Reisikaaslast Austraaliasse

Austraalia ja Okeaania

Kas keegi mõtleb ka nii pikalt ette, et uue aasta lõpupoole umbes aastaks Austraaliasse minna tööle ja reisima? Sooviks leida kaaslast või ka kaaslaseid kellega koos minna ja miks mitte ka kohapeal koos edasi seigelda :)

Mina olen kaalunud järgmise aasta oktoobris või novembris working holiday formaadis Austraaliasse minekut. Oktoober-november peaks (minu andmetel) olema just see aeg, mil tehakse sealmail algust igasuguste viljade ja muu mandi korjamisega. Olengi mõelnud, et võiks midagi korjata ca 4-5 kuud ning "nautida" higistamist ja koguda väheke raha, mille järel siis teha veel vähe teistsugust tööd ja nautida Austraalia elu-olu või teha tuur Okeaanias/Kagu-Aasias ning sealtkaudu siis tagasi koju tulla.

Minu poolest on ka oktoober-november mõeldavad mineku ajad. Eks ennem tuleb veidi maad uurida ja eeltööd teha, millal just kõige mõtekam aga see on mõeldav

Ahoi, esialgu oli ka plaan lähikuudel minna, aga rahaliselt ei mängi välja. Tegin selle platinum WH Visa taotluse ära, nüüd mingi hetk peaks vastus tulema. Sellessuhtes, et kui hooaja alguseks minna paari inimesega, why not, planeerida pikemalt ette, osta kamba peale auto, rentida elamispind jne..pean silmas järgmise aasta lõppu siis.

Niiet jah, ajame pundi kokku ja teeme ära? :)

See on täiesti mõeldav. mitmepeale oleks võimalik ka mõningaid kohapealseid kulutusi mingil määral haiutada. nüüd tuleb siis veidi asja arutada ja planeerida veidi asja. ning ehk leiab veel mõne huvilise kes oleks ehk kaasatav. arvan, et umbes kolmekesi oleks ideaal.

arutame ja teeme ära

Hoiame siis seda teemat meeles ja kui aeg lähemale hakkab jõudma ning inimestel endiselt huvi leidub, siis võiks kontakte vahetada? Hetkel veel aega on ja elus palju erinevaid kriitilisi küsimusi üleval, et Austraalia seiklus-tööreisile ei saa mõelda. :(

On teil ennem välismaal töötamise ja reisimisega kogemusi? Nii uudishimust tekkis selline küsimus. Minul endale ümmargune null, pole töötanud välismaal. Täis-patrioot.. :)

Kolmassilm kas pead silmas rahalisi küsimusi või üleüldist maailma seisu? Poliitiliselt jne?

Ma olen natuke reisinud Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Aga ma ei ole välismaal töötanud ja ma arvan, et ma ei ole ka reisinud päris sellises formaadis nagu saaks olema see Austraalia trip. Ehk siis minu jaoks oleks see ka täiesti uudne kogemus - meeldiv põnevus kohe sees. :)

Ma pidasin silmas oma üldist seisu argielus. Praegu on mul elus sellised lahtised otsad, mida ei saa lihtsalt kõrvale jätta ja minema sõita. Rahaliselt saaks endale reisi lubada ja mõned nädalakesed ka kohapeal odavalt elada, aga üldiselt tuleks minu puhul see reis nii või naa väga minimaalse eelarvega ja lootuses, et ehk suudab võimalikult kiiresti mingi tööotsa leida. Selles mõttes oleks kambaga minek raha säsätmise mõttes kindlasti väga tark idee.

hannes6un: tegelikult kui aus olla siis ega suuri reisimise kogemusi pole. kõik piirdub siin lähinaabrite tasemel, mida ma ei nimetakski just niiväga reisimiseks. töökogemust välismaal on niivähe et olen kunagi mingid aastad tagasi umbes poolteist-kaks aastat rootsis töödanud. see on ka kõik.

