reisi ära teha.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased