Viimased kommentaarid

Momondo seniajani pakub veel mõningaid kuupäevi,kuid kui reaalselt ostma hakkad, viskab 300 euri asemel hinnaks juba 900 eurot.

Varadero küll päris igav koht. Soovitaks hoopis Trinidadis käia. Väga super koht! Ja El Nicho kosed. Superilusad rannad on Cayo Santa Maria ja Cayo Coco. Kui huvi,siis võid mu tagasihoidlikku blogi ka lugeda :) http://estoni-blogi.blogspot.com/

Käinud mitu korda nii Carnivali,kui ka Royal Caribbeaniga. Royal Caribbean tunduvalt etem. Ja mida uuema laeva valid,seda suurem elamus. Piletid saad osta siit http://www.royalcaribbean.com/home.do

Meil varsti juba väljalend Pekingisse. Äkki keegi soovitab veel midagi huvitavat?

Paradise Pearl Bungalows ja Viking Natures Resort jäävad sadamast ja keskusest suht kaugele.Kui aga tahad nautida vaikust ja rahu,siis sobivad küll.Ise arvan,et on küll tore olla inimtühjal lumivalge liivaga rannal,kuid pärast poolt päeva läheb igavaks.Meie olime ikka Loh Daham Bayl,kus elu kees ja bangalo oli http://www.phiphitwinpalms.com/. Sellel rannal ööbimisega peab arvestama,et rannapeod toimuvad iga päev kella 2-ni öösel ja siis magada pole võimalik :)

Tulime just Bangkokist ja Phuketist. Bangkokis linnas ei näinud me mingit üleujutust. Ainult liivakotid hotellide ees andsid märku,et midagi oli toimunud. Rongiga Bangkokist Krabi poole sõites oli aknast siiski näha,et äärelinnas on üleujutatud tänavad. Phuketis pole küll üleujutustest mingit märki.

Sõitsime paar nädalat tagasi Rongiga Bangkok-Surat Than ja sealt bussiga Krabile. Ostsime vahetult enne raudteejaamast pileti rong+buss. Maksis veidi alla 1000 bathi. Ostsime II klassi pileti. Rong oli nagu kunagi vanal vene ajal.Pole hullu midagi. Magades tõmbasid kardina ette ja konditsioneer oli ka. Süüa sai tellida ka. Käisime ka restoranvagunis. Seal kliimat polnud ja hull palavus,kuigi kõik aknad olid pärani. Aga väga mõnus oli seal kohalikega koos õlut juua ja juttu puhuda. Rong väljus õhtul ja hommikul vara oli kohal. Surat Thanis juhatati kohe bussi peale.Sealt viidi kuskile linna äärde mingisse kogunemispunkti,kus seltskond jagati sihtpunktide järgi teistesse bussidesse. Esimene buss oli superlux,kuid teine juba mingi vana 2 korruseline. Kuid polnud sellel ka häda midagi. Krabi äärelinnas aeti jälle mingis reisibüroo punktis kõik bussist välja,et reisijad saaksid mingeid reisipakette osta. Kesklinna edasi ei viidud.Küsimuse peale,kaugel kesklinn on,vastati,et 10 km. Tegelikult oli vaevalt 2 km. Võtsime siis taksobussi 50 bathi nägu. Bussis mingi 10 inimest. Tegelikult oleks sellise lühikese sõidu hind olnud vaevalt 100 bathi. Väga osav nipp valgete käest raha välja pressida.

To piretsade Istanbulist jah saab sellise hinnaga,kuid sinna lendu ei leia soodsalt kuskilt. Ja AirAsia esialgsele hinnale lisanduvad igasugused maksud ligi 150 euri. Ikka tuleb kokku kõvasti üle 700 euro.

Lennupilet Melbourne

Kas on kuskil pakkumisi juunis Melbourne ühe otsa piletit odavamalt, kui 650–700 euri?

Ise olin mõned aastad tagasi Nizza promenaadi lähedal ETAP Hotellis. Väga soodne,võrreldes teiste hotellide hindadega. Vaata siit http://www.etaphotel.com/gb/booking/hotels-list.shtml#topMiddleContent