kolmassilm: Kahju muidugi, et selliseid lahtiseid otsi su elus ja toimetamistes praegu ja ehk nad ikka saavad selleks ajaks korda siis, küll iga asi laheneb. Ütled, et sinujaoks tuleks reis kindlasti minimaalse eelarve ja lootuses kohe tööd leida. see ongi laias laastus ju tegelikult reaalsuses nii. Vaevalt keegi sinna niiväga just rikastumis ideega läheks. või jah, eks kindlasti on ka selliseid inimesi aga need pole sellised kontaktid mida mina otsin. ja eks kiirelt töö leidmine ole kõigil mõttes, kes asja tõsiselt suhtuvad. tuleb asja lihtsalt tõsiselt ja konkreetselt suhtuda, ise asjalik olla küll siis leiab ka töökohad :)

Tervist. Ma just liitusin lehega ja olen ka suht võhik. Plaan ka minna sinna järgmisel aastal ehk ühinen?

Minu poolest miks mitte, hüva reisikaaslane on alati oodatud. On omal ka mingeid konkreetsemaid mõtteid ja ka plaane olemas asjast?

Tervist. Endal täpselt samamoodi on mõte minna peale suve ja võimalik et siis paar kuud veel hiljem. Hetkel lähen 18ndal UK-sse tööle ja jään sinna niikauaks kui võimalik ja üritan veidi raha kõrvale panna ikka. 2011 lõpp-2012 algus olin ka kokku 4 kuud UK-s ja sellega siiamaani piirdub mu välismaal töötamise kogemus. Austraalias mõtlen pigem Sydney peale kuid jah aega veel sinna on ja eks paistab mis saab. Ideaalis oleks muidugi tore kui saaks kellegagi koos minna. Olen 22-aastane noormees, muidugi reisikaaslaste vanus võiks jääda ka kuhugi 18-30 vahele, et mõttemaailm ikka veidi ühtiks.

Ma oleks kindel tulija:) Jõudsin eile just tagasi Küproselt ja ennem seda olen olnud lisaks Kreekas, Soomes ja reisinud enamus Euroopast.

September või oktoober oleks ideaalne, peale siinset suve vms. Mul varsti viisa protsess peaaegu lõpul, xray tulemused juba saadetud, ainult oodata vaja..

tulp00 see holiday visa ongi ju ainult 18-30 aastastele :)

marianne oled mõelnud ka mõne piirkonna peale või alles hakkasid mõtlema sinna reisu peale jne..

Hannes tõsi tõsi, ei mõelnud hoobilt. Aga ma jälgin seda teemat igatahes huviga. Laias laastus aasta veel aega sinnani, loodan, et kindlad minejad arutavad kogu protsessi siin ikka edasi ;)

No loodame jah, kui asjad natuke edasi arenevad, oleks huvitav ka kohtuda inimestega mõnel õhtul näiteks, aga eks ootame selle uue aasta ennem ära jne :)

Esiteks tänan teid, et olete selle teemaga kaasa minejad olnud. Esialgu mõtlesin ei leidu inimesi, kes nii kaugele ette mõtleks reaalselt asja, aga vaid hea meel selle üle, et eksisin ses osas :) Ise konkreetselt oleksin mineja alates kuskilt oktoobri lõpust ja sealt edasi aga võimaluste ja ühistel kokkulepetel on ka muud ideed arutatavad ja miks mitte koos minna ja ühiselt asi ette võtta kui saame sobiva ja ühiste nägemustega seltskonna kokku. Siin arutelus uuetele tulijatele räägin endast, et olen esmakordne mineja kel ka sõber seal ees ja ehk ka mõned sealsed kontaktis siis olemas või kellelt nõu küsida kui vaja. Ise olen 29 aastane kutt, kes alati valmis leidma sellisele seiklusele mõnda asjaliku ja vahvat seikluskaaslast. Plaan omal minna veel work and holiday viisaga. Ilmselgelt mis minul konkreetselt jääb vanusepiirangult viimasele piirile. Esialgseks sihtkohaks olen kaalunud suuresti Perthy, aga on mõeldavad ka kõik muud võimalused ideede ja läbirääkimiste sobitamisel.

