Võtame 2020 reisiaasta kokku

Uus aasta on peatselt käes ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket 2021 aastat!

2020 aasta oli reisihuvilistele kindlasti üks põnev aasta ja võib vast eeldada et nii mõnegi jaoks piirdus sel aastal reisimine meie kauni Eestimaa avastamisega. Uurime selle aasta lõpetuseks, mis sihtkohti meie reisihuvilised sel aastal külastasid ning mis on nägemus reisiplaanidest tuleval aastal. 

Jaga enda kogemusi vastates nendele küsimustele:

  1. Kuhu viisid reisid 2020 aastal ning mis oli kõige meeldejäävaim sihtkoht? 

  2. Kas järgmiseks aastaks on juba reisiplaanid tehtud ning kui on siis kuhu?

  3. Kuhu ootad lendude soodukaid järgmiseks aastaks?

123
4
  1. Jõudsime käia Singapuris, Filipiinidel ja Leedus. Olgugi et olen Singapuris varemgi käinud, oli see ikkagi kõige meeldejäävam sihtkoht. 

  2.  Reisiplaanid on tehtud, kas nad ka jõustuvad, on iseküsimus. Hetkel pole julgenud veel pileteid osta, kuid soov on aprillis Lõuna-Koread ja Jaapanit külastada.

  3.  Piletite soodukaid ootan igalepoole.

0
0

Kolasin Kambodžale vahelduseks mitu nädalat üksi Sri Lankal ja siis koos perega Sri Lanakal. 

Täitsa kentsas täna mõeldagi. Ega ju suurt ei reisinudki peale Kagu-Aasia ja Hiiumaa.

0
0
  1. Veebruari lõpus külastatud Omaan tõi kindlasti selle aasta eredaimad reisielamused. Kahjuks Odessa külastamine jäi ära piirangute tõttu. Edasised rajad kulgesid juba Eestis mööda RMK matkateid. :)

  2. Kindlaid plaane ei ole, vaatab mis kevad toob.

  3. Enamasti trip.ee pakkumiste pealt saabki valituks järgmine reisisihtkoht, seega olen heade pakkumiste ootel!

0
0

1. Sel päeval kui Hiina lukku pandi, maandusin Bangkokis. Lisaks Taile tegin nädalase visiidi Kambodzasse. 

Veel õnnestus suvel nädal P-Norras matkata.

2. Hetkel ootan ja vaatan, mis võimalused suvel lahti lähevad. Ei usu, et sel aastal Euroopast kaugemale sihin. Võibolla nädalane rattamatk Leetu või Soome. Gotland on ka juba mõned aastad plaanides olnud (kui Rootsi lahti peaks tehtama).

3. Siinsetes lennupakkumistes olid alles äsja mõned olematute hindadega Ryani pakkumised (nii kevadeks kui sügiseks), mis tava-aastal oleks hetkega kaubaks läinud. Nüüd küll mõtlesin veidike, aga jätsin ära, sest tulevik on suht määratlematu ja kui liita otsa testimise kulud ja võimalikud piirangud kohapeal (ma ei ole hotellis istuja), siis ei tundunudki need enam nii soodsad.

Reaalses elus läheb lennundus ilmselt täistuuridel jälle käima 2022.a suvest - olgu siis põhjuseks, et covidit enam pole või et kõigil on sellest juba täiesti pohh, kuna elu tahab elamist.

1
0

2020.a oli kindlasti isemoodi aasta. Meil läks üllataval kombel isegi hästi, sest kuigi mul oli piinliku täpsusega välja arvutatud ja ette mõeldud reisid kõigiks puhkuse- ja puhkepäevadeks, siis ostetud ülemäära palju ei olnud. Veelgi üllatavamal kombel saime 2020.a isegi siin-seal käidud.