Rentisin autot priceline kaudu 3 korda-Orlandos,Las Vegases ja Miamis.Iga kord oli mingi jama.Firmad Budget ja National. Orlandos ostsin Priceline kaudu 2 päevaks. 24 usd per day + maksud.Kokku 72 usd Kohapeal tõmmati krediitkaart loomulikult läbi.Küsiti kindlustuse kohta.Ütlesime,et ei taha mingit lisakindlustust.Pärast oli ikka raha arvelt maha läinud 25 usd päev.Helistasime,kuid öeldi,et olete lisakindlustuse valinud.Vaidlesime,kuid tulutlt. Las Vegases ostsime Priceline kaudu paketi lend-hotell-rendiauto.Auto oli hinna sees. Kohapeal jälle määriti kindlustus pähe ja veel mingid maksud. 4 päeva eest 170 usd. Miamis võtsime algul auto 7 päevaks (15 usd per day + maksud) kokku 178 usd. Kohapeal öeldi,et standar cari moment pole anname teile klass suurema ja kallima auto.Ütlesime,et ei taha.Väideti-ei,ei hind jääb meile samaks. Pärast pikendasime telefoni teel autot 3 päeva võrra.Koju jõudes,selgus et krediitkaardilt lisaks veel 220 usd maha läinud.Helistasime rendifirmasse.Aga jälle tolku vähe-me olevat lisakindlustuse võtnud ja veel kallima auto ka! Siit moraal.Jälgi alati,kuhu alla kirjutad.Autorendi paberid alati väga segased ja igasuguseid numbreid täis.Küsi alati üle,mis hind jäi ja lase ring ümber tõmmata lõpphinnal.Sellel paberil,mis endale jääb.Ja kõik paberid vaja alles hoida ja pärast konto väljavõttel üle kontrollida. Priceline autorendi hind ei sisalda arvatavasti üldse auto kindlustust.Ja ilma kindlustuseta sulle autot ei anta.Kõige odavam kindlustus oli vist 12.50 per day ja kallim vist 25 usd per day. Seda peaks vist meilitsi Pricelinest uurima.

Ostsin ka jaanuaris Priceline kaudu hotelle mitmes USA linnas. New Yorgis saime 2 ööd Hilton hotellis 266 usd. Normaalne hind oleks olnud 500 usd kanti.Üldse tundus,et Priceline annab just esmajärjekorras Hilton keti hotelle.Näiteks Miamis saime kesklinna Doubletree Hotell 4* 121 usd öö.See samuti Hiltoni keti hotell.Kusjuures väga hea asukoht ja vinge hotell.Hotelli receptionist küsige 2 voodiga tuba.Voodi tavaliselt King size,kus võib vabalt kahekesi magada.Ainult ärge kunagi öelge,et autoga olete.Automaatselt pandi juurde 52 usd päev valet parkingu eest.Ostsime ka väga soodsalt priceline kaudu lennuk-hotell-auto Orlando-Las Vegas-Orlando 4 ööd Treasure Island Hotell 4* 300 usd inimene.Ainult rendiautot on mõttetu priceline kaudu võtta.See selline pool petuvärk.Maksad sinna ära oma raha ja pärast tõmbab rendifirma ka su krediitkaardi läbi.Ja võtab enamvähem samapalju veel su arvelt raha maha.Kui protesteerid,öeldakse,et see oli kindlustuse,mingite maksude jne. eest. Nii et ärge kasutage Priceline auto rentimisel.Odavam tuleb kohapeal võtta.

Olime jaanuaris USAs ja nädal US Virgin Islandil. 4 päeva St.Croixil. Saar on ilus.Rannad muidugi nii ilusad pole,kui postkaartidel reklaamitakse..Võib olla ainult kallite hotellide rannad.Saarel elu suht rahulik ja normaalne hinnaklass,kuna turiste oli suht vähe ja kruiisilaevu käib ainult 1 nädala jooksul.100 usd kahene tuba Company hotell linnas (Christiansted).200 m ookeanist.Päris normaalne. 150 usd eest saab hotelli rannas ( Hibicsus Hotell).Astud toast välja-valge liiv,võrkkiiged ja kohe ookean.Väga vinge koht.Soovitan. Kõik hotellid võtsime kohapeal,kuna turiste millegipärast vähe ja hotellid pooltühjad.Samas oli välja vaadatud netist Sand Castle Hotell,piltidelt päris ok.Läksime kohale.Hotell oli no enam vähem,aga ümbrus nii jube,et põgenesime kohe minema.Räämas majad,prügihunnikud,kohalikud neegrid räuskasid jne. Ettevaatlik peab olema ka oma asjade jätmisel rendiautosse.Meil murti autosse sisse,kui olime rannas ujumas.Varastati raha,fotokas ja telefon.Õnneks dokumente ei võetud. St.Croixist läksime vesilennukiga St.Thomase saarele. 65 usd nägu.Päris hulga lende päevas.Vaata http://www.seaborneairlines.com/ St.Thomasel elu hoopis teistsugune.Palju turiste,igal pool sebimine,hinnad laes. Iga päev sadamas 2-5 kruiisilaeva.Normaalset hotelli randa me alla 250 usd päev ei leidnud.Linnas üks odavamaid 150 usd öö Bunker Hill Hotell.Piltidelt normaalne,kuid ümbrus jälle väga ekstreemne-räpane,tühjad majad,räuskavad neegrid jne.Hotellis kannatas ära olla,aga pikemalt seal peatuda küll ei soovinud. Käisime ka kõrvaloleval kolmandal US Virgin Island saarel St.John. 13 usd edasi tagasi laevaga.Sõitis mingi 20 minutit.See ka selline rahulikum saar,kuna kruiisilaevu sinna ei käi. St.Thomaselt lendasime American Airlinesiga Puerto Ricosse. 145 usd nägu.Veel lendab seal saarte vahel Cape Air. http://www.flycapeair.com Laev käib St.Thomaselt Puerto Ricosse ainult iga 2 nädala tagant.

Tulime 1.veebruar Usast.Palusime Puerto Ricos Check inis teha pagas ainult kuni Londonini.saime ilust kätte. Mingit probleemi polnud.