Hoiame sel teemal elu sees ja arutame asja ning kui tunnete et asjal on jumet, suhtleme juba privaatsemalt ja miks mitte ka millagi kokku saada ja asja arutada silmast silma :) Seniks edu teile kõigile :)

Ise mõtlesin ka, et peale suve oleks hea aeg seal ära käia. Keel on suus ja tööd ei karda. Kui kevadel peaksite kokku saama ja asja arutama, andke julgelt teada! Ise siiani vaid paari blogi lugenud ja natukene tuttavatelt kuulnud aga eks aega veel on selle kõigega kurssi viimiseks.

Sa võiks oma kontaktnumbri privasse jätta, siis saab teada anda kui plaanime kohtuda. Me siin Priiduga oleme natuke suhelnud juba..mõelnud augusti lõpu peale, see ongi selline aeg, kus "tipphooaeg" on möödas suvest :)

Hei. Samuti plaanis sel ajal minna. Saatsin Hannesele kirja ka. :) Merlin

Merlin, samuti Ivar kirjutage meile mõlemale privasse,arutame asja, kõik on võimalik kui ideed klapivad, seltsis segasem :) loomulikult ma ei saa Hannese eest rääkida aga ma arvan ta pole selle vastu kui esialgu vahetame mingid msni kontaktid või midagi, arutame koos mingi aeg asja kui kindlam juba, mõtted alguse kohta klapivad vaatame edasi :) minu esialgne kontakt oleks: priidusoot@hotmail.com

Tore, teema pole soiku jäänud. Kõik need, kellel plaan liikuda 2013 lõpupoole, võivad mind lisada FB Taavi Tulp. Msni eriti ei kasuta ja vaevalt keegi tahab Inglismaale helistada. Asjaajamist alustan ise suvel, kuna siis Eestis mõnda aega ja lihtsam xray teha ja muid asju ajada. Muidu linnadest tõesti mina Perthi kahjuks välistan. Esiteks on see niivõrd isoleeritud linn. Kõik suured linnad jäävad ~3000 km kaugusele. Teiseks olen lugenud, et seal on raskem tööd saada ning ka inimesed on rohkem endassetõmbunud. Minu peamine eelistus oleks Sydney või siis ka Brisbane. Kirjutaks veidi ka lennuvõimalustest, et kui kellegagi koos minna, siis. mõnele võivad teised lennud paremini sobida. Pean siinkohal silmas, et finnairiga on noortele kuni 25 hinnad 600 euro ringis nii P erth Sydney või ka Melbourne. Samas üle 25 aastased võivad erinevaid lende kombineerides saada odavamalt kui Finnair nende jaoks on. Airasia enam kahjuks Londonisse ei lenda, mis oleks olnud ülisoodne variant. Kõik kokku u 400 euri. FB lisage palun ainult need inimesed, kellel 100% kindel plaan 2013 oktoober - detsember minna. Ei taha poole aasta jooksul asju selgeks arutada ja siis teada saada et oh kellegil tekkisid muud plaanid. Igatahes ajame pundi kokku ja lähme naudime ilma, elu ja kõike muud. Ahjaa, ainus eelistus reisikaaslaste suhtes minule on, et võiks minna koos inimestega, kes ei pelga aeg-ajalt ka väikest pidu teha, lisaks tavapärastele BBQ-õlle õhtutele ;)