1). Veebruaris käisime ära Ugandas ja tegime ka gorilla matka. See saab kindlasti ka ühe eredaima kogemuse tiitli. Nädalse reisi jooksul nägime gorillasid, šimpanse, suurt hulka lõvisid, leoparde ja ka muid loomi. Ülimalt vinge reis oli. Ugandas olimegi veebruari lõpus ja koroona oli siis juba Itaaliasse jõudnud. Tagasiteel oli Istanbuli lennujaamas juba näha, et kõik Itaalia ja Hiina lennud olid tühistatud. Nädal peale Ugandast naasmist olid meil olemas piletid Ateenasse ning siis isegi ei mõelnud, et peaks reisi ära jätma. Kohapeal oli elu veel igati korras ja kõik oli OK (märtsi esimese nädala lõpp). Ateenas olles sain ka postkasti kirja, et meie tööl on avastatud esimene koroona-juhtum (mis oli ka üks esimesi Poolas, kus mu töökoht asub). Tagasilennu tühistas Lufthansa ära ja tulime tagasi pool päeva varem - Lufthansa tõstis meid ilusti Swissi lennule. Sealt edasi juba saabus total lockdown ja mitu kuud täielikku tundmatust. Märtsi lõppu planeeritud Sri Lanka jäi ära, nagu ka augustisse planeeritud LAV. Selle asemele aga saime augustis, kui piirangud vahepeal kaotati, ära käia Svalbardil, vahepeatusega Oslos. Svalbard oli väga vinge, kindlasti soovitan! Novembris sai selgeks, et meil tööl ei tehta koroona-aastal erandit ja järgmisesse aastasse tohib üle kanda ainult 12 puhkusepäeva. Kuivõrd täiesti kinniolevas Poolas kodus istumine, mida ma olen kodukontorina kasutanud alates märtsist, ei tundunud hea mõte, said soetatud piletid Maldiividele. See oli ma arvan üks parimaid otsuseid, mida teha sai. Isegi nädalaks normaalsesse ellu naasmine, päike ja imeilus ookean andsid palju positiivsust sellesse kummalisse aastasse. Ja lõpuks läksime aastavahetuseks Rwandasse, sest taaskord veeta kogu vaba aeg jõulude paiku nelja seina vahel ei tundunud tore. Väga viimasel hetkel ostsime Rwanda piletid ning veetsime seal toreda nädala ringi sõites.

2). Meil on küll plaanis sel aastal reisida, kui vähegi saab. Mõistagi koroonat ja piiranguid arvestades jne. Tõsiasi on kindlasti see, et koroona on muutnud ka meie reisistiili, ühistransporti kohapeal liikumiseks ei kasuta ja kõik reisid on planeeritud koroonat silmas pidades (mh vedades nt arvutid kaasa, et karantiini korral saaks ilusti tööd teha). Praegu on olemas maiks piletid Prantsuse Polüneesiasse ja augustiks LAVi. Mõttes on veel minna kuhugi veebruariks (algne mõte oli Gambia, aga viisanõude tõttu see kukub hetkel ära - vaatab, kas uuesti Uganda või miskit muud). Samuti vaja traditsiooniliselt lihavõtte-reis paika saada - sihtkohta pole veel valinud, sõltub piirangutest ja võimalustest (üks tugev kandidaat on Belize, aga sõltub, kas sinna saab muudmoodi kui USA kaudu lennates, või kas USA transiit tehakse lubatavaks). Suvel sihiks lõpuks ometi Kesk-Aasiad, eeskätt Usbekistani. Sügisel, kui avatakse, tahaks kaua mõeldud Bhutaani reisi ära teha ja jõuludeks sihin Costa Ricat ja Panamat - pileteid veel ostnud ei ole, aga plaanis on ette osta küll.

3). Ma ise Tripi soodukaid viimasel ajal väga ei kasuta, sest elan mujal. Aga alati vaatan neid oma emale, kes on praeguseks üle aasta reisimata olnud ja väga tahaks kuhugi minna (õpetajana ta enne suve paraku kuhugi ei pääse ka).

Püsige terved ja toredad!

1
0
123
4
Lennupakkumised
Reisikaaslased