Nii rumal jutt Perthi kohta! Kui pole ise kohal olnud, pole mõtet maha teha! Elasin western Australias paar aastat ja ütlen, et ainuke koht kus on võimalik reaalselt teenida! Suured linnad, mis on suur linn? suures linnas pole sugugi hea..inimesed endasse tõmbunud :D mida veel? :D sellised on nad:

aga jah, oleneb muidugi mille peale välja minnakse.. Soovitan teil kõigil, kes te minna tahate - asjaga KOHE tegeleda!! ntx eelmisel aastal anti välja 6 miljonit viisat, rahvaarv suureneb rängalt.. elamiskohta on väga raske leida, sest pilukad ja india inimesed on igal pool..kaasa võtta võimalikult palju pappi, kuna algul läheb asjaajamiste ja kohanemise peale natuke aega ning seal on kallis! raha kulub kiiresti! Bakkerid olid eelmine aasta juttude järgi üsna täis, et isegi sinna on raske voodikohta saada - tean, käisin linnas peol, proovisin :D! Telgis elamine on ka võimatu, sest lihtsalt ei ole kohta selleks, autos või vanis on ka palav ning sind kupatatakse igalt poolt minema :D olin reaalselt 2 nädalat ise autos, selline peitmine käis..ja siis suvatses ka aborigeen sisse murda keset magamist! how fun is that? fuckin extreme life you may come across with..so prepare!

Kaaluda koheselt ka auto ostmist, kuna see on suureks abiks tööle minekul, töölt tulekul, tööd otsides/leides, ringi liikudes jne jne.. Maja või korterit ei anna teile ka alguses mitte keegi kui puuduvad local references ja pay slipid, niiet kõik korralikult läbi mõelda/uurida ja plaan paika, mida sinna tegema minna!

kui tekkis huvi rohkem teada saada, esitage võimalikult palju küsimusi!

Noh nagu ma kirjutasin, siis ma olen lugenud, mitmetest välismaa ja ka Austraalia foorumitest. Ei saa muidugi öelda, et sitt linn, igal pool oma head ja halvad küljed. Siiski mina end Perthi ei vea. Suure linna all pidasin silmas, et lähim üle 100 000 elanikuga linn on Adelaide mis on ~2000 km eemal. Nii et kui tekib tahtmist teisi linnu uurida ilma sinna reaalselt kolimata, siis see kipub raskeks minema.

Siin lennukid käivad nagu eestis bussid ja maksavad teinekord vähem kui bensuraha haha. Ja see Perthi jutt on.. no head avastamist igaljuhul :)

Kes siis enne suve Eestist ära läheb? Ööd valged ja puha.. nauding täies koosluses:) Pealegi septembris alles hakkab hooaeg Perthis, juhul kui farmitundide peale mõtled...

Näe minu plaanid ka muutunud, täitsa jube :D Ei teadnud ennem nendest 88st päevast, mis farmis teha tuleb, et teist viisat saada. Seega on mul alguses u 4 kuukest suht savi, kus paiknen. Hiljem tahaks ma siiski kuskile Sydneysse paikseks jääda:p

Mul piletid 10ndal Riiast -Perthi.Äkki keegi samal lennul?10jaanuar siis kohe.

Kellegil veebruari, märtsi aeg plaan minna siis PS! Olen ka ise ka siis mineja!

Viisa taotlemisel oli ka mainitud punkt, et riiki sisenejal tuleb ette näidata 5000 dollarine rahavaru (6000, kui puudub tagasisõidu pilet). Kas on kellelgi kogemusi selliste pärimistega? Näiteks riiki sisenemisel?

Ma arvan, et enamik WHV tulijatel puudub selline rahasumma - vaevalt, et pärima hakatakse. :)

Lugedes erinevaid blogisi ja mujalt foorumitest, siis siiani pole piiril seda mitte kellegilt kontrollitud. Ja kui sul ka mingi 2000 on, siis ei usu et tagasi saadetakse.

Kas teil on juba mingisugune potensiaalne punt koos? Ise plaanin samuti 2013 aasta sügisel/talvel Austraaliasse minna ja otsin reisikaaslasi. Ise kaldun samuti plaanile, et kõigepealt farmipäevad ja siis edasi linnaelu elama.

Ma olen siin Priiduga rääkinud vähe intensiivsemalt ja hetkel jäi jutt Augusti peale, kuid mul endal on tekkinud mõned "tõrked" ja võibolla pean hoopis paar kuud hiljem minema, novembri paiku. Eks kõik selgub lähikuudel.